افشای دلیل استقرار ۳۰ هزار نظامی ناتو در مرزهای بلاروس

رئیس جمهور بلاروس در سخنانی دلیل استقرار بیش از ۳۰ هزار نظامی متشکل از نیروهای مسلح کشورهای حوزه بالتیک، لهستان و آمریکا در مرزهای غربی کشورش را فاش کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس در سخنانی با حضور فرماندهان ارتش اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار نظامی متشکل از نیروهای مسلح کشورهای حوزه بالتیک، لهستان و آمریکا در مرزهای غربی بلاروس مستقر هستند.

وی با بیان اینکه لهستان برای اعزام تجهیزات نظامی به منطقه، به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» مراجعه کرده‌است، افزود: این کار چرا انجام می‌شود؟ می‌توان از این یک نتیجه گرفت. آنها برای موضوعی جدی آماده می‌شوند. حداقل برای یک امر طولانی مدت.

«الکساندر لوکاشنکو» با اشاره به حضور واحدهای نظامی آمریکا در کشورهای همسایه در غرب بلاروس ادامه داد: لهستان و کشورهای حوزه بالتیک به‌طور متناوب از ۸ تا ۱۰ هزار سرباز آمریکایی میزبانی می‌کنند. آمریکایی‌ها در اینجا چه کار خواهند کرد؟ اگر شما از دور دست ها به اینجا آمده‌اید، چرا از ما انتقاد می‌کنید که با روسیه مانور نظامی انجام می‌دهیم؟

رئیس جمهور بلاروس با اشاره به افزایش واحدهای نظامی اوکراین در مرزهای جنوبی بلاروس و ضمن ابراز نگرانی از این تحولات گفت: کی‌یف نزدیک مرزهای ما با حضور نیروهای گارد ملی خود که متشکل از اشخاص افراطی ملی‌گرای راست اوکراین است، مانور نظامی ترتیب داده و نزدیک به ۱۰ هزار سرباز را در منطقه مرزی مستقر کرده است.

لوکاشنکو با یادآوری اینکه بلاروس در ماه دسامبر ۲۰۲۱ برای برگزاری مانور نظامی مشترک با روسیه به توافق رسیده‌است، بیان کرد: امروز از بلاروس می‌بینیم که باید مانورهای نظامی جدی در مرزهای جنوبی و غربی کشور برگزار کنیم. در این راستا رزمایش نظامی مشترک مینسک و مسکو در ماه فوریه آغاز خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس