کد خبر 1300330
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
«علامۀ ضدانقلاب؟!» به بازار کتاب می‌رسد

کتاب «علامۀ ضدانقلاب؟!» نگاهی به نسبت علامه طباطبایی با انقلاب و جمهوری اسلامی ایران به‌زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود.

به گزارش مشرق، «رضا اکبری آهنگر» و «وحید خضاب» دو نویسنده ارزشمند انقلابی که پیش‌تر با آثاری، چون حقایقی پیرامون انجمن حجتیه، تو زودتر بکش، از افغانستان تا لندستان، فرمانده در سایه و... به جامعه کتابخوان معرفی شده‌اند این بار بر اساس دغدغه، اهمیت موضوع و شبهاتی که مطرح شده است به سراغ نگارش این اثر ارزشمند رفته‌اند. مؤلفین در این کتاب سعی کرده‌اند با ارائه ۱۱ مصاحبه و یک پیوست تحقیقی به سؤالات و شبهاتی که مدتی است نسبت به علامه طباطبایی مطرح می‌شود را پاسخ داده و تصویری حقیقی از مشی علمی و عملی علامۀ طباطبائی در خصوص انقلاب و جمهوری اسلامی را ارائه نمایند.

در بخشی از مقدمۀ این کتاب این چنین آمده است:

«این انقلاب یک شهید داشت، آن هم اسلام بود!»

سال ۱۳۹۴ این جمله را شنیدیم. مشغول ضبط خاطرات یکی از شخصیت‌های حوزوی بودیم. در یکی از جلسات ضبط خاطرات، آن جمله را از قول علامه نقل کرد. مشخص است شنیدن این جمله، چه باری از حیرت بر دوش ما می‌گذاشت. با توجه به جایگاه عرفانی علامه و نگاهی که به شاگردان سلوکی‌ایشان داشتیم، نمی‌توانستیم از این سخن سرسری بگذریم. اگر شیفتۀ نظامی بودیم که عارف محبوبمان آن را برای اسلام مضر می‌دانست، باید انتخاب می‌کردیم. یا عشقمان به انقلاب اشتباه بوده یا عشقمان به علامه! اگر آن روایت صحیح می‌بود، نمی‌شد این دو عشق را با هم جمع کرد.

شروع به بررسی کردیم، از کسانی که آگاه‌تر بودند پرسیدیم، از کسانی که به اقتضای سن و موقعیت در بطن حوادث تاریخی بودند سؤال کردیم، هر منبعی در این زمینه در دسترس بود خواندیم و هرچه بیشتر پیش رفتیم بیشتر متحیر شدیم!

با کسانی که آشنایی دقیق‌تری با علامه داشتند هم‌کلام شدیم و با توجه به این شبهه دوباره نگاهی به آثار علامه انداختیم. هرچه بیشتر دقت کردیم، انتساب این جمله به علامه در ذهنمان بیشتر و بیشتر رنگ باخت.

در این فضا، به نتیجه رسیدیم بد نیست پاسخی به این جملۀ منتسب به علامه داده شود. یکی از بهترین راه‌ها، گفت‌وگو با کسانی بود که در سینه‌شان خاطراتی از علامه داشتند که خلاف آن جمله را می‌رساند یا آنکه تحلیلی از زندگی علامه و شاگردان سلوکی‌ایشان داشتند که می‌توانست به‌وضوح، کذب آن انتساب را نمایان کند.

کتاب «علامۀ ضدانقلاب؟!» نگاهی به نسبت علامه طباطبایی با انقلاب و جمهوری اسلامی به کوشش رضا اکبری آهنگر (نویسنده «حقایقی پیرامون انجمن حجتیه») و وحید خضاب (مترجمم آثاری، چون «تو زودتر بکش»، «از افغانستان تا لندستان»، «فرمانده در سایه» و...) به‌زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب بعد از انتشار می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی (https://nashreshahidkazemi.ir/) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف تهیه نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس