طالبان املاک و دارایی‌ مقام‌های پیشین دولت افغانستان را باز می‌گرداند

نخست وزیر دولت موقت طالبان در تصمیم جدید دستور داد تا هیاتی برای بازگرداندن اموال و دارایی‌های مقامات دولت پیشین افغانستان به آنها تشکیل شود.

به گزارش مشرق، شورای وزیران دولت موقت طالبان بر اساس تصمیم جدید هیأتی را به ریاست «عبدالسلام حنفی»، معاون نخست‌وزیر برای بازگرداندن منازل و خودروهای شخصی مقام‌های حکومت پیشین افغانستان گماشت.

در ترکیب این هیأت، نمایندگانی از وزارت‌های کشور، دفاع، و ریاست اطلاعات و همچنین شهرداری‌ها حضور دارند.

این هیأت مسوولیت دارد تا منازل و خودروهای شخصی‌ که از مقام‌های حکومت پیشین بجا مانده و یا هم مالکان آنان مشخص نیست، را تثبیت و در صورت موجودیت مالکان، به آنان برگرداند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، اما گفت که این هیأت هنوز کار خود را آغاز نکرده است.

مجاهد گفت: «این کمیسیون به‌منظور انجام همین امور گماشته شده و به‌زودی کار خود را آغاز می‌کند. شکایاتی که در کابل وجود دارد، به آن رسیدگی می‌شود و املاک مردم دوباره به آنها بازگردانده خواهد شد.»

پس از سقوط نظام پیشین، گزارش‌هایی منتشر شد که گویا در برخی موارد منازل و خودروهای شخصی مقام‌های حکومت پیشین از سوی افراد طالبان و برخی افراد دیگر ضبط شده است، اکنون برخی از کارشناسان نظامی از این اقدام نشست شورای وزیران استقبال می‌کنند.

کارشناسان بر این باورند که این کار زمینه‌ اعتمادسازی و ملت‌سازی را بهبود می‌بخشد و باعث بیشتر شدن تامین امنیت تمامی شهروندان می‌شود.

این در حالی‌ است که پیش از این هم طالبان در یک اقدام جدید کمیسیون پاکسازی صفوف را ایجاد کرد و بیش از ۶۵۰ تن از افراد این گروه و کسانی که از نام طالبان سوء استفاده می‌کردند را از صفوف نیروهای امنیتی خارج کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس