کد خبر 1317177
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۸
اردن خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

رئیس پارلمان اردن بر ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تاکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رأی الیوم، «عبدالکریم الدغمی» رئیس پارلمان اردن گفت: وقت آن رسیده است که سوریه به اتحادیه عرب بازگردد.

وی در نشستی خبری در حاشیه برگزاری نشست پارلمان‌ عربی در امان پایتخت اردن تصریح کرد: ما به عنوان پارلمان عربی باید بر دولت‌های خود فشار بیاوریم و از رهبرانمان بخواهیم که در نشست سران عرب در الجزایر سوریه را به آغوش اعراب بازگردانند.

رئیس پارلمان اردن گفت: امروز باید بر اساس پیروزی‌هایی که برادرانمان در سوریه و عراق علیه گروه‌های تروریستی به دست آوردند گام برداریم و از وحدت ملت ها و تمامیت ارضی آنها و امنیت و ثباتشان حمایت کنیم و دخالت ها در امور آنها را محکوم کنیم.

«عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر نیز هفته قبل ضمن تاکید بر اینکه اتحاد مجدد عربها مستلزم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب است  افزود: هیچ کشوری حق دخالت در امور کشور دیگری را ندارد.

اتحادیه عرب در سال اول بحران سوریه (۲۰۱۱ میلادی)، عضویت این کشور در اتحادیه را لغو کرده و کرسی آن را به گروه‌های تروریستی واگذار کرد. اکنون به نظر می‌رسد، با توجه به تمایل برخی کشورها مانند مصر، سودان، الجزایر، عراق،‌ قطر و لبنان، زمینه‌ برای بازگشت دوباره سوریه به اتحادیه عرب فراهم گشته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس