کد خبر 1252499
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
شاخص بورس ۳۴ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۴هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش مشرق، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۵۴۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۸۱۸میلیارد تومان در بیش از ۷۶۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۴هزار و ۹۶۲واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۵۱هزار و ۴۶۷واحد قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

دادوستد ۵۱۷ میلیارد سهمی بورس در ۸۲ روز معاملاتی

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو، ایران خودرو و سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۸۷۸۰واحد، کل (هم‌وزن) ۴۱۷۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۶۴۱واحد، آزاد شناور ۳۴۷۱۹واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۸۶۴۲ و ۶۰۹۶۱ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۸۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۴۳۸میلیارد تومان در ۳۵۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۹۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۷۹۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های اعتباری ملل، صنعتی مینو و ویتانا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس