عراق

یک نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق گفت که با هرگونه تلاش برای دور زدن قانون اخراج اشغالگران آمریکایی برخورد خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، «سناء الموسوی» نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق گفت که تلاش‌های واشنگتن برای ادامه حضور در عراق بی فایده است.

وی در گفت‌وگو با العهد نیوز اظهار داشت: گروه‌های سیاسی و مردمی عراق به ایفای نقش خود تا پایان اخراج آمریکایی‌ها از کشور ادامه می‌دهند.

الموسوی گفت: با هرگونه تلاش برای دور زدن قانون اخراج نیروهای آمریکایی از عراق تا پایان  دسامبر برخورد خواهیم کرد.

این نماینده پارلمان عراق گفت که برخی طرف‌های سیاسی از بیم منافع حزبی و سیاسی خود خواهان خروج اشغالگران آمریکایی از کشور نیستند.

گفتنی است که نیروهای ائتلاف به اصطلاح بین المللی علیه داعش، با وجود گذشت بیش از یکسال از تصویب قانون ممنوعیت حضورشان در  عراق به بهانه آنچه «آموزش نظامی» می‌خوانند از اجرای قانون و ترک عراق خودداری کرده‌اند.

دولت عراق اوایل مرداد ماه گذشته بعد از چهار دور مذاکره موسوم به «گفت‌وگوهای راهبردی با آمریکا بر سر خروج نظامیان آمریکایی از عراق» به توافقی دسته یافت مبنی بر اینکه نیروهای رزمی تا پایان سال میلادی جاری، این کشور را ترک خواهند کرد، با این حال، گروه‌های مقاومت در نیت آمریکا ابراز تردید دارند و تأکید کرده‌اند که نظامیان آمریکایی چه مستشاری باشند چه رزمی باید عراق را ترک کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس