کارشناس مسایل امنیتی عراق از نفوذ اطلاعاتی بین‌المللی در این کشور پرده برداشت

کارشناس مسائل امنیتی عراق فاش کرد که غیرفعال کردن قانون ضد جاسوسی در این کشور، امکان نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی میان اعضای دولت و دستگاه‌ قضایی و بین مقامات رده‌بالای کشور را فراهم کرده است.

به گزارش مشرق، «عدنان الکنانی» کارشناس مسائل امنیتی عراق روز چهارشنبه از توافقات سیاسی در عراق بر سر غیرفعال کردن اغلب قوانینی که امنیت شهروندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خبر داد و تأکید کرد که تعطیل قانون ضد جاسوسی باعث نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی بین‌المللی در مقامات عالی‌رتبه کشور شده است.

الکنانی به خبرگزاری المعلومه عراق گفته که «برخی از طرف‌های ذی‌نفوذ در کشور می‌خواستند وضعیت امنیتی را اصلاح و امنیت شهروندان را حفظ کنند. آنها می‌خواستند قانون ضد جاسوسی در پارلمان به تصویب برسد تا از این طریق دستگاه‌های امنیتی بتوانند کسانی را که ارتباطات مشکوک دارند، شناسایی کنند».

وی خاطرنشان کرد: «غیرفعال کردن چنین قوانینی باعث شد تا جبهه‌های اطلاعاتی و سرویس‌های اطلاعاتی بین‌المللی به داخل عراق و حتی در دولت و دستگاه قضایی نفوذ کنند. بنابراین چنین قوانینی که از شهروندان حمایت می‌کند با تصمیم دولت یا فشار حزبی تعطیل و غیر فعال می‌شود».

برخی منابع امنیتی عراق به دستگیری شبکه‌های جاسوسی و اطلاعاتی متعلق به کشورهایی اشاره کردند که در داخل عراق جاسوسی می‌کنند و عملیات خود را تحت نظارت برخی طرف‌های دولتی در کشور عراق مدیریت می‌کنند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس