رئیسی نمایه

رئیس جمهور با استقبال از ایجاد «سامانه کنترل هوشمند بیماری» و تاکید بر تسریع در تکمیل آن گفت: راه‌اندازی این سامانه به منظور اعمال مهندسی معکوس در فرآیند نظارت و کنترل‌ها پیشگیری از بیماری است.

به گزارش مشرق،دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، پیش ازظهر امروز پنجشنبه درجلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم تسریع در تامین واکسن از طریق واردات و تولیدات داخلی، با اشاره به گزارش‌های دریافتی از کمبود واکسن در برخی استان‌ها گفت: یکی از مسائل ضروری در روند واکسیناسیون، توزیع عادلانه واکسن بر اساس اولویت‌های تعیین شده است که باید پیش‌بینی‌های لازم درباره آن صورت گیرد تا در روند و سرعت تزریق واکسن خللی پیش نیاید.

پیش‌بینی‌های لازم برای توزیع عادلانه واکسن در استان‌ها انجام شود

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با تاکید بر لزوم تسریع در تامین واکسن از طریق واردات و تولیدات داخلی، با اشاره به گزارش‌های دریافتی از کمبود واکسن در برخی استان‌ها گفت: یکی از مسائل ضروری در روند واکسیناسیون، توزیع عادلانه واکسن بر اساس اولویت‌های تعیین شده است که باید پیش‌بینی‌های لازم درباره آن صورت گیرد تا در روند و سرعت تزریق واکسن خللی پیش نیاید.

بیشتر بخوانید:

یاران دولت مردمی دولت رئیسی را بشناسید

 اطلاع‌رسانی درباره ویروس و بیماری کرونا باید انضباط و سامان یابد

رئیسی نکته مهم دیگر برای موفقیت روند مقابله با شیوع ویروس کرونا را اطلاع‌رسانی موثر و اقناع افکار عمومی به منظور همراه کردن حداکثری مردم در روند مقابله با گسترش ویروس و شیوع بیماری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد و اظهار داشت: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا با همکاری رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها، از همه روش‌ها، شیوه‌ها و ابزار مفید در اقناع مردم بهره بگیرند تا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در میان آحاد مختلف جامعه به بالاترین سطح ممکن ارتقا یابد.

طرح برخی بحث‌ها درباره بیماری درمحافل تخصصی مفید و در افکارعمومی باعث ایجاد نگرانی است

رئیس جمهور انضباط در اطلاع‌رسانی را نکته بسیار مهم دیگر در اثربخشی این فرآیند برشمرد و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی درباره وجوه مختلف بیماری و مسائل مرتبط با آن باید با هدف ایجاد امیدواری حداکثری و پرهیز از ایجاد نگرانی و ترس در مردم سامان یابد. به هیچ وجه نباید مانع سخن گفتن متخصصان شویم که درباره کرونا اظهارنظر می‌کنند، اما باید توجه داشته باشیم که جای طرح مباحث کارشناسی، نه در فضای عمومی جامعه، بلکه مجامع و محافل تخصصی است.

 وی ادامه داد: همه تلاش‌ها برای مدیریت بیماری کرونا از ستاد ملی مقابله گرفته تا کادر درمان و دیگر بخش‌ها برای رفع نگرانی و ایجاد امیدواری و روحیه نشاط در مردم است، لذا نباید مباحثی را که به طور طبیعی درعرصه تخصصی علوم مختلف از جمله علم پزشکی جریان دارد، در ساحت افکار عمومی طرح کرده و باعث ایجاد نگرانی و ترس نزد مردم شد.

رئیسی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم گفتگو، اقناع و استفاده از نظرات مردم در فرآیند تصمیم‌گیری یک اصل مسلم بوده و خواهد بود، ادامه داد: بخش‌های اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای ستاد ملی مقابله با کرونا باید در فرصت باقی مانده تا زمان بازگشایی مراکز علمی و آموزشی با مردم و خانواده‌ها به طور مستمر گفتگو کرده و آنان را در مسیر فراهم کردن مطلوب بستر لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اقناع کنند. مردم باید با رعایت بیشتر و دقیق‌تر دستورالعمل‌های بهداشتی، تلاش‌های دولت برای تسریع روند واکسیناسیون را تکمیل کنند تا هر چه سریع‌تر رونق و نشاط به عرصه کسب و کارها و عرصه عمومی جامعه بازگردد و شاهد بازگشایی مراکز علمی و آموزشی نیز باشیم.

 سامانه کنترل هوشمند بیماری باید هرچه سریع‌تر تکمیل و به بهره‌برداری برسد

رئیسی در ادامه با استقبال از ایجاد «سامانه کنترل هوشمند بیماری» و تاکید بر تسریع در تکمیل آن گفت: راه‌اندازی این سامانه به منظور اعمال مهندسی معکوس در فرآیند نظارت و کنترل‌ها و فراهم کردن زمینه پیشگیری در فرآیند مدیریت بیماری براساس جمع‌آوری و تحلیل داده‌های گسترده برای تصمیم‌گیری و اعمال اقدامات هوشمندانه در مدیریت کرونا، می‌تواند گامی موثر و مهم در روند مقابله با شیوع ویروس و انتقال بیماری باشد.

رئیس جمهور همچنین از دست‌اندرکاران «طرح شهید سلیمانی» به ویژه نیروی مقاومت بسیج برای اجرای موفق این طرح غربالگری تشکر کرده و با اشاره به دستاوردهای مفید به دست آمده، خواستار تداوم اجرای آن شد.

تامین منابع واردات و تولید واکسن و پرداخت مطالبات معوق کادر درمان از اولویت‌های دولت است

 رئیسی با بیان اینکه در تامین منابع مالی لازم برای واردات واکسن تاکنون هیچ مشکلی وجود نداشته و پس از این نیز تامین بودجه لازم برای این منظور همواره جزو اولویت‌های بودجه‌ای دولت خواهد بود، اضافه کرد: علاوه بر منابع لازم برای تامین واکسن، تامین منابع برای پرداخت مطالبات معوق کادر درمان که در خط مقدم مقابله با کرونا مشغول مجاهدت هستند، با اولویت بالا در دستور کار دولت قرار دارد.

در جلسه امروز کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع تسریع پرداخت مطالبات معوق کادر درمان، هدف‌گذاری تامین و تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن تا پایان آبان، ایجاد انضباط و ساماندهی فرآیند اطلاع‌رسانی درباره ویروس و بیماری کرونا، راه‌اندازی سامانه کنترل هوشمند بیماری و تداوم اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که برای تصمیم‌گیری نهایی به جلسه روز شنبه ستاد ملی ارائه خواهد شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری آیین پیاده‌روی اربعین بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب و نیز سهمیه تعیین شده، تصمیم‌گیری شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  3 0
  اقای ریسی امیدمان به شما بود چکارداریدمیکنین
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  5 7
  برو جمع کن بابا تو ‌که دست اون یارو از پشت بستی سامانه تو سرت بخوره همون چهار واکسن زمون روحانی هم دیگه نیست.
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   4 5
   دردوبلای رییسی بخوره توی سر تو و امثال تو،،، ۸ سال کشور رو با روحانی به پرتگاه بردین و وضع موجود رو رقم زدین حالا طلبکارم هستین؟؟؟؟!! وقاحت تا کجااااااا
  • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   0 2
   درد و بلای رئیسی بخوره تو سر شیخ بنفش و حامیانش .درست حرف بزن.امثال شما ها کشور رو به قهقرا بردین و مردم رو بر بخت کردین حالا طلبکار شدید .موج پنجم کرونا حاصل بی ..... دولت بنفشتون هست.اتفاقا واکسن هست .لطفا چشماتون رو باز کنین.و یادتون باشه که اونیکه تا هشت سال بعد طلبکار هست ما هستیم نه شما.#پرو های نجومی
  • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   0 2
   لیاقت شما همان دوتابعیتی کارنکن است
  • DE ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   2 1
   17:56 زمان روحانی که این آمار نبود و و حداقل تونست که پیکهای کرونا را کنترل کنه ولی الان هیچ کاری از آقای رئیسی به غیر از سر زدن به این منطقه و اون منظقه نمیبینم؟ آخه با مسافرت کردن که مشکل کرونا حل نمیشه، یه تصمیمی گیری قاطع برای رعایت پروتکلهای بهداشتی مردم لازم هست که هیج خبری از تصمیم گیری ها نیست
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   0 1
   اتفاقا زمان روحانی هم آمار های بد داشتیم ولی این مردم بودند که رعایت می کردند که فوتی ها کم شد.الان هم موج پنجم از دولت قبل شروع شد که تا الان ادامه داره.این نتیجه بی تدبیری دولت بنفش هست.این دولت که تازه 10روز هست کارش رو شروع کرده.خواهشا چشماتون رو باز کنین
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   0 0
   امروز رکورد واردات واکسن را زدیم.چشماتون رو باز کنین
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  5 1
  وقتی نمی توانیم با مافیای وزارات بهداشت و کرونا مبارزه نماید .....
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  0 2
  بی انصافی نکننید رئیسی تمام تلاشش را دارد می کند .تمام خرابکاری مال نمکی بود.
  • IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   1 0
   رئیس ستاد کرونا قبلی آقای نمکی بود؟!
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   3 2
   چه بی انصافی؟چه تلاشی؟ شما انصاف داشته باش، رمان روحانی و نمکی اوضاع این جوری بود؟ آمار روزانه الان از حداکثر پیکهای روحانی بیشتره، اون تونست پیکها را به حالت اولش برگردونه ولی ایشون اصلا کاری میکنم?
  • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   0 2
   موج پنجم از کی شروع شد ؟از زمان روحانی .محض اطلاعتون دولت جدید هنوز یک ماه هم نیست که اومده.مردم هم پروتکل ها رو رعایت نمی کنن.بیمارستان ها هم دارو های کشنده به بیمار می دن.انصاف شما داشته باش.این نتیجه بی تدبیری های دولت قبل هست که الان داره خودشو نشون میده.
  • US ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   2 0
   11:40 چند تا نکته را یادآوری میکنم 1)زمان روحانی 4 تا پیک را تونست کنتترل کنه وآمار را بیاره نزدیک 100 و یا کمتر و علتش هم سختگیری در پروتکل ها بود 2) خود مقامات پروتکل شکنی نمیکردن 3) رهبر انقلاب بنا به دستور وزیر بهداشت زمان روحانی به رئییس جمهور روحانی دستور فرمودند که موارد وزیر بهداشت را مورد بررسی قرار دهند که دو روز بعد از آن رئییسی تنفیذ شدند و اوشون رئیس جمهور شدند ولی کار خاصی انجام ندادند 4) توقع این است که رئییس یه تصمیم جهادی و قاطع در این زمینه بگیرند مانند تمصمیاتی که ستاد کرونا در آذر ماه گرفت و امار 5 برابر کمتر شد ولی هیچ گونه عملی از ایشون رخ نمیده هیج، بلکه مدام مشغول سفر هستند باور کنید الان بزرگترین مشل کرونا هست. در ضمن در این سفرها بعضی مواقع خودشون پروتکل ها را رعایت نمیکنند
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   0 0
   ۱۱:۴۰ موج یک و دو سه و چهارم هم زمان روحانی شروع شد و تونست کنترل کنه، امیدواریم رئییسی بتونه این موج را بهتر از روحانی تا آمار تک رقمی و حتی صفر برسونه
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   0 0
   این که قبلا پیک اول و دوم و... رو رد کردیم به خاطر رعایت کردن خود مردم بود.الان نصف این فوتی ها مسائل بهداشتی رو رعایت نمی کردند.داروهای بیمارستان هم بماند.مردم هم مسافرت رو ترک نمی کنن
 • امین جعفری IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  0 1
  درود و صد درود خدا و ملت انقلابی جمهوری اسلامی ایران به دولت اقدام و عمل حجت اسلام والمسلمین ابراهیم رییسی
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  0 1
  عالی هستی مثل همیشه سید
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  1 0
  عوض جو پلیسی و بی منطق ، تدبیری برای تقویت سیستم ایمنی مردم بیندیشید.
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  1 0
  واکسنی که تاثیرش نامعلوم ، تازه موقتی هم هست نهایتش بعد چند ماه از دوباره ! آخه خرج بی خود و حراج منابع ارزی برای چه ؟ چرا وزیر دروغگوی بهداشت در مورد طب بومی و راهکارهای اون بی تفاوت هست ؟
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  1 0
  نمکی به خاطر ترک فعلهایش نسبت به در دستور درمان قرار دادن داروهای تولید داخل برای کرونا
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  1 0
  چرا نسبت به پیگیری کشته شدن تعداد زیادی از مردم بر اثر داروهای تشدید کننده بیماری کرونا و در نتیجه کشنده ، از عوامل اونها اعلام جرم نمیشه ؟!
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  1 0
  بدترین گزینه برای وزارت بهداشت انتخاب شد خدا رحم بفرماید
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  4 0
  انشالله خدا بهشون کمک کنه مشکلات مردم مخصوصا کرونا را حل کنند
 • IR ۰۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
  0 1
  خدارو شکر اینجا همه عالم دهر هستند و می‌دونن راهکار کنترل کرونا چیه! فقط رئیسی و همکاران بی خبرند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس