عبدالسلام خطاب به ریاض: به تبعیت کورکورانه از بیگانگان پایان دهید

سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن خطاب به متجاوزان سعودی اعلام کرد: از تبعیت کورکورانه از بیگانگان دست بکشید، چرا که آنها به سرزمین خودتان نیز چشم طمع دارند.

به گزارش مشرق به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن آخرین مواضع این گروه مقاومتی در قبال متجاوزان سعودی را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، وی خطاب به متجاوزان سعودی گفت: از تبعیت کورکورانه از بیگانگان دست بکشید، چرا که آنها به سرزمین خودتان نیز چشم طمع دارند. قبل از اینکه فرصت از دست برود به خود بیایید.

بیشتر بخوانید:

واکنش یمن به نماینده آمریکا: صلح یا برای همه است یا برای هیچ کس

سخنگوی جنبش أنصارالله یمن همچنین به بمباران شدید استان مأرب توسط سعودی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: آنها به صورت گسترده مأرب و به ویژه منطقه صرواح را مورد هدف قرار می‌دهند. این حملات نه تنها موجب قدرتمند شدن مزدوران سعودی در مأرب نشده است، بلکه در مواردی، خودِ آنها را هدف قرار داده است.

گفتنی است، سلسله پیشروی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نبرد با متجاوزان سعودی در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت یمن طی روزهای اخیر دستاوردهای مهمی را در جبهه مذکور به دست آورده است؛ دستاوردهایی که عربستان سعودی را بر آن داشته است تا برای نجات خود از باتلاق، به قدرت‌های بین‌المللی متوسل شود.

در یکی از آخرین دستاوردها، نیروهای مقاومت یمن موفق شدند سیطره خود بر رشته کوه‌های استراتژیک «البَلَق» را تکمیل کنند. این در حالی است که یمنی‌ها پیشتر کنترل بخش‌هایی از این رشته‌کوه‌ها را به دست گرفته بودند. رشته کوه‌های البَلَق از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار هستند، چرا که در مقابل سدّ مأرب قرار گرفته‌اند.

دستاوردهای میدانی نیروهای یمنی به ویژه در جبهه مأرب موجب شده است تا عربستان سعودی به منظور نجات خود از باتلاق دست به دامان قدرت‌های بین‌المللی شود. سعودی‌ها به همین منظور به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شدند تا شاید این نهاد بین‌المللی بتواند در عرصه سیاسی کاری برای آنها انجام دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز با هدف کمک به ائتلاف متجاوز سعودی با انتشار نامه‌ای، در اقدامی عجیب عملیات‌های نظامی نیروهای مقاومت علیه متجاوزان را محکوم کرد و خواستار توقف هرچه سریع‌تر این عملیات‌ها شد! شورای امنیت سازمان ملل همچنین عملیات‌های نظامی مقاومت یمن را غیرقانونی توصیف کرد! این اقدام جانبدارانه شورای امنیت سازمان ملل متحد واکنش «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن را در پی داشت.

از سوی دیگر، جنگنده‌های رژیم سعودی به منظور ممانعت از تداوم پیشروی نیروهای مقاومت یمن در جبهه مأرب، مناطق مختلف این استان را طی روزهای اخیر هدف سنگین‌ترین حملات هوایی قرار داده‌اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha