کد خبر 1357747
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
جزئیاتی از وضعیت سفر در نوروز/تعداد مسافران هوایی ۲ برابر ریلی شد

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از استقبال ۲.۲ میلیون مسافر هوایی از پروازهای نوروزی و ۱.۲ میلیون مسافر از قطارهای نوروزی خبر داد.

به گزارش مشرق، امیرمحمود غفاری، آخرین وضعیت آمار تجمعی سفرهای نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۲ فروردین امسال را اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس آنچه سامانه جامع آماری وزارت راه و شهرسازی (سجا) وابسته به دفتر آمار اطلاعات و پایش برنامه‌های معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، تعداد مسافران جاده‌ای با ناوگان حمل و نقل عمومی و تحت نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه که برای آنها صورت وضعیت صادر شده، ۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۸۳ نفر بوده است. تعداد سفرهای جاده‌ای با صورت وضعیت‌های صادر شده نیز ۵۳۴ هزار و ۳۲۹ فقره سفر بوده است.

غفاری گفت: در دوره سفرهای نوروزی امسال نسبت به سال گذشته اگرچه شاهد کاهش ۱۳ درصدی تعداد سفرهای هستیم اما تعداد مسافران ۱۴ درصد رشد داشته است.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی تعداد مسافران نوروزی که با حمل و نقل ریلی جابه جا شدند را یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۴۶ نفر و تعداد سفرهای ریلی انجام شده را ۳۲۹۲ فقره سفر عنوان کرد.

وی ادامه داد: تعداد سفرهای ریلی نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته کاهش ۸ درصدی ولی تعداد مسافران افزایش ۴۳ درصدی داشته است.

به گفته غفاری، ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۹۴۹ مسافر هوایی در مجموع پروازهای داخلی و بین المللی، اعزام و پذیرش در بازه زمانی مذکور داشته ایم و مجموعاً ۱۷ هزار و ۱۷۱ فروند نشست و برخاست هواپیماهای مسافری اعم از داخلی و بین المللی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول در وزارت راه تصریح کرد: تعداد سفرهای هوایی در بازه نوروز سال جاری تقریباً برابر با تعداد پروازهای داخلی و خارجی نوروز سال قبل بوده و رشد یا کاهشی نداشته است اما تعداد اعزام و پذیرش مسافران هوایی امسال ۵۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

معاون وزیر راه تعداد ورود و خروج مسافر دریایی در طول سفرهای دریایی را ۲ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۵۲ و ورود و خروج گردشگر دریایی را ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۲۸۰ نفر عنوان و اظهار کرد: در مدت سفرهای نوروزی ۲۴ هزار و ۴۸۶ فروند ورود و خروج شناور مسافری و ۲۵ هزار و ۵۰۷ فروند ورود و خروج شناور تفریحی به ثبت رسیده است.

وی درباره تعداد تصادف فوتی یادآور شد: ۳۳۶ فقره تصادف منجر به فوت و ۴۱۴۱ فقره تصادف منجر به جرح طی سفرهای نوروزی جاده‌ای رخ داد که متأسفانه به جان باختن ۴۶۴ تن از هم‌وطنان‌مان به عنوان «تعداد متوفیات سرصحنه» انجامید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس