بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در ارتباط با طرح مالیات بر عایدی سرمایه مقرر شد متنی توسط مرکز پژوهش‌ها در اختیار همه دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون قرار گیرد.

به گزارش مشرق، غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز سه دستور کار داشتیم. ابتدا نشستی با حضور اعضای اتحادیه  فرش دست باف ایران و نمایندگان بافندگان فرش دستباف ایران داشتیم. در این جلسه مشکلات این حوزه مطرح شد و  درباره لزوم حمایت از فرشبافان در زمینه بحث‌های مالیات و بیمه صحبت شد. همچنین در خصوص لزوم تعیین یک  متولی مناسب و دائمی برای فرش ایران که زیر نظر عالی‌ترین مقام کشور باشد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: دستور دوم جلسه حضور مدیرعامل و برخی مدیران شعب بانک ملی ایران در کمیسیون بود.   همچنین با توجه به اینکه مدیرعامل  این بانک تازه تغییر کرده، یک معارفه‌ای هم صورت گرفت و در کنار آن مشکلات، فرصت‌ها و تهدیدات مطرح شد و گزارش مختصری از صورت های مالی و ترازنامه بانک ارائه شد و گفته شد که بانک نیازمند تغییر ساختار است اما دارایی های بسیار عظیم و فوق العاده ای دارد و اگر درست مدیریت شود و تطابق ساختار با نیازهای روز در آن صورت گیرد اتفاقات خوبی برای این بانک خواهد افتاد.

مرحبا گفت: همچنین بر روی این مسئله تاکید شد که بدهی های دولت به بانک ملی بسیار بیشتر از بانک ملی است و دولت باید از این بانک به عنوان ابزار حاکمیتی بسیار مهم استفاده کند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد:  بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه سومین دستور کار نشست امروز  بود که در این رابطه متنی توسط مرکز پژوهش‌ها تهیه شده بود که مقرر شد در اختیار همه دستگاه‌ها قرار بگیرد و نظرات کلیه دستگاه‌ها مانند بانک مرکزی، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون هم در این رابطه اخذ و جمع بندی شود و در جلسه هفته آینده مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس