کد خبر 1335621
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
نوشیدن چای بعد از قتل همسر

مرد میانسال که همسرش را مقابل چشمان پسر خردسالش، به قتل رسانده بود، در حالی از سوی پلیس دستگیر شد که روی صندلی نشسته و سرگرم نوشیدن چای بود.

به گزارش مشرق، ساعت ۲ بعد از ظهر چهارشنبه ۱۳ بهمن، زن جوانی هراسان با کلانتری ۱۵۸ کیانشهر تماس گرفت و از قتل خواهرش خبر داد و گفت: من و خواهرم در یک ساختمان زندگی می‌کنیم. لحظاتی قبل پسر ۶ ساله خواهرم هراسان و گریان به خانه من آمد و گفت که پدرش باهاون به سر مادرش کوبیده و سر او را شکسته است.

پس از شنیدن  حرف‌های خواهرزاده ام، از آنجایی که  می‌ترسیدم  به تنهایی به خانه خواهرم بروم به همین دلیل از سرایدار خواستم  همراهم بیاید، در خانه خواهرم نیمه باز بود وقتی وارد شدیم شوهرش در حالی که لیوانی چای بدست داشت روی نیمکت نشسته بود.

هر چه از او سراغ خواهرم را گرفتم جواب نداد. به همین دلیل به جست و جو برای یافتن خواهرم پرداختم که ناگهان با جسد خونین او داخل سرویس بهداشتی مواجه شدم.

به دنبال این تماس، موضوع به بازپرس حبیب الله صادقی اعلام  و تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد. وقتی تیم جنایی به طبقه ششم ساختمان محل جنایت  در شهرک بروجردی کیانشهر تهران، رفتند با مرد میانسالی مواجه شدند که روی صندلی در اتاق پذیرایی نشسته و  لیوانی چای در دستش  بود. داخل سرویس بهداشتی نیز جسد همسرش افتاده بود. سر جسد شکسته  و روسری‌اش نیز دور گردنش پیچیده شده بود.

مهریه ۱۱۴ سکه‌ای

در بازرسی از خانه، پرونده قضایی مربوط به دادگاه خانواده کشف شد. پرونده ۷۰ صفحه‌ای مربوط به شکایت مقتول از همسرش و درخواست مهریه ۱۱۴ سکه‌ای و نفقه بود. طبق مدارک موجود در پرونده، دادگاه با پرداخت مهریه از سوی همسر موافقت کرده بود و مرد میانسال از اوایل بهمن، مجبور به پرداخت ماهی یک سکه طلا  شده بود.

شهریار، همسر مقتول در تحقیقات اولیه به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: ۷ سال قبل ازدواج کردم، مدتی از ازدواج‌مان گذشته بود که اختلافات‌مان شروع شد. خواستم از همسرم جدا شوم اما با وساطت خانواده‌ها، از این تصمیمم صرف نظر کردم. بعد هم که صاحب فرزند و به خاطر بچه مجبور به ادامه زندگی شدیم. با این حال اختلافات ما روز به روز بیشتر می‌شد تا اینکه همسرم به عنوان پرستار خانگی مشغول به کار شد.

او از زنی سالخورده مراقبت می‌کرد که پایش شکسته بود. از آنجایی که پیرزن تنها بود و نمی‌توانست راه برود، همسرم مجبور بود شبانه روز پیش او بماند و در هفته فقط یک شب به خانه می‌آمد و همین مسأله درگیری و اختلافات ما را بیشتر کرده بود.

شهریار گفت: در همین گیر و دار همسرم مهریه و نفقه‌اش را به اجرا گذاشت و محکوم به پرداخت مهریه شدم. در این مدت ماشین را به نام او کردم  اما او از من می‌خواست که خانه را هم به نام او سند بزنم  و من  با این کار مخالفت کردم. نبود همسرم در خانه و درخواست مهریه و اختلافات قدیمی، دست به دست هم داد که از همسرم بیشتر عصبانی شوم.

شب قبل از جنایت، وقتی او به خانه آمد  باز هم دعوایمان شد. صبح روز بعد هم این دعوا ادامه داشت تا اینکه حدود ساعت ۱۱ صبح وقتی همسرم داخل آشپزخانه بود، درگیری ما بالا گرفت من با دسته‌ هاون که داخل آشپزخانه بود محکم به سرش کوبیدم. پسر ۶ ساله‌ام که شاهد این ماجرا بود، با دیدن صحنه از خانه فرار کرد و خودش را به خانه خاله‌اش رساند.

همسرم هم که از ناحیه سر مصدوم شده بود، برای گریز از دست من، به سمت سرویس بهداشتی فرار کرد. من هم به دنبال او رفتم و روسری‌اش را دور گردنش انداخته و  خفه‌اش کردم. می‌دانستم دستگیر می‌شوم به همین خاطر لحظاتی بعد برای خودم چای ریختم و روی صندلی  در سالن پذیرایی نشستم و منتظر ماندم تا پلیس بیاید و مرا دستگیر کند. الان هم پشیمانم و نمی‌دانم چه کار کنم.

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت، متهم  در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • ناشناس IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  5 2
  لعنت بر تو باد -
 • نیما IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  4 0
  جالب آنکه همشون آخرش پشیمان می شوند آخر بردار من چرا کاری میکنی تا پشیمان شوی
 • 9 IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  6 0
  "خواستم از همسرم جدا شوم اما با وساطت خانواده‌ها، از این تصمیمم صرف نظر کردم"
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  5 3
  دیه یا مهریه کدام بیشتر است قابل توجه خانمهای محترم زیاد فشار نیاورید قسطی کنید
  • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
   6 6
   پس بعد از طلاق چیکار کنیم بریم گدایی یا تن فروشی شما قضاوت کنید
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  7 1
  خدایا خودت رحم کن, عزیزان من ,سعی کنیددرزندگی باهم رفیق باشیدنه رقیب اونوقت زندگیتون شیرین میشه ,بچه هم دربدرنمیشه
 • ایمان IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  5 3
  دلم واسه مرده سوخت
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  1 3
  الان جوانان چاره ای جز کیف و...قاپی ندارند تا هزینه خرید سربازی تامین کنند. 300میلیون برای فرد دیپلم زیاده که سربازی را بخرد. تا اخر عمر نمیتوانه با کار حلال 300تومن جور کند جز اینکه مواد بفروشه و کیف قاپی و قتل کند. این اقدام خرید سربازی از دولت و ارتش برای سربازی خلاف اسلامه .ولی ممکنه نگهبان به دلیل منافع اقتصادی خودشان تائید کند
  • رضا IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
   1 0
   اون طرح مقدماتی بود، خوشبختانه رفت هوا ولی اثرش روی بعضیا گذاشته، وماهیت طرح عوص شد.
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  6 1
  خداوندا عاقبت مارو در دنیا و آخرت ختم به خیر بفرما.الهی آمین.
 • DE ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  6 2
  ..... می‌دانستم دستگیر می‌شوم به همین خاطر لحظاتی بعد برای خودم چای ریختم و روی صندلی در سالن پذیرایی نشستم و منتظر ماندم تا پلیس بیاید و مرا دستگیر کند. الان هم پشیمانم و نمی‌دانم چه کار کنم . خب یه چای دیگه بریز بخور. آخه کور بودی یا خر زنی که ۱۱۴ سکه طلا میخواد کاسبه اصلا متوجه نشدی؟؟ مهریه کلا خرید و فروش است قوانین باید عوض شوند .میلیاردها انسان اصلا نمیدانند مهریه چیست دارند راحت زندگی میکنند.
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  1 8
  فقط اعدام
  • امید IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۷
   0 2
   من با نظر شما مخالفم ، شما شاید فامیل خانم هستین ، مرد بیچاره کارد به استخوانش رسیده ، هرجند را هکار درست را انتخاب نکرده وقوانین هم مقصرند.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  6 1
  خسته شده بنده خدا لابد
 • علی خان IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  4 0
  زندگی خودتون هست به کسی هم ربطی نداره شب خوش
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  3 7
  مردک احمق اون خدا بیامرز حتما برای کمک مالی به خانواده و تو پرستاری افراد پیر را می کرده، اگر دوست نداشتی کار کنه از نظر مالی تامینش می کردی
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  4 1
  افزایش جنایت نتیجه فشار اقتصادی
 • نقی IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  7 2
  این قانون مسخره مهریه، بلای جان خانواده ها شده، و مطمئناً پاشنه آشیل تشکیل و افزایش تعداد ازدواج ها خواهد بود. باید یکبار برای همیشه، مهریه حذف شود و از قوانین جاری در سایر کشورهای پیشرفته، تبعیت و تقلید شود.
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
   0 1
   بایدبه قانون اسلام درست عمل شود تانتایج خوب آن رادرجامعه دید،به جای حل مسأله میخوای صورت مسأله روپاک کنی!!!
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  6 1
  مجازات زن سرکش در جامعه مرد سالار
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  3 0
  شاید چیز دیکه ای نداشته بخوره ایراد چایی خوردن در کجاست؟
  • IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۷
   0 0
   خونسردی بعداز قتل
 • ۱۰۰ IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  2 0
  مجلس باید به مسئله مهریه ورود کند.و از باب حکم حکومتی مسئله را حل کنند. و الا .....
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
  3 1
  متاسفانه امروزه تا کسی کشته نشه مسئولین مربوطه به فکر اصلاح قوانین نمی افتن، نمونه اش همین قانون حمل سلاح ، قانون مهریه رو هم حذف کنید و حق طلاق و اشتغال رو به خانمها بدید تا این دعواها و کشمکش های مسخره تموم بشه. مهریه یعنی هدیه مرد به زن. کجای اسلام گفته مرد میتونه چیزی که اصلا در توانش نیست رو هدیه بده، تو کدوم کشور مسلمان مرد رو به خاطر مهریه زندان میکنن؟ یا زن به خاطر گرفتن مهریه کشته میشه؟ تو کشورهای عربی همون اول صداق رو در حد چند سکه( حدودا زیر ۲۰ سکه ) میپردازن و خلاص، زندگی میکنن و آمار طلاق هم از ما پایینتره، فرزند آوری هم بیشتره. دیگه دعوایی هم نیست.حالا ما شدیم کاسه از آش داغتر . انقدر داغش کردیم که خودمون هم باورمون شده مهریه میلیاردی حق زن است. بدون تعارف کسایی که در مجلس مخالف طرح تعیین سقف مهریه و یا نقدی شدن مهریه بودن در بی سرپرست شدن بی دلیل کودک خردسال این خانواده شریک هستن، اگر پدر و مادر این کودک از هم جدا میشدن . آنها در به گناه افتادن و تباهی صدها هزار پسر و دختری که با قوانین مسخره ما نمی تونن ازدواج کنن و ترس از ازدواج دارن نیز شریک هستن.
 • مهیا IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۷
  1 1
  وقتی قوانین نا کارآمد و کافی نیستند هر روز جنایت های بیشتر ی رخ میده زنان در ایران هیچ حق قانونی ندارند و قانون از آنها حمایت نمیکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس