از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد - کراپ‌شده

دعوا، درگیری، عربده‌کشی و قدرت‌نمایی کلید واژه‌های هر روزه زندگی‌شان است؛ انگار تا تیزی نکشند و خونی نریزند صبح‌شان شب نمی‌شود؛ اینها اراذل و اوباش هستند.

به گزارش مشرق، انگار تمامی ندارند؛ هر چه قدر هم پلیس دستگیرشان می‌کند انگار باز هم هستند اگر چه در واقعیت تعدادشان کم است اما همان کم هم، زیاد است؛ اراذل و اوباش را می گویم!

برای خودشان دفتر و دستکی به هم زده و نوچه و نوکری جمع کرده و محدوده و محله‌ای را به تسخیر در آورده اند. جای تیزی و قمه روی سر و صورت و گردن و دست‌هایشان خودنمایی می کند.

 دعوا ، درگیری، عربده کشی و چوب و چماق و چاقو و تیزی کشیدن بخشی از قدرت‌نمایی شان است؛ در این بین چاقو خورده‌ها جایگاه بالاتری داشته و حبس کشیده‌ها ارج و قرب بیشتری!

از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد

پرونده اول: حمله با قمه و قداره/ از قطع عضو تا تخریب!

آخرین روزهای آذرماه امسال، به پلیس امنیت عمومی تهران گزارشی واصل شد مبنی بر اینکه تعدادی از اراذل و اوباش با قمه و قداره به تعدادی از شهروندان در منطقه ۲۲ تهران حمله‌ور شده‌اند.

بررسی ها نشان از آن داشت که متهمان این پرونده خرداد ماه سال جاری، در منطقه دیگری با تعدادی اوباش درگیر شده و با انگیزه انتقام‌گیری و تلافی، در آذرماه امسال به منطقه ۲۲ تهران آمده بودند؛ قرار دعوا گذاشته بودند اما هم مسلک‌شان سر قرار نمی آید!

 آنها هم از تکاپو نیفتاده و در به در به دنبال سوژه شان می گردند؛ در اولین گام جلوی خودرویی را گرفته و راننده خودرو را به جرم اینکه او را حتما سوار کرده، زیر مشت و لگد و ضربات چاقو و قمه می گیرند تا آنجا که سه انگشت دست راننده را با قمه ناقص کرده و وی را مصدوم می کنند؛ در ادامه هم به یک آرایشگاه می‌روند؛ همان محلی که فرد مدنظرشان به آنجا می‌رفته! اما چون آنجا هم نبوده با آرایشگر درگیر شده و بعد از درگیری و کتک کاری و تخریب آرایشگاه و کندن دوربین ها محل را ترک می کنند.

 اوباشگری شان به همین ها ختم نمی شود در ادامه کلیپی در فضای مجازی بارگذاری کرده و عربده کشی و قدرت نمایی می کند.

مأموران هم در ادامه اقدامات خود موفق به شناسایی چهار متهم این پرونده شده و آنها را بازداشت کردند؛ اراذل و اوباشی که شرارت، عربده‌کشی، دعوا و درگیری و قمه کشی در پرونده دارند؛ فقط یکی از آنها به دلیل ارتکاب جرایم خشن ، پنج پرونده مفتوح در شعبات مختلف پلیس و دستگاه قضایی داشته و دیگری هم در یک پرونده به ۳۳ سال حبس محکوم بود که اعتراض کرده و با وثیقه آزاد می چرخید!

از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد

پرونده دوم:عاملان ضرب و شتم پسر جوان در دام پلیس

چندی قبل گزارشی از یک بیمارستان در غرب تهران در خصوص مراجعه و بستری یک پسر جوان که از ناحیه گردن، دست و پا با ضربات چاقو مجروح شده بود به پلیس واصل شد و با توجه به اهمیت موضوع، ماموران پایگاه دوم پلیس امنیت بلافاصله به بیمارستان اعزام شده و پس از انجام تحقیقات اولیه و اخذ اظهارات فرد مصدوم، هویت عاملان درگیری شناسایی شد.

در ادامه ماموران با اقدامات شبانه‌روزی مخفیگاه این افراد را که از اشرار سابقه دار بودند شناسایی کرده و در صبح روز بیست و نهم آذرماه به مخفیگاه متهمان در حوالی پونک اعزام و در یک اقدام ضربتی هر سه نفر را دستگیر شده و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند که متهمان با اعتراف به بزه انتسابی دلیل این حمله خونین را اختلافات شخصی اعلام کرده که در ادامه هر سه متهم برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند.

از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد

پرونده سوم: دستگیری عاملان درگیری در بازار تهران

با وقوع یک فقره درگیری در بازار تهران و مجروح شدن چند نفر، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

ماموران پلیس در ابتدا اقدام به انجام تحقیقات میدانی در این خصوص کردند که مشخص شد این درگیری به دلیل اختلافات مالی رخ داده و در ادامه ،نزاع با استفاده از قمه و چماق صورت گرفته و چند نفر در این درگیری به شدت مجروح و روانه بیمارستان شدند.

گفتنی است پس از انجام بررسی های لازم با بازبینی دوربین های مداربسته هویت عاملان این درگیری شناسایی و در عصر روز بیست و نهم آذر ماه در یک عملیات غافلگیرانه هر ۱۰ نفر عاملان این درگیری دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل شدند.

از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد

پرونده چهارم: درگیری اراذل در مقابل متروی جوانمرد / پایان رعب و وحشت شهروندان

در پی درگیری تعدادی از اراذل و اوباش درمقابل متروی جوانمرد با توجه به حساسیت موضوع سریعا تیم عملیاتی کلانتری ۱۳۱ شهرری در محل حاضر شدند.

 پس از حضور ماموران در محل مشخص شد، ۵ شرور با هم درگیر شده و با ضرب و شتم و تخریب خودروهای همدیگر باعث ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان شده که طی یک عملیات ضربتی و مقتدرانه هر ۵ متهم دستگیر و برای تحقیقات پلیسی به کلانتری۱۳۱ شهرری منتقل شدند.

در ادامه با توجه به اینکه پلیس اجازه گردن‌کشی و عرض اندام و جولان به اراذل‌ نداده و با شدت و قاطعیت برابر قانون با هنجارشکنان برخورد خواهد کرد متهمان با تشکیل پرونده و دستورمرجع قضائی روانه زندان شدند.

از دعوا و عربده‌کشی تا قطع عضو و قداره‌کشی/ پلیس به قمه‌کشی اراذل پایان داد

پاتک شبانه پلیس امنیت‌ به پاتوق اراذل و اوباش/ پاکسازی تهران از لوث وجود ۱۷۵ نفر از اراذل‌ و اوباش

سرهنگ پیام کاویانی رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت در گفت‌وگو با فارس به آخرین عملیات ضربتی پلیس امنیت در راستای ایجاد امنیت روانی برای شهروندان اشاره و اظهار داشت: جمعه شب در راستای اجرای ششمین مرحله از طرح اقتدار پلیس امنیت، بیش از ۷۶محله و پاتوق اراذل و اوباش در سطح شهر تهران شناسایی و۱۷۵نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس که به طرق مختلف سبب مزاحمت و سلب آسایش و آرامش شهروندان شده بودند، طی چندین عملیات جداگانه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراکز و پایگاه های دهگانه پلیس امنیت عمومی انتقال داده شدند.

وی با بیان اینکه در این طرح۱۷ قبضه انواع سلاح سرد شامل قمه و شمشیر و چاقو و... از این افراد شرور کشف شد، گفت: بیش از ۲۰ واحد صنفی متخلف که محل تردد و پاتوق اراذل و اوباش بوده، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی پلمب شد ،همچنین بیش از۱۶ پیچ اینستاگرامی و تارنماهای مرتبط با تحرکات حوزه اراذل و اوباش شناسایی و ضمن احضار ادمین های متخلف نسبت به مسدود کردن آن اقدام گردید و ۱۶ پرونده در این زمینه تشکیل و نفرات دستگیر شده به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت خاطرنشان کرد: اجازه قدرت نمایی به هیچ اوباشی داده نخواهد شد که با اقدامات مجرمانه و شرورانه خود بخواهد نظم و امنیت عمومی شهروندان را به مخاطره بیاندازند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 20
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  23 0
  اگر اینها مصداق محاربه و فساد فی الارض نیست پس چیست؟؟؟
  • بهمنی DE ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
   11 0
   اراذل واوباش مسلح اعدام باید گردند پلیس بهتر است وسط خیابان مثل سگ اینها را بکشد
 • عبدالله IR ۰۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  14 1
  سلام همانجا با همان قمه گردنش را بزنید تا مایۀ عبرت سایرین شود خدا که ارحم الراحمین است فرموده: سزای مفسدین فی الأرض اعدام است مَلْعونينَ أَيْنَما ثُقِفو أُخِذو وَ قُتِّلو تَقْتيلاً ﴿الأحزاب ۶۱﴾
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  5 0
  طبق نظر ریاست قوه قضاییه با این افراد درست برخورد کنید
 • IR ۰۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  11 0
  با این افراد باید برخورد قاطع صورت بگیرد!!!!!!!!!
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  5 0
  وقتی چند ماه زندانی می شوند ولی از ترس دشمنان حد اسلام که قطع دست است اجرا نمی شود بدتر می آیند بیرون
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  5 1
  سلام مسئولین محترم قوه قضائیه باید تدبیری انجام داده وبدون هیچ گذشتی سریعا این انگلهای (ااراذل اوباش )رادرمحل جرم اعدام تا درس عبرتی برای دیگرمزاحمین شود
 • نیما IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  2 0
  اینا رو میگیرن تعهدو کلا زیر نظر میگیرن موقع که مردم یه تجمعی اعتراضی کنن اینا رو میفرستن وسط جان مردومو اموال مردم چهرتا فیلم میگیرن 20/30 هم با اب و تاب پخش یه عده ابله باور میکنن ...
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  4 0
  این اراذل و اوباش مصداق محارب هستند. حتی یک لحظه آزاد گذاشتن اینها ظلم به جامعه است. باید آن قاضی که حکم به آزادی یا آزادی با وثیقه این کثافتها را می دهد مسئول کلیه جرائم بعدی آن در نظر گرفته شود.
 • فدوی US ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  2 0
  متاسفانه نظام قضایی در مورد اراذل و اوباش با مسامحه رفتار می کنه مثلا وقتی میرن دادگاه اگر بتون رضایت بگیرن اکثرا بلافاصله آزاد می شوند و برائت اخذ می کنند در غیر اینصورت فوقش 6 ماه زندان می خوره که اونم 2 ماه نرفته مرخصی و نمی دونم با کلی بندهای قانونی آزاد می شوند . لذا اگر این اراذل تمام نمی شوند به خاطر اینه که از این در وارد می شوند و از در دیگر خارج . ولازمه که قانون برای چنین قداره بندهایی که قمه دست می گیرند تغییر نموده و حبسهای ده ، پانزده ساله برایشان ببرند که عبرت دیگران شوند . تو روزنامه خوندم که یه ایرانی تو نروژ تو خیابون دایی خویش را با چاقو لت و پار کرده بود قاضی نروژی 15 سال زندان بدون عفو برایش صادر کرده بود .
 • ح ر IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  3 0
  اگر این آشغال ها را جمع و نابود نکنند آینده خوبی برای امنیت ملت و مملکت متصور نیست
 • یاسین IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
  1 0
  اگه قرار بود پایان بده که الان بایست نسل این ارازل منقرض می شد نه اینکه هربار بایک شکل و شمایلی تو جامعه حضور پیدا کنن
 • زهرا IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۸
  0 0
  اگر حکم عربده‌کشی و همراه داشتن سلاح اعدام بود شاهد اینهمه جنایت نبودیم
  • علی IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
   0 0
   . بدون هیچ ترحمی - لیاقت بدترین خشنوت ها را دارند. اعدام و تمام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس