کد خبر 1216725
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
گرمای هوا

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از شنبه ۲۵ اردیبهشت تا دوشنبه ۲۷ اردیبهشت هوا در اغلب نقاط کشور به طور نسبی دما افزایش می‌یابد.

به گزارش مشرق، محمد اصغری، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در ساعات بعد از ظهر و اواخر وقت در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، اصفهان، هرمزگان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان و گیلان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: همین شرایط جوی روز شنبه ۲۵ اردیبهشت در برخی نقاط همدان، لرستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، هرمزگان، قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و زاگرس مرکزی همچنین شمال آذربایجان غربی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

اصغری اظهار کرد: روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت جوی پایدار در اغلب نقاط کشور حاکم است و اواخر وقت دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: از شنبه ۲۵ اردیبهشت تا دوشنبه ۲۷ اردیبهشت هوا در اغلب نقاط کشور به طور نسبی دما افزایش می‌یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا بعدازظهر شنبه در ساعات بعد از ظهر با توجه به وزش باد شدید در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، البرز و تهران رخداد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

اصغری افزود: در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

وی افزود: اواخر وقت جمعه ۲۴ اردیبهشت و روز شنبه ۲۵ اردیبهشت با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور  وقوع گرد و خاک در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با احتمال باد و گرد و خاک پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۷ و ۱۸ درجه خواهد بود.

اصغری اضافه‌کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha