کد خبر 1202872
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

به گزارش مشرق، محمدایمانی فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: بر خلاف برخی فضا سازی، اقدامات تروریستی و خرابکارنه هسته ای، نه مستقلا توسط اسرائیل بلکه مشترکا توسط آمریکا و اسرائیل و با همکاری برخی سرویس های جاسوسی اروپایی انجام می شود.

ماجرای دیروز در تاسیسات نطنز، نه اولین بلکه سومین اقدام خرابکارانه ظرف دهه گذشته است. نوبت دوم، ۱۲ تیر ۱۳۹۹ بود که اقدام خرابکارانه در مرکز مونتاژ سانتریفوژ رخ داد. نوبت اول، اواسط تیرماه ۱۳۸۹ بود که تاسیسات نطنز مورد حمله سایبری قرار گرفت. بانی این حمله، دولت اوباما بود و اسرائیل نیز مشارکت داشت.

دو اقدام خرابکارانه از سه مورد، در دوره دموکرات ها و با نقش آفرینی آنها انجام شده است. نشریه دیلی بیست دو سال پس از ماجرای سال ۸۹ فاش کرد که دستور حمله سایبری به سیستم کامپیوتری تأسیسات هسته‌ای نطنز را باراک اوباما صادر کرده است.

همچنین وب سایت خبری یاهونیوز دو سال قبل گزارشی منتشر کرد که نشان می داد حمله استاکس‌ نت، با درخواست سیا و موساد و مشارکت هلند، انگلیس، آلمان، و فرانسه عملیاتی شده است.

در این گزارش از یک مهندس اجیر شده توسط سرویس اطلاعاتی هلند، به عنوان عامل نفوذی سیا و موساد نام برده و تصریح شده بود فرد نفوذی، داده های حساس برای ورود بدافزار استاکس‌نت به تاسیسات نظنز را در اختیار واشنگتن قرار داده و سپس به وسیله یک حافظه فلش بدافزار را وارد تاسیسات کرده است.

برخی محافل سیاسی و رسانه ای توجیه کننده مذاکره، هم در ماجرای دیروز و هم در ماجرای تیر ماه و همچنین ترور شهید فخری زاده، ادعا کردند که این اقدامات تروریستی و خرابکارانه منحصرا کار اسرائیل، و برای کارشکنی علیه مذاکره ایران و آمریکاست !

به دروغ ادعا کردند این تله نتانیاهو است و بنابراین ایران نباید وارد تله اسرائیل شد. حتی در موضوع ترور شهید سلیمانی هم گفتند این، "تله تنش" است که ترامپ چیده و ما نباید وارد تله او شویم. به عبارت دیگر، در برابر ضرباتی که وارد می شود، هیچ برخورد تادیبی و مجازات بازدارنده ای با اسرائیل نداشته باشیم.

به غلط، اسم این نسخه نفوذ زده منفعلانه را هم "صبر راهبردی" گذاشتند. حتی هنگامی که آمریکا از برجام خارج شد و سه کشور اروپایی هم عهد شکنی کردند، ادعا شد نباید واکنش متقابل نشان دهیم. بلکه باید با صبر استراتژیک داشته باشیم؛ چرا که اروپایی ها قول داده اند ظرف دو ماه جبران کنند(!)

دولت با این توجیه موهوم، برجام را دو سال و نیم، به شکل یکطرفه اجرا کرد و حال آن که تحریم ها، از دولت اوباما و سپس ترامپ، به شکل فزاینده چند برابر شده بود.

خروجی این نسخه، ارائه تضمین به صهیونیست ها، اوباما، ترامپ و بایدن است که هر غلطی انجام دهید، ما شما را با توجیه خود در "حاشیه امنیت" قرار می دهیم و بنابراین خاطرتان برای ایراد ضربات بعدی و خدعه و عهد شکنی آسوده باشد!

اگر تا امروز درباره موضوع "نفوذ" غفلت شده، از امروز باید به شکل کلان و قاطع با این عارضه خطرناک برخورد کرد. هیچ یک از سه اقدام خرابکارانه علیه نطنز، توسط موشک دشمن انجام نشده، بلکه پای عوامل نفوذی در میان بوده است. این را نمی شود صرفا به فلان کارمند یا مهندس مجموعه نسبت داد.

نکته مهم تر، دعوت به انفعال در مقابل خباثت مشترک آمریکا و اسرائیل است. یکی از اهداف مذاکرات مزمن برجامی، سرگرم سازی و غافل کردن مسئولان ما از عملیات موازی دشمن است است. کانه غرب وقتی مذاکره می کند، دنبال دوستی و حل مسئله است و بنابراین دشمنی نمی کند.

برجام با همه اهمیتش برای غرب، یک ایستگاه و ابزار است، نه هدف و مقصد. آنها به موازات سرگرم کردن هشت ساله دولت ما در مذاکرات، به نفوذ در عمق و هدف گرفتن اقتدار فنی و اقتصادی و نظامی و منطقه ای ما از این طریق اهتمام داشته اند.

در واقع مدل خرابکاری از درون، از طریق نفوذ دادن ویروس (عنصر) خرابکار، نقشه موثر و تکراری آنهاست. ضربات موثری را که از این طریق می شود وارد کرد، هیچ بمب و موشکی نمی تواند.

آنها گوشه ای از قدرت نظامی ایران را در سرنگونی گلوبال هاوس، موشکباران قدرتمند عین الاسد و دیر الزور، و همچنین قدرت نمایی فرزندان مقاومت در لبنان و یمن دیده اند و حاضر نیستند با چنین قدرت ویرانگری همآوردی کنند.

آنها افرادی را داخل ایران می شناسند که به دلایل مختلف، ویروسی و آلوده شده اند؛ کسانی که حاضرند "گرا"ی خرابکاری بدهند، دیگرانی که حاضرند از داخل به توانمندی ها ضربه بزنند؛

 طیف سومی هم هستند که  به محض هر اقدام خصمانه "دشمن، میان اسرائیل، دولت و کنگره آمریکا، و دموکرات ها و جمهوری خواهان (و حتی برخی دولت های اروپایی)  فاصله گذاری می کنند؛ حال آن که همه اینها در زدن ضربه به ایران اتفاق نظر دارند و حداکثر، تقسیم کار کرده اند کدام ضربه بزند، و کدام نقش پلیس خوب یا بد را در مذاکرات بازی کند.

اکنون وقت انجام چند کار است. نخست، توقف مذاکرات و برداشتن همه تعلیق های هسته ای. آمریکا و تروئیکا باید صراحتا درباره سه خرابکاری و یک اقدام تروریستی مورد اشاره اعلام موضع کنند؛ دوم، تدارک ضربات نامتقارن به نیروها و مراکز و منافع آمریکا در منطقه.

سوم، مجازات بدون معطلی رژیم صهیونیستی و زدن ضربات دردناک به آن، که در اتفاقات اخیر -به تلویح و تصریح-  خود را متهم ماجرا نشان می دهد. درباره قدرت بازدارنده کشور و کاربست آن بهنگام خبط دشمن، به هیچ وجه نباید مسامحه و کوتاهی کرد.

اما از همه مهم تر، شناسایی و انهدام شبکه نفوذی است که در دو حوزه خرابکاری و ماست مالی ماجرا نقش بازی می کند.


*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 58
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 30
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  42 5
  اولین مقاله درست و حسابی از دیروز تا الان که دیده شد
  • IR ۰۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
   10 1
   اما از همه مهم تر، شناسایی و انهدام شبکه نفوذی است که در دو حوزه خرابکاری و ماست مالی ماجرا نقش بازی می کند.
 • IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  21 1
  چراغی که بیوه زنی بر فروخت/ بسی دیده باشی که شهری بسوخت/ این چوب ادبی بود برای این متکبران که حق و حقوقی را نپرداختند و گستاخانه مدعی سواد علمی بودند، در حالی که فرق دوغ و دوشاب را نمی دانستند! بیش از این انتظار رسوایی برایشان دارم، ان شاء الله
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  20 1
  اشعری‌های زمانت را بشناس.
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  6 4
  باشه منتظر دستورات شما بودن تا اجرایی شود اونم از طرف دولت تدبیر و امید..‌.
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  14 35
  یه جوری حرف میرنی داداش انگار ایران ابرقدرته بابا ما لنگ یه مرغ و تخم مرغ و چهارتا واکسن و نون شبیم اونوقت میخوای به امریکا ضربه ب نی خوب بعدش بزنن شتک کنن همه چیو چی میمومنه از ایران؟ تازه با تحریمشون کشور به فنا رفته وای به حال حمله نظامیشون ده تا ما بزنیم صدتا اونا میزنن
  • Fecl3 IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
   0 1
   ۱۶:۲۰ عین الاسد را زدیم چند تا زدند؟؟؟
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
   0 1
   حتم دارم از آدمای بیخاصیت باشی صد تا میزنن آمریکا ... خورده با تو
 • DE ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  16 48
  مشرق ساده اید یا خودتان را به سادگی زده اید ؟؟؟ این خرابکاری در آستانه مذاکرات کار خودشان است که مدعی بشوند نطنز تخریب و بی ضرر شده حالا برجام را زنده کنید و تحریم ها را بر دارید . اسرائیل هم برای خودنمائی مدعی این خرابکاری شده . میگویند خر دیزه برای ضرر زدن به صاحبش ، حتی حاضر است باراه رفتن کنار دره خودش را به کشتن بدهد . اینها نمی فهمند که برای مجاب کردن طرفهای مذاکره ، با اینکارها با جان مردم بازی میکنند . ممکن است چرنوبیل دیگری رخ بدهد و میلیونها ایرانی در معرض خطر تشعشع اتمی قرار بگیرند ..
  • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   8 0
   پدافند غیر عامل رو جمعش کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • آرش IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   17 8
   توی اون کلتون چی میگذره؟؟؟!! خداییش خودت به این چرت و پرت هایی که گفتی باور داری؟ شنیده بودم وقتی می خواهی دروغ بگی باید انقدر دروغت گنده باشه تا طرف باورش بشه ولی نشنیده بودم وقتی می خواهی حرف بی ربط بزنی انقدر چرت و پرت بگو تا خودتم خندت بگیره!!
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  38 10
  خیانت علنی باندمذاکره... چراانقلاب وملت سرنوشت وامورخود حتی حیثیت خودرادست چندتاادم نفوذی اصلاحاتی وگماشته غرب دست ایناداده؟؟ تاکی مماشات. حداقل کاری ک بایدالان انجام بشه استعفای صالحی وتمام مذاکره کننده هاهست. اگه بازبه غرب باج بدن تایهفته تحریمهارالغونتونستن بکنن بایدتماما پاسخگوی خیانتشون باشندومحکامه بشند. دیگه صبرمردم لبریز شده
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   7 4
   گل گفتی
  • IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   10 3
   منهم موافقم همان دانشمند بزرگ دكتر عباسي و براي مذاكره هم. اقاي دكتر جليلي خيلي خوبست .البته مذاكره براي چي ؟
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  38 11
  لعنت به برجام
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  59 27
  میگن قراره تو سریال گاندو ۳ صداسیما انتقام سختی از اسرائیل بگیره
  • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   45 69
   تازه میگن یه عده احمق و مزدور هم قراره برای توقیفش شادی کنند و کف و خون قاطی کنند
  • NL ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   22 1
   بله متاسفانه مثل اینکه فعلا فقط در فیلم ها انتقام می گیریم
  • ایرانی IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   6 8
   حاضرید ایران نابود بشه ولی رقیب سیاسیتون شکست بخوره لعنت بر شرف وابروتون
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   7 10
   یعنی ی سریال اینقدر فشار روانی داشته؟آخییی
  • فرزند ایران IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   12 5
   پاسخ برای نطنز فقط دیموناس، خسته شدیم. وقتی دشمن وقیحانه میزنه و میگه باید عاقلانه زد و شجاعانه گفت
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  31 13
  صالحی چطور وزیرخارجه احمدی نژاد میشه و بعد رییس سازمان انرژی هسته ای؟! تاکید میکنم خرابکاری با هماهنگی خود اینها که دنبال تحمیل مذاکره با قاتلین سردار سلیمانی هستند بوده مردم رو ساده لوح فرض نکنید
  • GB ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   6 5
   واقعا فرمايش درستيه وزير خارجه فقط اقاي متكي و در صورت لزوم براي مذاكره اقلي دكتر جليلي براي وزارت اقتصاد هم اقاي حجت عبدالمالكي كه طرح اشتغال همراه با ازدواج ايشان مشكل بيكاري و ازدواج جوانان را كاملا حل مبكند.
  • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
   0 1
   دشت ما گرگ اگر داشت نمی نالیدیم/نیمی از گله ی مارا سگ چوپان خورده!
 • ،،، IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  35 9
  جناب رئیس جمهور این بود توبه و عذر خواهی غرب
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  15 2
  ترس استراتژیک نه صبر
 • IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  5 2
  توقف مذاکرات حداقل کار ممکن است این کار نشان میدهد که ایا واقعا بایدن دنبال توافق است یا نه؟ اگر دنبال توافق باشد جلوی اسرائیل را میگرد، اگر نباشد از این کار اسرائیل راضی باشد که هیچ کاری نمیکند
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  6 2
  متاسفانه دست ایران خالی شد؟ اقای عراقچی در مذاکرات چی گفتی که این کارو کردن، ماندن در آژانس ایا به صلاح کشور هست
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  12 5
  این چهار پاسخ عالیه ولی کی به حرف شما گوش میده جناب ایمانی:/
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 3
  هیچ ارتباطی با دشمنان خارجی نداره. هرچی هست زیر سر منافقین منصب دار داخلی است.
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  9 1
  با بی غیرتی حضرات مستقر و فشل روزهای تیره تر ور انتظار مردم و صنعت هسته ایست
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  9 2
  فریدون اما بی خیال !نه رگی نه بخار!تلفن چی شا ه ا...( مجلس حداقل 4 تا سوال از ایشان و دوستان گرین کارتی !جهت وقت کشی تا پایان دولت بنفش بد نیست ها!
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  12 0
  نهادهای امنیتی کجان؟چرا کسی یقه اینها رو نمی گیره؟وزیر اطلاعات دقیقا کجاست؟
  • شاهرخ IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
   0 0
   وزیراطلاعات زیرنظرروحانی کارمیکنه.
 • IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  9 1
  ماهمه باید برای سربلندی ایران دعاکنیم تاخدا دست اجنبی و اجنبی پرستان را از این کیان مقدس کوتاه بفرماید،بعد از نماز پنجگانه.
 • محسن IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 6
  بنظر من اگر حفاظت از تاسیسات هسته ای کشور را به سازمان تخصصی حفاظت اطلاعات سپاه واگذار کنند مطمئن باشیم هیچ اتفاقی نمی افتد من اعتقاد دارم . چون هم بهترین نابغه های هوش مصنوعی و نرم افزارهای کشور را در اختیار دارد . اقدامات اخیر اسرائیل نشان از پیشرفت این رژیم در هوش مصنوعی می باشد که یک نمونه از اقداماتش خرابکاری می باشد . متاسفانه پدافند غیرعامل کشور دارای سیستمی سنتی می باشد .
 • احمد IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  11 3
  هر چند دولت خبیث آمریکا و رژیم صهیونیستی مدام علیه جمهوری اسلامی توطئه می کنند اما بالاخره ایم اتفاقات در داخل کشور صورت می گیرد در واقع مقصر اصلی کسانی هستند که وظیفه حفاظت از مراکز حساس را دارند!! اما متاسفانه به وظیفه خود بخوبی عمل نمی کنند که دشمنان تا قلب کشور و به مهم ترین و حساس ترین مرکز ما نفوذ می کنند!! لذا نباید فقط به دشمنان ایراد گرفت!
 • IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  20 2
  خاک عالم بر سرتون حتی از پس مراقبت تاسیسات حیاتی هسته ای بر نمی آیید!
  • IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   8 3
   واقعا همینطور است. اگر کشور بمب هسته ای هم داشته باشد نمی توانند حفاظت کنند
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  10 2
  پیشنهادات عالی بودند ولی کو گوش شنوا، حضرات چنان برای مذاکره عجله دارند که از هول هلیم تو دیگ میافتند
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  9 0
  ترور شهید تهرانی مقدم با کدام نفوذ بود؟! ترور فخری زاده با کدام نفوذی بود!؟!
 • پیروزه IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 4
  چرا صالحی وامثال او که به کشورخیانت میکنند بر خورد نمیشود
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 2
  دقیقا درست تحلیل کرده
 • محمدایوب IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 3
  کارهرکی هست برای ذلیل کردن ملت ایران است در دور اول مذاکره خود روحانی ملت را ذلیل کرد می گفت آب خوردن ما دست امریکاست خزانه خالیست بیچاره ایم. نان نداریم. بدبختیم. وبوجود آوردن تئاتر اعلام کالای اساسی وریختن مردم درب فروشگاهها وبه کشته دادن مردم ونشان به آمریکا که ما گشنه ایم. واین دور توسط مزدوران داخلی وجاسوسان مرکز استراتژیک رییس جمهوری واشنا به آنها قوت قلب بدهد که ما دستمان خالیست چیزی نداریم تهدید کنیم
 • RU ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  8 3
  بدون شک در موازات مذاکره نیاز به یک جواب دندان شکن احساس میشه.همان عملی که کشورهای اروپایی و آمریکا به موازات مذاکره انجام میدهند.باید گوشی دستشان بیاد که دوران بزن در رو گذشته.بطور حتم این باید اتفاق بیافتد.تا کی مماشات.
 • R IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  7 3
  این اصلاح طلبان که در همه جا نفوذ کرده اند ستون پنجم دشمن هستند
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  7 4
  اینی که بدافزار را آورده را بگوئیئ کیه!؟بجز(ژنهای بترتون،آقاها،آقازاده ها،امنیتیها،اطلاعاتیها حراستیها وتحصیل کرده های سهمیه ای بورسیه ای ومدرک تقلبی واستخدامیهای با پارتی باندبازی ورشوه ونفوذوروابط خودتان ...نیست!؟والا هیچ ایرانی خیانت نمیکند جز فاسدان وخائینین وجنایت کاران خودیتان
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  4 2
  توی استخدام ها دقت کافی نمیشه
 • حسین IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  4 3
  باور بفرمائید کار آشناست!!! باور ندارید؟ این خط ------------ و این نشان*********
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  4 3
  همیشه خواننده مقاله هایتان هستم.جالب بودوکاربردی ممنون از تلاش تان.
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  6 1
  این پاراگراف آخرو خیلی خوب اومدی . شناسایی و انهدام شبکه نفوذی ماست مالی ماجرا !!!! در واقع هرچه میکشیم از این ماست مالی کننده هاست !!
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  14 0
  خداکنه روحانی زودتر بره تا ببینم اون موقع چه بهونه ای می خواهید برای عدم جواب به اسراییل و امریکا بیارید.
 • ناصر IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  6 1
  بابا مردیم از این همه حقارت! تا کی حرف؟! بالاخره باید جواب پارس کردن ها و گاز گرفتن های این سگ های صهیونیست رو داد
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  7 6
  پاسخ دولت با تدبير اين بوده شما خيلي بديد اذيتمون مي كنيد بد بد بد
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  0 0
  اینو باید برای کسانی نوشت و گفت که ازشون بخاری بلند شه از این دولت و هم پیالگانش چیزی برنمآید و بلکه همراهی می کنند
 • IR ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  0 0
  آنها افرادی را داخل ایران می شناسند که به دلایل مختلف، ویروسی و آلوده شده اند؛ کسانی که حاضرند "گرا"ی خرابکاری بدهند/ دقيقاً مثل دفتر منطقه ای جاسوس خانه در مسکو
 • CA ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  0 0
  اول باید جلوی تکرار در آینده گرفته بشه با مخفی کردن و زیر زمین بردن تاسیسات هسته ای. دوم تاسیسات هسته ای غیرقانونی و خارج از ان پی تی اسراییل برای کمک به حفظ ان پی تی و جامعه جهانی مورد حمله قرار بگیره.
 • محمد IR ۰۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  0 0
  انفعال واعتماد به دشمن مطلقا ممنوع هرگونه روابط باکشورهایی که در این حادثه دخالت وهمکاری داشته اند متوقف شودعناصری که از ابتدای دولت به بهانه های گوناگون جایگزین شده اند مورد ارزیابی جدی قرارگیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس