کد خبر 1231311
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
کرونا در جهان/ فوت ۸۵۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۳۷۲ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸۵۶۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۶ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۲۷۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۶۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۰ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۶۶۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹ هزار و ۴۲۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۱۵۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۵ هزار و ۵۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶۸ هزار و ۴۰۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۴۱۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۷۴ هزار و ۴۰۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۵ هزار و ۷۷۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۹۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۴۷۸ هزار و ۴۷۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۵ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۶۵، ۵ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۴۴۷، ۵ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۶۸۷، ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۸۱۳ و ۴ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۸۷۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۴ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۹۰ مبتلا و اسپانیا نیز با ۳ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۲۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۱۳۲، ۲۸ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۴۷ و ۱۵ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۵۴۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس