حقوق نجومی

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: برخی شرکت‌های دولتی و عمومی به دلیل عدم نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی به حیاط خلوتی برای بعضی مدیران به منظور دریافت حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی تبدیل شده است.

به گزارش مشرق، سیدنظام‌الدین موسوی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ماجرای پرداخت‌ حقوق های نجومی گفت: پرداخت حقوق‌های نجومی از مدتها قبل یکی از مباحثی بود که به ویژه از جانب مقام معظم رهبری بر رفع این پدیده تبعیض‌آمیز تأکید شده بود.

وی افزود: از چند سال قبل موضوع حقوق‌های نجومی در رسانه‌ها مطرح شد و مشخص شد برخی از مدیران به بهانه‌های مختلف بسیار بیشتر از حد متعارف حقوق دریافت می‌کنند و مقام معظم رهبری چندین بار راجع به این موضوع تذکر دادند و خواستار برخورد با این مسئله شدند.

بیشتربخوانید:

فیش‌های نجومی همچنان خبرساز

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: حرکت‌هایی برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی انجام شد و اقداماتی هم در این زمینه صورت گرفت اما به نظر می‌رسد که این پدیده ریشه‌کن نشده.

موسوی خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق‌های نجومی به ویژه در برخی شرکت‌های دولتی و عمومی که بعضاً نظارت کافی توسط دستگاه‌های نظارتی بر آنها وجود ندارد اتفاق می‌افتد و این شرکت‌ها برای برخی مدیران به حیاط خلوت تبدیل شده تا در این شرکت‌ها دریافتی‌های آنچنانی داشته باشند. 

وی افزود: البته حقوق‌ها و دریافتی‌های نجومی فقط در قالب حقوق نیست، بعضا در قالب مزایا، پاداش‌ها و در دیگر قالب‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد که باید همه این موارد در موضوع برخورد با حقوق‌های نجومی در نظر گرفته شده و با آن مقابله شود. 

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: نمونه اخیر پرداخت حقوق نجومی را ما مشاهده کردیم و مشخص شد که بعضی از مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند و دریافتی‌های سنگینی داشته‌اند و به نظر من صحبت‌های آیت‌الله رئیسی در مورد جلوگیری از پرداخت‌های نجومی ناظر به همین مسئله بود. 

موسوی خاطرنشان کرد: البته آنطور که من شنیده‌ام دریافت کنندگان حقوق‌ها و مزایای نجومی در پتروشیمی امیرکبیر که مربوط به مدیران این شرکت و مدیران دولت قبل بوده است و آنطور که من شنیده‌ام مدیرعامل جدید این مجموعه اقدامات و مقابله‌هایی را با پرداخت حقوق‌های نجومی در پتروشیمی امیرکبیر داشته است. 

وی افزود: رویه برخورد با حقوق‌های نجومی امر پسندیده‌ای است اما ما هم از دولت آقای رئیسی انتظاری جز این نداریم که با دریافت‌کنندگان حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی برخورد جدی داشته باشد. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس