کد خبر 1288508
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
کرملین: دیدار پوتین و بایدن امسال امکان پذیر است

کاخ کرملین امروز چهارشنبه اعلام کرد دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و همتای آمریکایی او جو بایدن تا قبل از سال جاری میلادی یک امکان واقع گرایانه است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز در حالی که روابط مسکو و واشنگتن به پایین ترین سطح بعد از دوران جنگ سرد رسیده است کرملین می گوید پوتین و بایدن ممکن است امسال دیدار کنند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در پاسخ به پرسشی درباره امکان برگزاری چنین نشستی در سال جاری افزود: چنین نشستی به یک صورت یا صورت دیگری کاملا واقع گرایانه است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه پیشتر  اعلام کرده بود  در جریان دیدار ویکتوریا نولند دستیار وزیر امور خارجه آمریکا با یوری اوشاکوف دستیار امور بین الملل رئیس جمهوری روسیه، در مورد دیدار سران روسیه و آمریکا دو طرف توافق شد.

پوتین و بایدن در ماه ژوئن(خرداد) در ژنو دیدار کردند و تاکنون دو بار هم گفت و گوی تلفنی داشته اند.  

واشنگتن از سال ۲۰۱۴میلادی بیش از صد بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد مسکو وضع کرده و مقامها و شهروندان روس را در فهرست سیاه تحریم ها قرار داده است.

 وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در دیدار سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و ویکتوریا نولند معاون وزیر خارجه آمریکا، طرف روسی پیشنهاد کرد ه تا مسکو و واشنگتن بطور متقابل تحریم ها را لغو کنند.

در بیانیه جدید وزارت خارجه روسیه گفته شده است: مسکو به واشنگتن پیشنهاد کرد تا همه تحریم هایی را که دو طرف در سالهای اخیر در مورد یکدیگر وضع کرده اند، لغو کنند.  

در بیانیه آمده است: دو طرف به مسائل مربوط به فعالیت مراکز دیپلماتیک روسیه و آمریکا در خاک یکدیگر توجه خاص کردند.  

«طرف روسی هشدار داد که اقدامات ضدروسی آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند. اما مسکو خواهان وخامت بیشتر روابط با واشنگتن نیست.» 

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خاطرنشان کرد: ریابکوف در دیدار با طرف آمریکایی اعلام کرد که رویکرد ستیزه جویانه واشنگتن فقط منجر به تیره تر شدن روابط روسیه و آمریکا می شود.  

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس