خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

«ریاض» و «أبوظبی» طی چند روز گذشته در انتقام از عملیات بزرگ و راهبردی «طوفان یمن» در عمق خاک امارات، فجایع انسانی هولناکی را در نقاط مختلف یمن رقم زده اند.

به گزارش مشرق، «ریاض» و «أبوظبی» طی چند روز گذشته در انتقام از عملیات بزرگ و راهبردی «طوفان یمن» در عمق خاک امارات، فجایع انسانی هولناکی را در نقاط مختلف یمن رقم زده اند. جنگنده‌های ائتلاف سعودی در جدیدترین جنایت خود علیه یمنی‌ها امروز جمعه زندان مرکزی «صعده» را طی چند نوبت هدف سنگین‌ترین حملات هوایی خود قرار دادند.

رسانه‌های یمنی اعلام کردند که در این حمله بیش از ۶۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ تَن دیگر به شدت زخمی شده اند. وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از قربانیان حمله مذکور از غیر یمنی‌ها هستند. در همین ارتباط، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن یک پست توئیتری در خصوص بمباران مناطق مختلف این کشور منتشر کرد. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در این پست توئیتری آورده است: «هدف قرار دادن غیرنظامیان به مثابه جنایت جنگی است و هیچ چیز نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند».

پس از عملیات بزرگ، راهبردی و موفقیت آمیز «طوفان یمن»، ائتلاف سعودی فجایع انسانی زیادی را در استان‌های مختلف این کشور رقم زده است رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه توئیت خود آورده است: «اگر آمریکایِ شکست خورده در افغانستان از ائتلاف متجاوز سعودی حمایت می‌کند، ما صراحتاً خطاب به این ائتلاف اعلام می‌کنیم که شکست شما در یمن از شکست آمریکایی‌ها در افغانستان سنگین‌تر خواهد بود».

افزون بر این، سعودی‌ها پیش از بمباران ددمنشانه زندان مرکزی صعده جنایت جدیدی را در استان الحدیده مرتکب شدند. در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف سعودی منطقه «المواصلات» واقع در الحدیده را به شدت بمباران کردند.

به دنبال حملات ددمنشانه مذکور ۴ غیرنظامی به شهادت رسیدند. این درحالی است که منابع یمنی اعلام کردند حملات تجاوزکارانه ائتلاف سعودی به الحدیده ۱۷ زخمی نیز برجای گذاشته است.

خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

به نظر می‌رسد که باید طی روزها و هفته های آتی نیز منتظر حملات شدیدتر ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده و به ویژه بندر الحدیده باشیم؛ بندری که قریب به ۸۰ درصد از نیازهای مردم یمن به مواد غذایی از طریق آن برطرف می‌گردد. مقامات عربستان سعودی پس از عملیات بزرگ و موفقیت آمیز «طوفان یمن» مقدمه چینی برای انجام حملات گسترده به الحدیده و به خصوص بندر الحدیده را کلید زدند.

ائتلاف سعودی به منظور فراهم آوردن مقدمات تجاوز نظامی بزرگ خود به بندر «الحدیده» در صدد است اینگونه القا کند که این بندر یک پادگان نظامی است در همین ارتباط، چندی پیش «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی بار دیگر ادعاهای پیشین خود در خصوص بندر «الحدیده» را مطرح کرد. وی مدعی شد: «بندر الحدیده یک پادگان نظامی است»!

این مقام ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه سخنانش همچنین ادعا کرد: «بندر الحدیده به دلیل برخورداری از ماهیت نظامی و امنیتی تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و حتی امنیت جهانی محسوب می‌شود»!

کارشناسان و ناظران تحولات سیاسی و میدانی معتقدند که اصرار ائتلاف متجاوز سعودی بر اینکه در بندر الحدیده فعالیت‌های نظامی صورت می‌پذیرد، تنها مقدمه چینی برای ارتکاب جنایتی جدید در این بندر است؛ کما اینکه «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز این مسأله را تأیید کرده است. وی می‌گوید: «دروغ‌های ائتلاف سعودی در خصوص بندر الحدیده تلاشی از سوی این ائتلاف برای مقدمه چینی جهت هدف قرار دادن بندر مذکور است.

هشام شرف تصریح می‌کند: «۸۰ درصد از نیازهای غذایی مردم یمن از طریق بندر الحدیده تأمین می‌شود. این در حالی است که ائتلاف سعودی صراحتاً تهدید می‌کند که این بندر را مورد هدف قرار خواهد داد.

خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

پر واضح است که سلسله جنایات جنون آمیز ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن و به ویژه آخرین جنایت آنها یعنی بمباران زندان مرکزی صعده و به خاک و خون کشیدن صدها یمنی نشأت گرفته از خشم و عصبانیت آنها از حملاتی است که قلب امارات را به لرزه درآورد. تشدید جنایات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان در یمن خود به تنهایی یکی از مهمترین عواملی است که نشان می‌دهد عملیات «طوفان یمن» در قلب ابوظبی تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است.

ائتلاف سعودی با ارتکاب جنایات جنون آمیز در یمن به دنبال ایجاد رعب و وحشت در صفوف یمنی‌هاست تا بدین ترتیب، آن‌ها از انجام عملیات‌های مشابه «طوفان یمن» خودداری کنند در حقیقت، ائتلاف متجاوز سعودی و در رأس آن عربستان و امارات از رهگذر تشدید حملات ددمنشانه به غیرنظامیان یمنی ۲ هدف اصلی و اساسی را دنبال می‌کنند؛ هدف اول همان انتقام جویی کینه توزانه به دلیل عملیات موفقیت آمیز در ابوظبی است.

در واقع، ائتلاف سعودی به دنبال آن است تا به زعم خود این پیام را به طرف یمنی مخابره کند که عملیات‌های نظامی آن در پایتخت‌های ائتلاف، بی پاسخ نمی‌ماند.

دومین و مهمترین هدفی که ائتلاف سعودی از طریق به خاک و خون کشیدن غیرنظامیان در یمن برای تحقق آن تلاش می‌کند، ایجاد موجی از رعب و وحشت در صفوف ارتش و کمیته‌های مردمی است تا بدین ترتیب، آنها از انجام عملیات‌های مشابهی نظیر آنچه که در «طوفان یمن» اتفاق افتاد، خودداری کنند.

این درحالی است که مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی صنعاء بارها و در مناسبت‌های گوناگون تأکید کرده اند که پاسخ حمله را تنها با حمله می‌دهند و اینگونه نیست که تنها به تماشای حملات تجاوزکارانه کشورهای ائتلاف بنشینند. پس از سلسله جنایات عربستان سعودی و امارات علیه یمنی‌ها به ویژه جنایت فجیع زندان مرکزی صعده باید منتظر عملیات راهبردی و انتقام جویانه نیروهای مسلح یمن ماند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  12 7
  منتظر یم ببینیم انصارالله پاسخ کوبنده به حملات‌ ديوانه وار ائتلاف سعودی می دهد
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
   20 7
   پاسخ کوبنده فقط برج خلیفه و فرودگاه دوبی و لا غیر، منتظریم !!!
  • IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
   5 11
   عجله نکنید ائتلاف سعودی هم بندر الحدیده را بعنوان هدف داره.
  • IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   0 0
   از اسراییل یاد گرفته اند حملات وحشیانه آنهم در کشوری بدون پدافند
 • صوت جمیل IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  9 3
  برادران یمنی! واقعا چرا برج خلیفه رو نمیزنید هم آبروی این وحشی ها بره هم اعتبارشان. نحن نومّل انهدامهم
  • IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
   0 10
   گفتم برادرها عجله نکنید، انصار ا... یمن قادر به شکست عربستان و امارت نیست. این جنگ باید فرسایشی باشد تا زمانیکه ائتلاف سعودی از مواضع خود عقب نشینی کنند.
  • IR ۰۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   0 0
   بیش از این هم نباید فرسایشی بشود چون ملت مظلوم یمن تحت فشار و بمباران و قتل عام هستند و جامعه جهانی سکوت کردند، باید ائتلاف اماراتی سعودی باید ضربات و سیلی های محکم تر دردناک تر کوبنده تری از جبهه مقاومت یمن دریافت کنند اقتصاد امارات باید ویران شود امارات باید هزینه سنگینی متحمل شود تا متوجه این بازی خطرناک بشود
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  7 6
  شهرک صنعتی در امارات که صهیونیست‌ها در آنجا سرمایه‌گذاری کرده اند را بزنید
  • IR ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   0 0
   احسنت و آفرین دقیقا" یک تیر و چند نشان !
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
  6 5
  باید در یک باران موشکی 50 در صد نظامیان عربستان هلاک شوند و 90 در صد اقتصادشون نابود گردد و حاکمانشان بمانند با مردم ناراضی که در مقابل شیخ های جنایتکارشان سالهای بسیاری سکوت کردند.
  • IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   0 0
   درود بر شما بله ائتلاف عربی امارات و عربستان باید هزینه سنگینی رو متحمل بشوند باید اهداف مهم در دبی ابوظبی هدف فرار بگیرند اقتصاد امارات رو ویران کنند
 • IR ۰۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  1 0
  لعنت الله آل سعود ، لعنت الله آل یهود
 • MD ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  0 0
  این سعودیها هنوز باور ندارند که دست خدا با رزمندگان یمنی است, و وقتی هر چه میزنند به در بسته میخورند اینگونه دیوانه میشوند.
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  2 0
  این جنون ناشی ازترس است. فقط هم با تو دهنی فروکش می کند
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  0 0
  ایران باید تولیدات موشکی و پهبادی خود را در در یمن آزمایش کند و این بهترین فرصت است و هم به پیروزی انصارالله هم کمک میکند همچنانکه آمریکا و روسیه هم دقت سلاحهای خود را در سوریه آزمایش کردند.
 • کارمند ساده IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
  0 0
  وقتی سازمان ملل از وهابیت و آنها حمایت می کند می خواهید ملت مظلوم یمن کشته و شهید نشوند ... و تو خود بخوان حدیث مفصل از این سازمان مللی که یک مسلمان واقعی در ایجاد قوانین آن دخالت نداشته است....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس