از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم! - کراپ‌شده

دعوا، درگیری، عربده‌کشی، چاقوکشی و خودنمایی کلیدواژه‌های پرتکرار روزهای زندگی‌شان است؛ اینها اراذل و اوباش‌ هستند؛ همان مخلان امنیت و آرامش و آسایش مردم.

به گزارش مشرق، اراذل و اوباش اند؛ گردنکشی، عربده کشی، اوباش‌گری و نوچه پروری کلیدواژه‌های پر تکرار روزهای زندگی شان است؛ انگار تا دعوا نباشد و درگیری و چاقو کشی و تیزی، روزشان، شب نمی‌شود، تازه برایشان مهم نیست که در این گیر و دار چشم تو چشم شدن و شاخ و شانه کشیدن شیشه خانه مردم بشکند یا خودروی دیگری تخریب شود و یا اصلا شیشه آرامش مردم ترک بردارد!  

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

** پرونده اول: دستگیری عامل تخریب خودروهای شهروندان 

 در اواخر هفته گذشته خبری در خصوص تخریب چند دستگاه خودرو توسط یکی از اراذل و اوباش سابقه دار در محدوده سه راه طالقانی به پلیس واصل شد. ماموران با انجام بررسی ها دریافتند این فرد که دارای سوابق متعددی همچون درگیری، ایجاد رعب وحشت و.. بوده طی یک اختلاف حساب شخصی روز قبل از حادثه در محل حاضر شده و پس از درگیری لفظی محل را ترک و در فردای همان روز دوباره اقدام به عربده‌کشی، فحاشی و تخریب خودروهای اهالی محل کرده و بلافاصله از محل متواری شده است.

 ‌در ادامه ماموران با انجام اقدامات شبانه روزی مخفیگاه وی را شناسایی و با انجام هماهنگی قضائی و اخذ دستور تیمی از ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت به مخفیگاه متهم در محدوده خیابان شریعتی اعزام شده و در یک اقدام ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دادند.

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

** پرونده دوم: بازی بچه‌ها بهانه درگیری/ همسایه قمه به دست دستگیر شد

 در اوایل آذرماه خبری در خصوص درگیری بین ۲ همسایه با درجه آسیب بالا به پلیس واصل شد که با توجه به اهمیت موضوع ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی پایتخت بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شده و در تحقیقات اولیه دریافتند این دو خانواده که در همسایگی همدیگر زندگی می کردند طی اختلاف بر سر بازی کودکان با هم درگیر شده که در این بین یکی از این نفرات که سابقه چندین فقره درگیری و شرارت داشته باقمه آسیب شدیدی را به نفر مقابل رسانده به نحوی که وی در حال حاضر در کما بسر می برد.

در نهایت با اشاره به متواری شدن عاملان این درگیری با تلاش و اقدامات شبانه روزی ۲ نفر از عاملان اصلی دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال داده شد و تلاش برای دستگیری سایر همدستان وی همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد. 

** پرونده سوم: پایان ترافیک‌، عربده‌کشی و مزاحمت ۴ شرور در شرق تهران

 در پی شرارت ۴ جوان و ایجاد ترافیک شدید و عربده‌کشی و مزاحمت برای شهروندان در حوزه کلانتری ۱۴۶ حکیمیه موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار ماموران کلانتری قرار گرفت.

ماموران کلانتری پس از دریافت این اطلاعات مهم بلافاصله به محل مذکور اعزام شدند و با شلیک چند تیر هوایی و فنون رزمی هر ۴ شرور قمه کش را که به خودروی شهروندان آسیب رسانده بودند زمینگیر و دستگیر کردند.

 متهمان در بازجویی های فنی صراحتا به تخریب خودرو شهروندان و شرارت با سلاح سرد در خیابان اعتراف کرده و پرونده متهمان جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

** پرونده چهارم: دستگیری عامل مصدومیت ۲شهروند با سلاح سرد

در پی وقوع یک فقره درگیری با سلاح سرد در محله حسن آباد فشافویه و مصدومیت ۲ شهروند در جریان این درگیری، دستگیری متهم در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان ری قرار گرفت.

از طرفی با توجه به انتشار فیلم درگیری این شرارت در فضای مجازی که عواطف جامعه را جریحه دار کرده بود، تیم عملیات پلیس امنیت عمومی با رصدهای اطلاعاتی هویت متهم و محل اختفای وی را در بخش فشافویه شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی در یک عملیات پلیسی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

 پس از پایان تحقیقات و تشکیل پرونده متهم با دستور قضائی روانه زندان شد.

** پرونده پنجم: دستگیری عامل مجروح کردن مامور پلیس

در اواخر هفته گذشته و در راستای اجرای طرح برخورد با سارقان، ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی پایتخت به یکی از اراذل و اوباش سطح دار منطقه خلازیر مشکوک شده که در حین دستگیری، این فرد شرور اقدام به حمله با چاقو به مامور کرده و او را از ناحیه دست مجروح و بلافاصله از محل متواری می شود.

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

 با توجه به حساسیت موضوع و انجام تلاش‌های شبانه‌روزی، ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی پایتخت سرانجام مخفیگاه این فرد شرور را شناسایی و با اخذ دستور قضائی در صبح روز ۲۸ آبان ماه در حالی که متهم قصد داشت از مخفیگاه خود خارج شود دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند.

 متهم پس از انجام بازجویی های اولیه برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد.

** امنیت مردم خط قرمز پلیس/با اراذل شوخی نداریم

«امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و با مخلان نظم و امنیت شهروندان به جد برخورد خواهد شد».

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: پلیس با کسانی که بخواهند با رفتار نامناسب و هنجارشکنانه امنیت و آسایش عمومی شهروندان را به مخاطره بیندازند برخورد قاطع و قانونی صوت خواهد داد و اجازه نخواهد داد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ح ر IR ۰۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  1 0
  این موضوع ارازل و اوباش هم یکی از فجایعی است که شدیدا در حال رشد و تبدیل به باندهای بزرگ گانگستری و مافیایی مانند کشورهای غربی است و اگر مجدانه برای ریسه کنی آن اقدام نشود آینده خوبی برای امنیت ملت و مملکت متصور نیست
 • IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  1 0
  مگه ریشه اینها به دریا وصله ؟ هر یکی دو هفته یه بار کلی رو می گیرین هیچوقت هم تموم نمیشن.
 • حمید IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  1 0
  عکس این افراد را در همه جا نشان دهید تا عبرت دیگران شود.
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  0 0
  اعدام
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
  0 0
  ولی اونا با پلیس شوخی دارند
 • IR ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
  1 0
  پلیس عزیز از صمیم قلب دلم برایتان می سوزد. چون با جانفشانی ازاذل را دستگیر می کنید .اما در بیدادگاه رشوه و فساد. آزاد می شوند خودتو.ن هم در تمام گزارشاتتان می گویید .سابقه شرارت دارند اما چرا ادب نشدند یا جریمه سنگین که جرات شرارت به مغزشون هم خطور نکند .نمی دانم .جریمه سنگین رو به فاسدان رشوه گیر داده اند تا رای سبک گرفتند.چقدر و با چه زبانی پلیس بگه حکمی که صادر می شه براشون اصلا متناسب با بزه شون نیست .چقدر بگه .چقدر باید در نیروی انتظامی در زمان صلح شهید بدهیم تا بفهمند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس