نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا طی سخنرانی در یک مراسم نظامی در این کشور هشدار داد، آمریکا در تلاش برای ترور او و دیگر سران ارشد سیاسی و نظامی ونزوئلا است.

به گزارش مشرق، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به سفرهای رئیس سیا و یک مقام ارشد ارتش آمریکا به کلمبیا و برزیل از طرح واشنگتن برای ترور سران کاراکاس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مادورو روز جمعه در جمع سران نظامی ونزوئلا اعلام کرد، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و نهادهای نظامی این کشور در حال برنامه ریزی برای ترور او هستند.

بیشتر بخوانید:

شیوه متفاوت«مادورو» برای حمایت از فلسطین+عکس

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این مراسم به دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای کشتن او اشاره کرد و گفت: «آیا جو بایدن دستورات دونالد ترامپ برای کشاندن ونزوئلا به جنگ داخلی و کشتن ما را تایید کرد؟ بله یا نه؟ سوالم این است».

وی ادامه داد: «آنها چه کار کردند؟ منابع (اطلاعاتی) ما در کلمبیا به ما اطمینان دادند که آنها (آمریکایی‌ها) برای طرحی به منظور حمله به جان من و رهبران سیاسی و نظامی مهم (ونزوئلا) آماده شده‌اند».

نیکلاس مادورو افزود: «آیا جو بایدن رئیس‌جمهور (آمریکا) طرح ترور من و رهبران مهم سیاسی و نظامی ونزوئلا را تایید کرد؟ بله یا نه؟»

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این سخنرانی اعلام کرد که «کرگ فالر» رئیس مرکز فرماندهی جنوب ارتش ایالات متحده و «ویلیام برنز» رئیس سیا به منظور انجام تدارکات لازم برای طرح ترور او و دیگر رهبران ونزوئلا اخیرا به کلمبیا و برزیل سفر کردند.

مادورو سال ۲۰۱۹ هم یک بار از طرح ترامپ رئیس‌جمهور وقت آمریکا و فشار او به کلمبیا برای ترور او و سرنگونی دولت ونزوئلا خبر داده بود. رئیس‌جمهور ونزوئلا ان زمان گفته بود: «شکی نیست که دونالد ترامپ دستور کشتن مرا صادر کرد و به دولت کلمبیا و مافیای کلمبیایی گفته است که مرا بکشند».

هشدار تازه رئیس‌جمهور ونزوئلا در شرایطی مطرح شده که آمریکا از زمان دولت ترامپ تاکنون، در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا» به رسمیت شناخته و ضمن توقیف دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا و اعمال انواع تحریم‌ها، به انواع تحریم‌ها، فشارهای سیاسی و تهدید نظامی علیه نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور این کشور ادامه داده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس