کاردار سفارت افغانستان به وزارت امور خارجه احضار شد

وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای تاکید کرد: دولت‌ها و نهادهای رسمی و حقوقی بین‌المللی باید به انجام وظیفه قانونی و انسانی خود در حمایت از حقوق مردم فلسطین بپردازند.

به گزارش مشرق، وزارت امور خارجه در آستانه روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد و تاکید کرد: دولت‌ها و نهادهای رسمی و حقوقی بین‌المللی باید به انجام وظیفه قانونی و انسانی خود در حمایت از حقوق مردم فلسطین بپردازند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد یکپارچگی و انسجام جهان اسلام و نماد پاسداشت آرمان متعالی فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیستی است که به همت آزادگان جهان واقعه‌ای تاریخ ساز در مسیر مبارزات آزادی طلبانه و عدالت خواهانه علیه نظام آپارتاید صهیونیستی و حامیان آن تبدیل شده است.

این مناسبت بزرگ در تقویم جهان اسلام، امروزه در سرتاسر جهان مورد توجه قرار گرفته و همه ساله وعده گاه حق جویان در مقابله و برائت از رژیم اشغالگر، غاصب و آپارتاید صهیونیستی شده است. امروز مسئله قدس نه صرفاً مسئله‌ای اسلامی، که مقوله‌ای جهانی و انسانی است که معیار و سنجه آزادگی شده است، تا جایی که مطابق تبیین رهبر فرزانه انقلاب، امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله فلسطین. امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است.

امسال در شرایطی روز قدس را گرامی می‌داریم که جنایات روزهای اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و تعرض این رژیم به ساحت مقدس قبله نخست مسلمانان، قلب‌های مسلمین جهان را آزرده نموده و محکومیت جوامع مسلمان را در پی داشته است.

اگرچه رژیم جعلی صهیونیستی در طی سالهای گذشته با دسیسه‌های مختلف تلاش نموده است که آرمان فلسطین به محاق رفته و دچار فراموشی گردد اما به همت تمامی عدالت خواهان عالم نوعی بیداری جهانی در رابطه با ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی شکل گرفته و موجی از اعلام این رژیم به عنوان رژیمی آپارتاید در سرتاسر عالم پدید آمده است. به گونه‌ای که خیانت برخی دولت‌های عربی و اسلامی به آرمان فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هرچند خنجری از پشت بر پیکره ملت مقاوم فلسطین بوده است، اما نتوانسته فلسطین را از موضوع و دستورکار اول جهان اسلام خارج نماید.

موجودیت نامبارک رژیم صهیونیستی از ابتدای پیدایش خود به انواع و اقسام روش‌ها دست به سرکوب و غارت ملت فلسطین زده و در این راه از هیچ جنایتی ابا نداشته است. این رژیم تروریست میلیون‌ها فلسطینی را آواره کرده و به جای آنها شهرک نشینان صهیونیست را اسکان داده و به این آوارگان حتی اجازه بازگشت به موطن خویش را نیز نمی‌دهد. قتل، بازداشت بی دلیل، شکنجه و هتک حیثیت فلسطینیان به کار روزمره عناصر رژیم صهیونیستی بدل گردیده و همه این جنایات در سایه فقدان اقدام جدی از سوی دولت‌های غربی و نهادهای بین المللی که مدعی حقوق بشر هستند صورت می‌پذیرد. ضمن تاکید بر حق قانونی مقاومت مشروع ملت فلسطین، باید در نظر داشت که همه این جنایات باری مضاعف را بر دوش تک تک مسلمین و آزادگان جهان می‌گذارد تا با فریاد خویش به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه فلسطین و مقاومت به ویژه سردار سرافراز ایران و اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با تاکید بر تداوم سیاست اصولی حمایت از مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین و مقابله با اشغالگران غاصب و جنایتکار صهیونیست و ضرورت قطعی تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف، اعلام می‌دارد برگزاری رفراندوم با مشارکت تمامی ساکنین اصلی فلسطین همچنان پیشنهاد عملی و دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین می‌باشد.

وزارت امور خارجه همچنین در لبیک به دعوت تاریخی امام خمینی (ره) تمامی ملت‌های جهان، به ویژه ملت شریف، انقلابی و حق طلب ایران را به شرکت در برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی قدس فرا می‌خواند و از همهیپ ملت‌ها و دولت‌های مسلمان و آزادیخواه جهان می‌خواهد تا با اعمال فشار بر دولت‌ها و نهادهای رسمی و حقوقی بین المللی، آنها را به انجام وظیفه قانونی و انسانی خود در حمایت از حقوق مردم فلسطین، پایان اشغالگری، توقف جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها و اقدامات تجاوزکارانه و تنش آفرین آنها در منطقه وادار کرده و تا رهایی قدس شریف بر این صراط مستقیم خویش پایمردی ورزند.

باشد که در آینده‌ای نزدیک آرزوی شرکت در نماز مسجدالاقصی برای ملت‌های مسلمان نیز به واقعیت پیوسته و با بازگشت همه آوارگان به سرزمین مادری و مشارکت در تعیین سرنوشت فلسطین، پایان رژیم نامشروع صهیونیستی اعلام گشته و ملت فلسطین طعم آزادی و استقلال را حس نماید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رضا IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  0 1
  فلسطینی هاکه حقوقشان را ماه به ماه ازایران می گیرند دیگه دنبال چی اند؟
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  1 0
  ان‌شاءالله روز قدس امسال را با شرکت گسترده در راه‌پیمایی، و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یمن، و پشتیبانی از رزمندگان جبهه‌ی مقاومت منطقه، به‌گونه‌ای رقم بزنیم که نفس متعفن رژیم غاصب، منحوس و کودک‌کش صهیونیستی، و آل سعود خائن، برای همیشه بریده، و منطقه از لوث وجود جنایت‌کاران آمریکایی پاک‌سازی شود؛ باذن‌الله تعالی و عونه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس