آغاز رزمایش هوایی بزرگ رژیم صهیونیستی

رزمایش هوایی بزرگ رژیم صهیونیستی در حالی آغاز شده که فرمانده نیروی هوایی این رژیم از تشدید تهدید از جانب ایران، سوریه و غزه خبر داده است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های صهیونیستی روز یکشنبه از شروع رزمایش هوایی بزرگ نیروی هوایی رژیم اسرائیل و برخی کشورهای دیگر جهت افزایش توان رزمی این یگان همزمان با افزایش تهدیدها از جانب ایران، سوریه و غزه خبر دادند.

به نوشته روزنامه «یعدیعوت آحارانوت» رزمایش موسوم به «بلو فلگ» از روزیکشنبه به مدت دو هفته با مشارکت نیروهای هوایی رژیم اسرائیل، آمریکا، یونان، آلمان، ایتالیا، انگلیس، فرانسه و هند در جنوب فلسطین اشغالی برگزار می‌شود.

بنابر ادعای این روزنامه، این رزمایش هوایی بزرگترین در نوع خود است  و از سال ۲۰۱۳ آغاز شده و هر دو سال یکبار برگزار می‌شود. قرار است اسکادرانی از جنگنده‌های «اف-۱۶»، «اف-۱۵» و «اف-۳۵» نیروی هوایی رژیم صهیونیستی  در قالب تیم دشمن با رنگ قرمز دراین رزمایش شرکت کنند. 

نیروی هوایی این رژیم اعلام کرده که  تمرکز در رزمایش سال جاری همانگی بین جنگنده‌های نسل چهارم و نسل پنجم اف-۳۵ است.

سرلشکر «آمیکام نورکین» فرمانده نیروی هوایی اسرائیل در این زمینه گفت: «ما در منطقه ‌ای پیچیده‌ای زندگی می‌کنیم و تهدیدها از غزه، لبنان، سوریه و ایران در حال افزایش هستند. برگزاری رزمایش بین المللی در این موقعیت کنونی، در حالی که فعالیتهای عملیاتی عمومی و پنهان ما در همه جبهه‌ها ادامه دارد ، از اهمیت راهبردی بالایی برخوردار است و تاثیر گسترده ای بر نیروی هوایی اسرائیل، ارتش و دولت ما دارد.»

چندی قبل رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که کابینه رژیم اسرائیل خرید هواپیماهای سوخت‌رسان جدید، بالگردهای حمل و نقل و همچنین تسلیحات سنگین و دقیق برای نیروی زمینی و هوایی خود را تصویب کرده است. کابینه رژیم صهیونیستی بودجه ۹ میلیارد دلاری را  برای خرید این تجهیزات تصویب کرده است.

خبرنگار شبکه ۱۳ این رژیم نیز در این  زمینه گزارش داد که نیروی هوایی این رژیم قصد دارد جنگنده‌ها و هواپیماهای سوخت‌رسان جدید خریداری کند. آمریکا از جمله تامین کنندگان اصلی تسلیحات رژیم اسرائیل است.

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در حالی به این جنگنده‌ها تجهیز می‌شود که  یک مقام ارشد دولت آمریکا بر آسیب پذیری جنگنده‌های گراقیمت اف-۳۵ در تقابل با سامانه‌های پیشرفته دفاع موشکی اشاره کرد.

«آدام اسمیت» رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا  در این باره گفت، برخلاف تصور اولیه، جنگنده اف-۳۵ هواپیمای غیر قبل شکار شدن نیست و این به دلیل نوآوری‌های اخیر در زمینه فناوری موشکی است.

آدام اسمیت از نیروی هوایی خواست تا بیشتر روی سامانه‌های کوچک و بدون سرنشین سرمایه گذاری کند زیرا معتقد است که اف-۳۵ آنطور که پیش از این تصور می‌شد لبه برتری فناوری وغیرآسیب پذیر نباشد.

این مقام ارشد دولت آمریکا خاطرنشان کرد که جنگنده اف-۳۵ البته نسبت به سایر جنگنده‌ها تا حدود زیادی پایدارتراست. با این حال، اسمیت گفت که  اف-۳۵ با وجود دارا  بودن سامانه مجهز، به دلیل پیشرفت فناوری موشک‌ها قادر به حفظ این جنگنده نیست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس