رویترز: قربانیان کرونا در آمریکا از 600 هزار نفر فراتر رفت - کراپ‌شده

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در روز دوشنبه از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش مشرق، خبرگزاری رویترز در گزارشی خبر داد که شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

در گزارش رویترز آمده است: «آمریکایی‌ها هم اکنون بیش از ۶۰۰ هزار مادر، پدر، فرزند و دوست را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند».

بر اساس گزارش رویترز، آمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در روز دوشنبه از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفت که این تعداد، ۱۵ درصد از قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان را که حدود ۴ میلیون نفر است تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر، طبق آماری که دانشگاه جانز هاپکینز منتشر کرده، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان نیز به بیش از ۱۷۶ میلیون نفر رسیده است.

این در حالی است که مقام‌های بهداشتی ایالات متحده سه‌شنبه هشدار دادند که نوع جهش یافته و بسیار خطرناک‌تر کرونا که به «دلتا» معروف است، در  انگلیس و آمریکا  در حال شیوع است.

«آنتونی فائوچی»، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و مشاور «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور درباره  شیوع کرونای دلتا در انگلیس کشوری با سطح واکسیناسیون بالا و همچنین ایالات متحده هشدار داد.

فائوچی در یک نشست خبری گفت که سویه دلتا که برای اولین بار در هند گزارش شد اکنون بیش از شش درصد موارد توالی در ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. در حالی که در انگلیس شیوع این سویه از کرونا از بقیه سبقت گرفته است.

در سراسر ایالات متحده ابتلا به کرونا در حال کاهش است، اما سرعت واکسیناسیون نیز بسیار پایین است. حدود ۶۴ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده حداقل یک دز دریافت کرده اند.

فائوچی گفت که واکسن‌های فایزر و آسترازنکا در دز اول حدود ۳۳ درصد برابر کرونای دلتا موثرند که البته در دز دوم مقاومت برابر کرونا افزایش می‌یابد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس