کد خبر 1245016
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
دیدار

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه در لبنان دیدار امروز خود با رئیس جمهور این کشور را به بعد از سفر به مصر موکول کرد.

به گزارش مشرق، «سعد الحریری»، نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان دیدار خود با رئیس جمهور این کشور را به تعویق انداخته است.

شبکه المنار لبنان امروز سه‌شنبه گزارش داد که دفتر «میشل عون»، رئیس جمهور این کشور تماسی از حریری دریافت کرده و او طی گفت‌وگویی تلفنی از عون خواسته دیدار مقرر امروز را به فردا موکول کند.

رسانه‌های لبنانی از جمله شبکه الجدید شب گذشته گزارش داده بودند که قرار است حریری امروز با عون دیدار کرده و طی این دیدار لیست جدید وزیران کابینه خود را تقدیم وی کند.

با این حال این شبکه بعد از ظهر امروز گزارش داد که نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه دیدار مقرر را به بعد از سفر مصر موکول کرده است.

این رسانه لبنانی گزارش داد که سعد الحریری امروز راهی قاهره، پایتخت مصر شده و قرار است با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

ماه‌ها از تکلیف حریری برای تشکیل کابینه جدید به دنبال استعفای «حسان دیاب»، نخست وزیر پیش‌برد امور لبنان می‌گذرد ولی اختلافات با عون بر سر کابینه و وزرای پیشنهادی مانع از تکشیل کابینه شده است.

دو طرف یکدیگر را به مانع تراشی و عدم جدیت در تشکیل کابینه متهم می‌کنند. حریری از زمانی که از سوی عون مأمور تشکیل کابینه شده، سفرهای منطقه‌ای زیادی با هدف جلب حمایت کشورهای منطقه از کابینه احتمالی خود داشته است که آخرین با دیدار او با اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بود.

شیوع کرونا، افزایش تحریم‌های آمریکا علیه لبنان، وقوع انفجار ویرانگر در بندر بیروت در تابستان گذشته و استعفای دولت حسان دیاب به بحران اقتصادی، افزایش ارزش

دلار در برابر لیره و کمبود سوخت دامن زده و لبنانی‌ها امیدوارند با تشکیل دولت جدید، مشکلات و بحران در کشورشان حل شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس