کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۳.۶ میلیون نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۳ میلیون و ۶۰۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۹ هزار و ۳۶۱ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۴۷ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۳۸۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۰۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۷۶ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۲۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۷۷۹ هزار و ۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۱ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۵۷۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۸۷ هزار و ۶۴۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۳۷ هزار و ۷۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۸ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۷۳۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۸ هزار و ۹۱۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۶۸ هزار و ۸۲۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۳ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۷۴۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۲۲ هزار و ۶۴۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۱۶ میلیون و ۱ هزار و ۴۹۸، ۱۵ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۵۹، ۱۰ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۷۷۴، ۱۰ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۷۷۰ و ۹ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۵۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۸ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۴۵۸ مبتلا و آلمان نیز با ۸ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۹۶۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۴ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۱۲، ۳۶ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۴۸۲ و ۲۱ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۹۲۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس