سردار جلالی نمایه

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ما در دولت گذشته که دولت عبرت بود متاسفانه شاهد بودیم که موضوع جنگ سایبری انکار و مدیریت فضای مجازی جای خود را به ولنگاری مدیریتی داده بود.

به گزارش مشرق، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و هیئت همراه پیش از ظهر امروز به مناسبت ایام نکوداشت پدافند غیرعامل در سفر به شهر مقدس قم با برخی از علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

کشور از منظر نظامی به یک بازدارندگی قابل توجه رسیده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تبریک هفته وحدت و با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل با تدبیر مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۲ تشکیل شده است، گفت: موضوع رصد تهدید و آسیب‌پذیری‌ها و برطرف‌سازی آنها از جمله دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در ابتدا موضوع پدافند غیرعامل بیشتر یک مسئله فنی و مهندسی بود، تاکید کرد: به تدریج و در کنار تقویت حوزه پدافند غیرعامل در نیروهای مسلح مسئله ارتقای آمادگی و آرایش لایه دفاعی در بخش‌های غیرنظامی به ویژه دستگاه‌های اجرایی مورد توجه پدافند غیرعامل قرار گرفت.

سردار جلالی با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه رویکردهای پدافند غیرعامل وابسته به نوع نگاه و رویکرد دولت هاست، گفت: اساساً پدافند غیرعامل پیوست مساله توسعه است و اگر دولت‌ها در این زمینه همراهی نکنند و یا به جای نگاه کارشناسی با عینک سیاسی به پدافند غیرعامل نگاه کنند نمی‌توان به سطح مطلوب آمادگی دست پیدا کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امروز کشور از منظر نظامی به یک بازدارندگی قابل توجه رسیده است، اظهار داشت: بر همین مبنا دشمن عمده برنامه‌ها و عملیات‌های خود را در بخش‌های تهدیدات نوین مانند حملات سایبری متمرکز کرده است.

سردار جلالی با اشاره به اینکه ما در دولت گذشته که دولت عبرت بود متاسفانه شاهد بودیم که موضوع جنگ سایبری انکار و مدیریت فضای مجازی جای خود را به ولنگاری مدیریتی داده بود گفت، متاسفانه توسعه شبکه ملی اطلاعات به طور مطلوب در دولت پیشین عملیاتی نشد.

وی گفت: متاسفانه طی هشت سال گذشته از منظر پدافند غیرعامل آسیب‌های جدی به کشور وارد شده است.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید یکی از اولویت‌های خود را ارتقای آمادگی کشور در برابر لایه های نوین جنگ از جمله جنگ سایبری و زیستی قرار دهد بود، خاطرنشان نمود: ما خوشبین هستیم که در این دولت بتوانیم موضوعات پدافند غیرعامل را به‌نحو و شکل بهتری به پیش ببریم.

صیانت از جمعیت به عنوان مولفه قدرت ملی‌

سردار غلامرضا جلالی ‌در دیدار با آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید قم با اشاره به اینکه یکی از موضوعات قابل توجه در موضوع امنیت ملی بحث حفاظت و صیانت از جمعیت است، تاکید کرد: امروز جمعیت یک نعمت و از پایه های قدرت ملی محسوب می شود.

سردار جلالی با اشاره به اینکه متاسفانه سیاست گذاری های ناصحیح سبب شده تا ما با یک شتاب کاهنده در موضوع جمعیت مواجه باشیم، افزود: کشور ما در سال های اخیر درگیر یک سقوط آبشاری در مساله کاهش جمعیت شده است که می تواند بسیاری از مولفه های و عرصه های قدرت آفرین کشور همچون حوزه دفاعی، اقتصادی، اجتماعی و ... را دستخوش چالش کند.

سردار جلالی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در حوزه مباحث جمعیت و خانواده تاکید کرد: این امیدواری وجود دارد تا با اصلاح و تکمیل مصوبه مجلس، سیاستگذاری کشور به نفع صیانت از رشد جمعیت تغییر کند.

‌تهدید امروز دشمن علیه کشور تهدید جنگ ترکیبی است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید قم با اشاره به برنامه ها و راهبردهای دشمن گفت: تدابیر مقام معظم رهبری و دستاورد های چشم‌گیر در حوزه دفاعی سبب شده تا امروز آمریکا از تقابل نظامی به جمهوری اسلامی در هر شرایطی پرهیز کند اما آنها در تلاش هستند تا در یک جنگ ترکیبی مادون جنگ نظامی اقدامات خود را علیه کشور ما عملیاتی کند.

وی با اشاره به اینکه در این جنگ ترکیبی عرصه‌های دفاعی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه‌ای و غیره مورد هدف دشمن قرار دارد؛ تاکید کرد در نهایت دشمن در تلاش است تا سرمایه اجتماعی و حمایت مردمی نظام را تضعیف کند.

سردار جلالی با بیان اینکه ماموریت اصلی پدافند غیرعامل ارتقای تاب آوری ملی کشور است، گفت: ما برای ارتقای بازدارندگی در برابر تهدیدات نوین و ترکیبی دشمن نیازمند یک منظومه دفاعی منسجم، پویا و خلاق در بخش غیرنظامی هستیم.

‌نتیجه کارزار فشار حداکثری علیه ایران حذف ترامپ و نتانیاهو بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید قم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با مسئله دفاع در برابر انواع تهدیدات به ویژه تهدیدات نوین که غالباً پیچیده و هوشمند هستند تاکید دارند که منظومه‌ دفاعی نیز باید کاملاً به‌روز، جامع و دقیق باشد و به بتواند به هنگام با تهدیدات مواجهه کند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی ما با مدلی از ترکیب تهدیدات از سوی دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه هستیم، تاکید کرد آنها تلاش داشتند تا با استفاده از مولفه‌های قدرت خود جمهوری اسلامی را در کارزار فشار حداکثری و همه‌جانبه شکست دهند اما تجربه سه سال گذشته و سقوط دولت ترامپ و نتانیاهو نشان می‌دهد عکس خواسته‌های دشمن اتفاق افتاده است.

سردار جلالی در ادامه یکی از عرصه‌های نوین تهدیدزا را عرصه جنگ سایبری خواند و گفت: ما امروز شاهد یک جنگ‌تمام عیار علیه زیرساخت‌ها مبتنی بر فضای سایبری هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه فناوری‌های نو دو لبه فرصت و تهدید را به صورت همزمان دارند، تاکید کرد: قطعاً باید در مسیر توسعه کشور استفاده از فناوری‌های نو مورد توجه باشد اما باید دانست که این بهره‌برداری زمانی می‌تواند کمک کننده باشد که با یک نگاه پدافند غیر عاملی همراه گردد و تهدیدات آن فناوری حذف شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اقدامات و دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل در مسیر تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیر عامل گفت: سازمان پدافند غیرعامل تلاش دارد تا نقش یک نهاد واسط و هماهنگ‌کننده بین بخش‌های غیرنظامی مانند دستگاه اجرایی و بخش‌های نظامی کشور باشد و هماهنگی و هم‌افزایی تمام ظرفیت‌های ملی کشور را در برابر تهدیدات ارتقا داده و از  تاب‌آوری ملی صیانت کند.

سردار جلالی با اشاره به اینکه اساساً تهدیدات از لبه دانش و فناوری شکل می‌گیرند، خاطرنشان نمود: پدافند غیرعامل هم در مسیر توسعه خود تلاش داشته است تا کاملاً با یک رویکرد علمی و تخصصی مسئله رصد تهدید، پایش آسیب‌پذیری‌ها و برنامه‌های اقدام آمادگی را به پیش برد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پایان سخنان خود با انتقاد از رویه دولت قبل که نوعی غفلت راهبردی از موضوع پدافند غیرعامل داشت: گفت خوشبختانه در دولت سیزدهم فهم مسئولان از مسئله تهدید دقیقتر، جامع‌تر و عملیاتی‌تر شده است و این امید می رود که رویکردهای پدافند غیرعامل با شتاب بیشتر و کیفیت بهتری توسعه پیدا کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 33
 • کارشناس IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  6 1
  با کوانتوم نقطه زن بزنید ناکارشون کنید
  • DE ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   3 1
   ایشون فقط میاد نظریه میگه و جنگ سایبری و تعریف میکنه
  • DE ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   2 2
   ایشون فقط میاد نظریه میگه و جنگ سایبری و تعریف میکنه...نه لابد انتظار داری بیاد بگه مردم نگران نباشید یادتونه نصف مناطق اشغالی برقش رفت به روغن سوزی افتادند....یادتونه ..ما بودیم خخخخخ
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  7 1
  اگر سیستم پدافند و موشکی هک شود . چه بر سر مردم و کشور می اید.
  • مبین IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   1 2
   توکل برخدا ان شاء الله که هک نمیشه. ما خدا ویاری خدا را داریم.
  • ایرانی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   1 3
   آمریکا و اسرائیل وهمه دشمنان اسلام و مسلمین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
  • ایرانی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   1 3
   آمریکا و اسرائیل وهمه دشمنان اسلام و مسلمین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
  • ایرانی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   1 2
   آمریکا و اسرائیل وهمه دشمنان اسلام و مسلمین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
  • DE ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   1 0
   سیستم پدافند و موشکی هک شود . چه بر سر مردم و کشور می اید.عموبرنامه جایگاههای بنزین را همین شرکتهای یارانه ای منظور رایانه ای مینویسن نمیشه که میلیاردها خرج برنامه کرد .در حد متعارف مقدور است. ولی سیستم پدافند موشکی و اتمی فرق فوکوله تا یک حدی دشمن پیش میره ولی نه تا عمق یعنی بعضی از دستورات را میتوانند دستکاری کنند نه همه اش را.ضمنا موشک که بلند بشه خود کشور پرتاب کننده هم نمیتونه مسیرش را عوض کنه چه رسد به دشمن چون اگه اینطور نبود دشمن هر موشکی را هدایت میکرد به پایتخت کشور پرتاب کننده .خخخ غبصه نخور چیبزی نمیبشه ببم جان
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  3 2
  انکار نمیکرده جاده صاف کن آن بوده متأسفانه هنوز دبیر شورای عالی فضای مجازی زمان روحانی سرکار است و احتمالا باید منتظر حملاتی دیگر از این نوع باشیم
  • هادی IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   0 1
   خوشبختانه سردار سرافراز دکتر جلالی هنوز در این سمت به کشور خدمت می کنند. خداقوت.
  • محمد محسن IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   0 1
   به گفته خودشان. هشدارهای لازم را قبلا به وزارت نفت داده بودند. متاسفانه بعضی که شاید جاده صاف کن دشمن هستند به این هشدارها گوش ندادند. واین شده که نباید میشد. پس ایشان را مقصر ندان.
  • IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   0 2
   درود خدا بر سردار سرافراز دکتر جلالی.
  • رضا IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   0 2
   هرکس نمی تواند این مسوولیت بزرگ را عهده دار باشد وبه خوبی ایشان مدیریت کند.
  • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
   0 2
   یعنی شما بهتر می دانی که روحانی انکار نمی‌کرده.؟! ما از روحانی جز بدی ندیدیم. خدا ازش نگذره.
 • افشین IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  3 4
  روحانی همه چی و انکار میکرد.جنگ سايبري که دیگه جای خود دارد. خوب اونايي که ميگفتن تا ۱۴۰۰ با روحانی الان شبها راحت ميخوابن؟ احیانا وجدان درد ندارن؟ بعضیها اصلا وجدان دارن؟ هشت سال. ویرانی و خرابکاری رو حالا باید دولت بعدی آوار برداری کنه.
 • مقدس IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 2
  رژيم نامشروع و جعلى باكو آن منطقه را لانه صهيونيستهاى تبهكار كرده و با همكارى تنگاتنگ اين دو رژيم نامشروع تمام ضربه هاي امنيتى و اقتصادى از جندين سال فبل تا به امروز از همين اتحاد شوم سرچشمه ميگيرد مسئولين سياسى و امنيتى كشور حتما بايستى راهكار هوشمندانه و البته جواب دندان شكن به اينها داده دهند .
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  3 5
  در دولت یازدهم بقدری به این موضوع بی توجهی شد که بنده فکر می کردم اگر سال 1400 این ها رای نیاورند در یک روز با حملات سایبری دوستانشان در خارج کشور مملکت را فلج خواهند کرد ولی انشاالله خدا به رهبرمان عمر با عزت دهند که موضوع را بررسی و دستور به پدافند غیر عامل دادند تا از این موضوع جلوگیری شود لطفا از رهبر عزیزمان درخواست می کنیم تا دستور دهند با تعدادی از انگل های داخلی که خواب امریکا و انگلیس را می بینند بشدت برخورد شود انشاالله
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 1
  هک شدتوسط نفوذیها
 • اسحق رستمی IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  2 1
  تجهیزات وزیرساخت های کشور بازمانده جنگ جهانی دوم والان آنها ازتکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی واینترنت ماهواره وسایرفنون بهره می برند.لذا همیشه دنبال توجیگری بودید.
 • DE ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  1 1
  شاهد یک جنگ‌تمام عیار سایبری علیه زیرساخت‌های کشور هستیم‌ / دولت روحانی ‌"جنگ سایبری" را انکار می‌کرد // خب بنده خدا سوادش به این چیزها نمیرسید تازه این از اونهاییکه بهش رای دادن باسواد تر بود که اگه اینطور نبود که بهش رای نمیدادند.حسن فری میگفت ابرها زیر پاشون را نگاه میکنند خخخخ لابد برجام و سند اُف اُف تف تف را امضاء نکرده باشی نمیبارن...من میگم پیک کرونا تموم شد حالا هرچی دانشمندها بگن چرته . مستر چیز چیز رای نیاورد "مردم بریزید تو خیابونها" نه این رو حاج خانوم گفت "مردم برید ۱۳ به در" این رو آق فری گفت
 • مجتبی از زنجان IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 0
  مملکت ما سختی های زیادی کشیده
 • بهنام IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  1 0
  بجای مقصر نشون دادن دیگران در عمل کردن جواب دادن حمله اینقدر منفعل و ضعف نداشته باشین
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  1 0
  فکرش رو بکنید این اتفاق برای بانکها بیوفته زندگی کلا تعطیل میشه الان 95درصد مردم خریدشون رو با کارت بانکی انجام میدن
  • علی IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   0 0
   انقدر آیه یأس نخوانید وتوکل به خدا کنید. در عین حال باید کاملا مسئولان هوشیار باشند. وقبل از هرگونه حمله سایبری دشمن جلوی حمله را حداکثر بگیرند تا خسارت کمتر باشد یا اصلا خسارت نباشد. پیش‌بینی وپیشگیری دواصل مهم در حملات دشمن است.
  • متین IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   0 0
   در حدیث آمده تنها راه دفع دشمن توکل بر خداست. توکل برخدا که همه قدرت عالم است.
 • محمد علی IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 0
  دولت روحانی اله ی انکار بود.
 • علیرضا IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 1
  درود خدا بر سردار سرافراز دکتر جلالی.
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
  0 0
  مشرق محترم خدا قوت خسته نباشید.
 • شهین عالی IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۸
  0 0
  پدافند باید تقویت کرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس