کد خبر 1358725
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
رشد 2633 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۲۶۳۳ واحد همراه شد.

به گزارش مشرق، بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در ابتدای ساعات معامله رو به کاهش بود، اما از میانه راه روند رو به رشد به خود گرفت، بگونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش ۲۶۳۳ واحد به رقم یک میلیون و ۴۷۱ هزار و ۴۵۴ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۲۵۶۲ واحد به رقم ۳۷۵ هزار و ۸۲۸ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۸۶۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۱۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۴۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند، اما میزان رشد شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۱۸ درصد رشد کرد، این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۶۹ درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰.۲۷ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۲۲ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱۳ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان، مخابرات ایران ،گروه مپنا و همراه اول بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و برعکس نمادهای توسعه معادن و فلزات، شستا و فولاد مبارکه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ۹۱ واحد رشد به رقم ۱۹ هزار و ۷۸۱ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۰۲ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه هم ۳۳۵ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۳.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۵۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۹۵۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای سنگ‌اهن گهر زمین، فولاد ارفع، توسعه مالی مهر آیندگان، پالایش نفت شیراز و صنعتی مینو بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای پلیمر آریاساسول و نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 با مصوبه جدید هیأت مدیره بورس مظنه‌های بازار برای همه مشتریان نمایش داده می‌شود و این اقدامی برای شفافیت بازار و متقارن‌سازی اطلاعات برای همگی به شمار می‌رود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس