پژوهشکده صهیونیستی: کرانه باختری در آستانه انفجار قرار دارد

یک پژوهشکده مهم در رژیم صهیونیستی هشدار داد اوضاع امنیتی در کرانه باختری به شدت شکننده است و در آستانه انفجار قرار دارد.

به گزارش مشرق، پژوهشکده امنیت رژیم صهیونیستی در گزارشی تاکید کرد، در سایه ضعف تشکیلات خودگردان نسل جدید فلسطین آماده این انفجار است.

براساس این گزارش دور شدن (نابودی) روند سازش اسرائیلی ـ فلسطینی اکنون به مشکلی راهبردی برای اسرائیل تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

کشف یک رسوایی اخلاقی جدید در ارتش اسراییل

به اعتقاد محققان این پژوهشکده، این واقعیت به معنای لغزش آرام و نامحسوس به سوی ساختار یک دولتی است امری که به معنای نابودی‌ ایده دولت یهودی به عنوان یک هدف فراگیر محسوب می‌شود.

در بخش دیگری از گزارش تاکید شده است: شرایط امنیتی در کرانه باختری در آستانه انفجار  قرار گرفته است، علت اصلی آن هم ضعف تشکیلات خودگردان و همسو شدن گروه‌های فلسطینی و جوانان ساکن این منطقه علیه سیاست‌های این تشکیلات است.

بیشتر بخوانید:

رسوایی‌های اخلاقی نظامیان صهیونیست یکی پس از دیگری افشا می‌شوند

با این حال به نظر تهیه کنندگان این گزارش شرایط امنیتی در کرانه باختری همچنان تحت کنترل است که دلیل اصلی آن هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان با اسرائیل است گرچه تشکیلات روز به روز در انجام وظیفه خود (سرکوب مبارزان فلسطینی) ضعیف تر می شود در حالی که نسل جدید فلسطین بیش از گذشته برای تحقق تشکیل دولت یکپارچه مبارزه می‌کند.

به اعتقاد کارشناسان پژوهشکده امنیت رژیم صهیونیستی، اسرائیل با معضل پیچیده تری در نوار غزه مواجه است، زیرا هم باید پاسخگوی شرایط انسانی این منطقه باشند و هم مانع از افزایش تنش امنیتی آن شوند، در کنار آن باید شرایط را به سمت و سوی بازگشت چهار نظامی مفقود نزد جنبش حماس سوق دهند و در عین حال مانع از قدرت گرفتن هرچه بیشتر حاکمیت حماس بر این منطقه و افزایش قدرت نظامی آن شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس