دست بالای ایران در مذاکرات وین/ نتیجه ملموس به معنی لغو تمامی تحریم‌هاست

روزنامه تایمز اسرائیل با اشاره به حضور معاون بانک مرکزی و کارشناسان اقتصادی در تیم مذاکره کننده ایرانی، از تمرکز وزیر خارجه اسرائیل بر مذاکرات وین و پابرجا ماندن تحریمهای بانکی علیه ایران خبر داد.

به گزارش مشرق، یک روز قبل از شروع مذاکرات وین برای رفع تحریمها علیه ایران، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با دستور کار مذاکرات وین وارد لندن پایتخت انگلیس شد. 

براساس گزارش کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی، یکی از اهداف اصلی دیدارهای لاپید با «بوریس جانسون» و سپس «امانوئل ماکرون» رهبران انگلیس و فرانسه «اطمینان از پابرجا ماندن تحریم‌های بانکی علیه ایران است».

بیشتر بخوانید:

همه احتمالات از مذاکرات هتل کوبورگ

تایمز اسرائیل با اشاره به این موضوع نوشت، این درحالیست که ایران برای رفع تحریمها از جمله تحریمها بانکی به وین رفته است و در میان تیم مذاکره کننده ایرانی معاون بانک مرکزی ایران و مقامات ارشد و کارشناسان وزارتخانه‌های تجاری و اقتصادی این کشور حضور دارند. 

وزارت خارجه اسرائیل نیز در بیانیه‌ای درباره سفر یائیر لاپید به لندن و پاریس اعلام کرد، تمرکز وزیر خارجه در این سفر بر مذاکرات وین است و در کنار آن روابط دوجانبه نیز پیگیری خواهد شد. 

نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است بعدازظهر روز (دوشنبه) هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در محل هتل «پله کوبورگ» وین با حضور هیأت‌های اصلی عضو برجام (ایران و گروه ۱+۴) (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) و هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا برگزار شود. هیات آمریکایی نیز در این مذاکرات حضور دارد اما هیچ دیدار مستقیمی میان طرفهای ایرانی و آمریکایی برگزار نخواهد شد.

لاپید روز دوشنبه ابتدا با «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس دیدار و طی آن چندین سند همکاری امضا خواهد کرد. وی بعد از ظهر نیز با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس رایزنی می‌کند. 

وزیر خارجه صهیونیستها در ادامه تور ضدایرانی خود روز سه شنبه به فرانسه سفر می‌کند تا با ماکرون رئیس جمهور این کشور علیه ایرانی رایزنی کند.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز  روز یکشنبه ابراز نگرانی کرد که ایران از کاهش تحریم‌ها در نتیجه مذاکرات وین برخوردار شود. وی در این خصوص با طرح اتهامات همیشگی و تکراری علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران در آستانه مذاکرات روز دوشنبه در وین اتریش، مدعی شد: اسرائیل نگران است که ایران با کاهش تحریم‌ها در مذاکرات مجدد هسته‌ای با قدرت‌های جهانی از پول بادآورده‌ای برخوردار شود، اما به اندازه کافی پروژه‌های دارای پتانسیل ساخت بمب را متوقف نکند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • علی آقائیان یسار IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  3 2
  قابل توجه غرب دوستانی که سنگ رابطه با آمریکا واروپا سینه میزنند. ازاین شفاف ترهم می شود. آمریکا ،متحدانش و اسرائیل غاصب بااینکه به ایران بدهکارند ودنیا میداند آنها بدعهد ودروغگوی بزرگ جهان هستند مدام درحال تهدید وقلدری هستند بااینکه لحظه ای نمانده به مذاکران برجام. ازطرفی میگویند بیاید دوستانه صحبت کنیم نتیجه گیری کنیم وهمان لحظه فورآ تهدید وگستاخی میکنند. دیگه احمق ترین شخص هم می فهمد ارتباط بااین شیاطین اشتباه بزرگ است. آنها صفرتا صد حرف هاشون فقط نابودی ایران است نه هسته ای،لاکن هسته ای اولین آن هست. چطور باچه زبانی منطقی بااین حیواناته درنده می شود توافق کرد. بخدا هیچ زبانی باآنها کارساز نیست وراه بجایی نخواهیم برد جز مقاومت و قدرتمند شدن کامل
 • DE ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 2
  «نفتخالی بند» نخست‌وزیر رژیم آپارتاید مدعی شد: اسقاطیل نگران است که ایران با کاهش تحریم‌ها در مذاکرات مجدد هسته‌ای با قدرت‌های جهانی از پول بادآورده‌ای برخوردار شود. /حیوان‌ نجس این پول باد آورده نیست پول ملت ماست که دزدان بین المللی و مافیای انسان کُشی به زور گرفته اند و میلیارها دلار سود باد آورده و اصل پول را به جیب زده اند‌. باد آورده سرزمین غصبی فلسطین است که اختاپوس خون آشام سرطانی آنرا تصاحب کرده و دزدیده. و صاحبان اصلی آنجا را آواره کرده است. و همچنین باد آورده آن فشار باد معده ایست که از دهان تو جلوی میکروفون بجای کلام بیرون میاید.
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  2 1
  بیشتر از اون اصلاح طلب ها هراس دارند. چون این جا فرق دوغ و دوشاب مشخص میشه.
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 1
  به اسرائیلی ها میگیم کفش آهنی هم بر پا کنند . نتیجه ای نخواهند گرفت . ایران تعیین کننده سرنوشتتان هست .
 • مندل IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  2 4
  متخصص اقتصادی چیه چهل نفر رفتن 36 تاش مترجمن
 • حسین FR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 1
  یادمه یه زمانی می گفتند بعد از شهادت سردار سلیمانی صحبت از مذاکره یعنی خیانت. چقدر راحت فراموش کردیم
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 1
  درخواست ما از دولت و مجلس، مقاومت مقتدرانه در برابر فشار غرب، و مقابله به مثل زیر است: 1- سیاست قطعی اعلام شده از طرف امام خامنه ای در تمام ابعاد ذکر شده که ظرافت های بسیار دقیقی دارد و خط قرمز ماست، کلمه به کلمه و مو به مو به طور شجاعانه اجرا گردد. 2- آمریکا باید تمام تحریم‌ها را با هر بر چسب و به هر بهانه و در هر زمانی که وضع کرده است، برای همیشه و به طور یک جا و در عمل لغو کند. 3- آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان باید هزینه‌ ی تمام خسارت‌هایی را که در این شش سال به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در برجام وارد کرده اند، بپردازند. 4- کل مطالبات منابع ما که به دلیل تحریم مسدود شده یا به هر دلیل دیگر توسط غربی‌ها پرداخت نشده است، در هر کشوری که باشد باید وصول گردد. 5- هیچ تضمینی به جز اجرای عملی موارد فوق حتی اگر در سطح کنگره و سنا باشد، هر چند لازم است، اما کافی و پذیرفته نیست. 6- انجام این موارد باید دقیقاً مورد راستی‌آزمایی طولانی مدت قرار گیرد. 7- تا زمانی که راستی آزمایی کامل صورت نگرفته است، نباید هیچ محدودیتی پذیرفته گردد و صنعت هسته‌ای با سرعت تمام در هر سطح و میزان مورد نیاز ممکن توسعه یابد. دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی که در واقع آژانس جاسوسی صهیونیست‌ها از تأسیسات هسته‌ای است، جمع آوری گردد و اجازه حضور به این جاسوسان صهیونیست ها در کشور داده نشود، تا مجدداً شاهد ترور دانشمندان هسته‌ای یا خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نباشیم. 8- شرط‌هایی فراتر از لغو تحریم ها در تقابل با سیاست‌های استکباری ظالمانه غرب از جمله خروج آن ها از منطقه و عدم حمایت آن ها از رژیم صهیونیستی گذاشته شود، همان گونه که آن‌ها بعد از شش سال عمل نکردن به تعهدات خود در لغو تحریم‌ها شروط جدید هم اضافه می‌کنند. 9- مکانیسم ماشه باید از برجام حذف گردد تا آمریکا نتواند با بازگشت صوری به برجام، از این امتیاز یک طرفه به ضرر ما سوء استفاده کند. 10- مذاکرات نباید فرسایشی و بی ثمر باشد، لذا باید برای انجام موارد فوق ضرب الاجل قرار داد و مذاکرات را تا زمان انجام موارد اشاره شده در عمل، هر یک سال یک بار در روز امضای برجام، به حال تعلیق در آورد. 11- همت اصلی تمام مسئولان کشور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، خنثی سازی و بی اثرسازی تحریم ها، و حذف دلار از چرخه ی اقتصاد کشور باشد.
 • FR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  0 1
  شاید رفته واسطه روابط خراب دو کشور فرانسه و انگلیس هم بشه که این روزها بحرانیست.....بالاخره هرچی باشه اینه بهم وصل هستند !
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  0 1
  ای لعنت به این اسرائیل کجاشون سوخته که دست از سر ملت ایران برنمیدارن چرا این قوم اینقدر بدبخت و عقده‌ای تشریف دارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس