آغاز کاهش فاصله شمال و جنوب در تهران با اصلاح بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در راستای رویکرد اصلی مدیریت شهری که توجه به مناطق محروم و جنوبی شهر است، باید در اعتبارات سال آینده توجه ویژه‌ای به مناطق جنوبی شهر داشته باشیم.

به گزارش مشرق، ناصر امانی درباره تدبیر مدیریت شهری برای کاهش فاصله شمال و جنوب در تهران، اظهار کرد: همانطور که اعضای شورای شهر و شهردار تهران اعلام کرده‌اند، رویکرد اصلی ما در این دوره توجه به مناطق محروم و جنوبی شهر تهران است؛ ما به عنوان به یک واقعیت شاهد هستیم که فاصله‌ای از لحاظ خدمات، سرانه‌ها و امکانات در مناطق شمالی و جنوبی تهران و حتی برخی محلات در مناطق شمال تهران وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت فعلی شهر تهران در تلاش است که فاصله را کاهش دهد و در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز باید به این موضوع توجه شود، ادامه داد: طی بازدیدم از منطقه ۲۰، شهردار اعلام کرد اعتبارات این منطقه از ۴۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۴ به حدود ۲۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ کاهش پیدا کرده است!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: باید در اعتبارات سال آینده توجه ویژه‌ای به مناطق جنوبی شهر داشته باشیم و تسهیلاتی قائل شویم تا سرمایه‌گذارانی که معمولا به دلیل سود بیشتر تمایل به سرمایه‌گذاری در مناطق شمالی دارند، ترغیب به فعالیت و سرمایه‌گذاری در مناطق جنوبی باشند.

  وی خاطرنشان کرد: اختلاف املاکی که در مناطق جنوبی و شمالی داریم و یکی از معضلات اساسی شهر تهران محسوب می‌شود، با بالا رفتن قیمت مسکن آورده بزرگی برای ساکنان شمال تهران ایجاد می‌شود که معمولا مردم جنوب شهر از آن محروم هستند. مدیریت شهری می‌تواند ضمن توجه به این موضوع در عوارض شهری نیز تجدید نظر و مشوق‌هایی برای نوسازی بافت‌های فرسوده که عمدتا در جنوب تهران است، درنظر بگیرد.

به گفته امانی، این اقدامات می‌تواند آغاز کار برای کاهش فاصله شمال و جنوب در تهران باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس