ادعای آلمان: تا آخر تابستان واردات نفت خام از روسیه را قطع می‌کنیم

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که تا پایان تابستان سال جاری وابستگی خود به واردات نفت و مواد معدنی از روسیه را قطع خواهد کرد.

به گزارش مشرق، دولت آلمان ادعا کرد که در کاهش اتکا به واردات نفت خام از روسیه پیشرفتهایی به دست آورده و انتظار می‌رود تا آخر تابستان سال جاری واردات نفت خام از مسکو را به طول کامل قطع کند. 

«رابرت هابک» وزیر اقتصاد آلمان روز یک شنبه گفت که بزرگترین اقتصاد اروپا میزان واردات انرژی از روسیه را تا ۱۲ درصد برای نفت خام، ۸ درصد ذغال سنگ و ۳۵ درصد برای گاز طبیعی کاهش داده است. 

براساس گزارش آسوشیتدپرس، آلمان شدیدا از طرف اوکراین و سایر کشورهای اروپایی برای قطع وارات انرژی از روسیه تحت فشار قرار گرفته است. 

وزیر اقتصاد آلمان در بیانیه‌ای در این زمینه گفته؛ «همه گامهایی که برداشتیم نیاز به تلاشهای مشترک بزرگ از جانب همه بازیگران دارد؛ این اقدامات همچنین هزینه‌هایی هم برای اقتصاد و هم برای مصرف کنندگان دارد. اما این گامها ضروری است چرا که دیگر نمی‌خواهیم مورد باج خواهی روسیه قرار بگیریم.»

این تصمیم دولت آلمان درحالی اعلام می‌شود که کل اتحادیه اروپا به دنبال تصمیمی مشترک برای ممنوعیت واردات فرآورده‌های نفتی از روسیه است. اقدامی که مورد مخالفت برخی از کشورهای اروپایی قرار دارد و به دلیل این شکاف عمیق، بروکسل تا کنون نتوانسته تصمیم مشترکی در این زمینه اتخاذ کند. 

در ادامه بیانیه وزارت اقتصاد آلمان آمده است، برلین موفق شده است در زمان کوتاهی به واردات نفت و مواد معدنی از سایر کشورها روی بیاورد بنابراین پایان وابستگی به واردات نفت از روسیه تا پایان تابستان امکانپذیر است. 

از زمان شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین کشورهای اروپایی بخشی از واردات نفت خود از روسیه را کاهش داده اند اقدامی که منجر به افزایش هزینه های برق و بنزین در کل اتحادیه اروپا و حتی ایالات متحده آمریکا شده است. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کامران IR ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  10 3
  پس از جنگ جهانی دوم آلمان تبدیل به مستعمره آمریکا شده است.
 • US ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  4 2
  کدوم کشور اروپایی این حرفهای صد من یک غاز رو باور میکنه؟! این داستانها رو برند جای دیگه تعریف کنند شاید کسی باور کرد؟! اروپا یک هفته هم بدون منابع روسیه دوام نمیاره! حالا هی اسلحه بفرستید اوکراین بعد خواهید دید که یک من ماست چقدر کره داره!
 • IR ۰۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  2 2
  نفت نفت نفت نفتی نفتی نفت تحویل در در منزل آلمانی ها گالنی 1000دلار - بلای به روزتان بیاد که غلطهایتان در تحویل گازهای شیمیایی به عراق و کشتار مردم شهرهای حلب و سردشت و.. را با انتقام طبیعت و .. به عینه ببینید - کشتار عراقی ها در اشغال عراق و افغانستان و یمن و و فلسطین و سوریه و.. صبرکوچک خداوند 40 سال است آنگاه که صبر بزرگ خداوند تمام شود روزگارتان سیاه شود - کاری کرده اید که انسان نمی تواند یک آخ برایتان بگوید - اف بر همه بی شرافتی های دولتهای آلمان حقیر و فرانسه بدسگال و انگلیس کثیف و آمریکای جنایتکار
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  2 1
  دمتون گرم
 • الف IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  2 0
  تنها کشوری که الان مستعمره نیست ایرانه. مردمش هم دارن تو ناز و نعمت زندگی میکنن ،!!!!!!!!
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  1 1
  روسیه باید از امروز نفت خام را به المان نفروشد و اجازه ندهد که انها فرصت پیدا کنند که جایگزین مناسب پیدا کنند. جنگ اکراین برای اقتصاد است. برای زیاده طلبی امریکا و اروپاست و بهترین ضربه به انها اقتصادی است
 • م.م IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  0 0
  میخوام بدونم اونجا هم که کلی از هزینه عاشون افزایش پیدا کرده بهاطر کمک به اوکراین بازم مردمش میریزند توی خیابون میگند نه اوکراین نه زلینسکی جانم فدای آلمان !؟ ویا به مردمشون اینطوری میفهمونند که مقاومت الانشون برای آینده خودوشونه، کدومش !؟ فقط بلدن برای ما نسخهه بپیچند که چرا رفتیم سوریه مقابل داعش!؟ ویا خیلی چیزهای دیگه، مردم ما ساده که خرف اینها رو هی تکرار می کنند،
 • م.م IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  0 0
  میخوام بدونم اونجا هم که کلی از هزینه عاشون افزایش پیدا کرده بهاطر کمک به اوکراین بازم مردمش میریزند توی خیابون میگند نه اوکراین نه زلینسکی جانم فدای آلمان !؟ ویا به مردمشون اینطوری میفهمونند که مقاومت الانشون برای آینده خودوشونه، کدومش !؟ فقط بلدن برای ما نسخهه بپیچند که چرا رفتیم سوریه مقابل داعش!؟ ویا خیلی چیزهای دیگه، مردم ما ساده که خرف اینها رو هی تکرار می کنند،
 • IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  0 0
  آلمان باید در عوض از ایران نفت وارد بکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس