کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۶۶ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته بیش از ۷۰۴ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۶ هزار و ۳۱ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۶۶ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۷۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۳۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳۹ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۷۷۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۹ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۸۵۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۰۸ هزار و ۷۶۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸ هزار و ۳۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۶۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۷۳ هزار و ۵۳۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴ هزار و ۸۴۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۹۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۵ هزار و ۶۷۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۰ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۸۹، ۹ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۱۳، ۸ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۱۱۷، ۷ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۲۶۴ و ۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۸۳۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۴۵۶ مبتلا و آرژانتین نیز با ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۶۷۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۹ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۵۷۳، ۳۴ میلیون و ۶۹ هزار و ۶۰۸ و ۲۱ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۵۵۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس