مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو: اکثر داروها با نرخ ارز دولتی است

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: ارز اکثریت داروها با ارز دولتی است و منتظر تعیین تکلیف این موضوع در دولت و مجلس هستیم.

به گزارش مشرق، حیدر محمدی روز دوشنبه در خصوص سیاست دولت و وزارت بهداشت  در ادامه پرداخت ارز ترجیحی به دارو و تجهیزات پزشکی مخصوصا بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن است اظهار کرد: هیچ گونه اقدامی در این باره نکرده‌ایم. بعضی از اقلامی را که تولید داخل داشته را از اردیبهشت پارسال، آزاد کردیم که این کار هم برای حمایت از تولید است که آنها هم اقلام جانبی بوده‌اند یا ارزبری محدودی دارند.

وی با بیان این که در حال حاضر ارز اکثریت داروهای ما ارز دولتی است و منتظر تعیین تکلیف این موضوع در دولت و مجلس هستیم، افزود: باید دولت و مجلس این تصمیم را بگیرند و منابع این موضوع را هم پیش بینی کنند. ما تا منابع را نبینیم که نمی‌توانیم ارز را آزاد کنیم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروهای بیماری‌های خاص، خط قرمز ما است. برای آزاد کردن ارز این بیماریها، باید دولت منابع را درنظر بگیرد، خروجی منابع را به بیمه ها بدهد و بیمه ها قبول کنند که این داروها را پوشش دهند تا به محض اینکه ما این داروها را آزاد کردیم، بیمار احساس بالا بودن قیمت دارو نکند. فقط در این شرایط ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس