کد خبر 1328208
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
دستگیری۶۲ باند و ۳۱۷ سارق پایتخت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۳۱۷ سارق در هفتمین مرحله از طرح "کاشف" پایتخت خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی صبح امروز با حضور در هفتمین مرحله طرح "کاشف" پایتخت اظهار کرد: هفتمین طرح کاشف بار دیگر در راستای مبارزه با سارقان، مالخران و سارقان حرفه ای؛ برخورد با قاچاقچیان کالا و مفسدان اقتصادی به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: در این مرحله از طرح در خصوص موبایل قاپی و کیف قاپی تمرکز داشتیم و امروز از قرارگاه موبایل قاپی رونمایی می کنیم. بالغ بر یک ماه است که مرکز واکنش سریع مبارزه با موبایل قاپی آغاز به کار کرده است.

سردار رحیمی اظهار کرد: در این مرحله از طرح تمرکز ویژه ای نیز بر سرقت از منزل داشتیم که از نتایج آن دستگیری سارق منازل  بود.

فرمانده انتظامی پایتخت درباره اقدامات صورت گرفته در هفتمین مرحله طرح کاشف گفت: ۶۲ باند که در سرقت‌های مختلف حضور داشتند و ۳۱۷ نفر سارق دستگیر شدند. ۲۱۵ سارق دارای سابقه بودند و تا کنون ۲هزار و ۳۷۲ فقره سرقت کشف شده است. همچنین  ۱۴باند سرقت به عنف، زورگیری، سرقت محموله و ۱۸ باند سرقت منزل نیز منهدم شدند. ۱۷ باند سرقت خودرو،۱۰ باند جعل و کلاهبرداری و ۳ باند قتل و سرقت مسلحانه هم منهدم و ۲۱ نفر از محکومین فراری نیز در این طرح دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی اظهار کرد: در این مرحله با توقیف ۳۰ دستگاه تریلر و کامیونت حامل کالای قاچاق، ۱۳۵ هزار انواع کالای قاچاق کشف شده که شامل تجهیزات پزشکی، البسه، مبلمان و لوازم آرایشی به ارزش ۷۰ میلیارد تومان بوده است. ۲۰ قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: در حوزه احتکار نیز، ۲ هزار مورد از انواع کالای احتکار شده نیز کشف شده است.

وی گفت: پنج نفر از اعضای باندی که به بهانه تشکیل شرکت های صوری ارز دولتی دریافت کرده بودند، دستگیر شدند. این افراد در مجموع ۷۵ میلیون یورو ارز دولتی را دریافت کرده بودند.

سردار رحیمی گفت: همچنین شش نفر از افرادی که به صورت غیر قانونی اقدام به فروش دو هزار و ۵۰۰ متر زمین در مناطق شهران کرده بودند نیز دستگیر شدند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس