وزیر کشور

وزیر کشور توضیحاتی درباره نشست عصر امروز خود با نمایندگان مجلس ارائه کرد.

به گزارش مشرق، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست امروز (سه‌شنبه ۷ دی ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست با نمایندگان پیرامون لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ توضیحاتی ارائه شد به خصوص درباره نکته کلیدی که توسط دولت درباره ایجاد صندوق های پیشرفت و عدالت در هر استان پیش بینی شده و با اشاره به اهمیت آن، توضیحاتی ارائه شد. اگر این موضوع با همین روال در مجلس به تصویب برسد، امیدواریم نگاه جدیدی در حوزه حکمرانی در سطح استان‌ها پیش بیاید.

وی ادامه داد: همچنین درباره برخی نیازهای فوری شهرداری‌ها به خصوص درباره ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌ها و برقی کردن آنها بحث و گفت‌وگو کردیم. بحث مهم پسماندها و پیش‌بینی که در بودجه سال ۱۴۰۱ شده را نیز تشریح و ضرورت‌های آن را بیان کردیم.

وزیر کشور افزود: در ادامه این نشست همچنین درباره حوزه محرومیت زدایی، نحوه توزیع منابع، اشتغال و لزوم توجه و تعیین سهمیه استانی که پیش بینی شده موضوعاتی را عنوان کردیم، امیدواریم در قانون بودجه مورد توجه به بحث محرومیت‌زدایی و اشتغال شود.

وحیدی با بیان اینکه درباره اشتغال مرزنشینان و نیاز عزیزیان مرزنشین نیز بحث و گفت‌وگو کردیم، گفت: انسداد مرزها و توجه به حوزه مرزها از موضوعات مورد تاکید نمایندگان بود که با توجه به پیشنهاداتی که در لایحه بودجه آمده، توضیحاتی را ارایه کردیم.

وزیر کشور اظهار داشت: بررسی موضوعات کلی دیگر از جمله مسائل مرتبط با تقسیمات کشوری و مناطق جدید ارتقاء یافته مورد بحث قرار گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس