یمن (1).jpg

محمدبن سلمان ولیعهد جنایتکار رژیم سعودی که روزهای سختی را در ریاض پشت سر می گذراند از پیروزی های خیره کننده رزمندگان در حومه شهر مارب به وحشت افتاده و خواب از چشمانش ربوده شده است.

سرویس جهان مشرق؛ نبردها در حومه غربی شهر مارب به لحظات حساسی رسیده و با پیروزی هایی که رزمندگان در روز جمعه و شنبه (هشتم و نهم اسفندماه) به دست آوردند، رژیم سعودی در آستانه شکست تاریخی قرار گرفته است.

نیروهای یمنی با بازپس گیری مناطق «الزور و الحماجره» و آزادسازی کوه مهم و راهبردی «البلق» بر شمال سد «مارب» مسلط شدند و به ۸ کیلومتری شهر مارب رسیدند و اردوگاه ائتلاف سعودی را به لرزه درآوردند.

با پیشروی های جدیدی که در ساعات گذشته به دست آمده مسیر شهر به سمت سد مارب در اشراف دید رزمندگان قرار گرفته است و با تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده راه برای ورود به غرب شهر مارب باز خواهد شد.

همه آنچه باید درباره عملیات بزرگ آزادسازی شهر مارب بدانید/ شاهزاده سعودی در آستانه شکست پس از ۶ سال جنایت + نقشه میدانی و عکس

برای مرور و درک بیشتر از آنچه که در روزهای گذشته در حومه غربی و جنوب غربی شهر مارب گذشته است باید این توضیح داده شود که عملیات از روز بیست و هفتم بهمن ماه امسال از دو محور علیه ائتلاف سعودی آغاز شد.

نیروهای ارتش و رزمندگان یمنی عملیات بزرگ خود را در غرب استان مارب در محور نخست از شرق بخش «صرواح» در حومه غربی شهر مارب (جنوب غرب سد مارب) و از کوه و پایگاه «کوفل» و کوه «غبیرا» شروع کردند.

از شروع عملیات تاکنون (شامگاه شنبه نهم اسفنده ماه) رزمندگان «ایستگاه پمپاژ کوفل» و مناطق مهمی از جمله «الحماجره، الزور» و کوه «البلق» را از اشغال عناصر ائتلاف سعودی خارج کرده اند و به ۸ کیلومتری مارب رسیدند و درگیری ها در محور کوه «البلق، طلعه الحمراء و ...» گزارش شده و در این محور مناطق  «نقیل مدرج، کوه المصاریه و ...» باید از پیش روی برداشته شوند تا نیروها وارد شهر شوند.
 

همه آنچه باید درباره عملیات بزرگ آزادسازی شهر مارب بدانید/ شاهزاده سعودی در آستانه شکست پس از ۶ سال جنایت + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان عملیات در محور جنوب شرقی بخش صرواح (حومه جنوب غرب شهر مارب / حومه غرب سد مارب) را از سمت جنوب شرق «کوه کوفل و شرق کوه اطهف» انجام دادند و مناطق «حصن مطول و اراک» و کوه های «حمار و الادیرم» را پاکسازی کردند.

نیروهای یمنی از این محور هم حدود ۱۵ کیلومتر با مارب فاصله دارند و برای رسیدن به شهر باید مناطق «الجفینه، المنین، البلق الاوسط و ...» را به کنترل دربیاورند؛ در حال حاضر درگیری ها در حومه جنوب غرب شهر مارب در مناطق اطراف کوه «الادیرم»  میان طرفین ادامه دارد.

از سویی دیگر، اگر پیشروی ها از این محور (اراک) به سمت شرق ادامه یابد نیروهای یمنی از جنوب سد مارب عبور خواهند کرد و به جاده بسیار مهم «مارب - سه راه حریب می رسد و ارتباط عناصر ائتلاف را در این مسیر قطع و فشار را بر آنان در جنوب شهر مارب بیشتر می کنند؛ فاصله فعلی رزمندگان با این جاده حدود ۹ کیلومتر است.
 

همه آنچه باید درباره عملیات بزرگ آزادسازی شهر مارب بدانید/ شاهزاده سعودی در آستانه شکست پس از ۶ سال جنایت + نقشه میدانی و عکس

با پاکسازی های صورت گرفته در محور شرق و جنوب شرق بخش صرواح (حومه غرب و جنوب غرب شهر مارب)  ده ها کیلومتر مربع از اشغال عناصر ائتلاف سعودی و گروهک های تروریستی داعش و القاعده خارج شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، در روزهای گذشته شماری از سرکرده های ارشد نظامی ائتلاف از جمله سرتیپ ناصر سعید البرحتی فرمانده تیپ ۲۶، سرهنگ عبد الوافی، هانی زبروق معاون عملیات تیپ سوم به همراه دهها تن دیگر در کمین های دقیق و حملات یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن به هلاکت رسیدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی سعودی ها (پایگاه نظامی المیل) وارد آمد.

همه آنچه باید درباره عملیات بزرگ آزادسازی شهر مارب بدانید/ شاهزاده سعودی در آستانه شکست پس از ۶ سال جنایت + نقشه میدانی و عکس

با ادامه پیشروی رزمندگان یمنی، اختلاف میان نیروها و فرماندهان ائتلاف سعودی در استان مارب بالا گرفته و به گفته منابع میدانی گروهی از آنان در پایگاه نظامی «صحن الجن» در شمال شهر مارب با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش مشرق، همزمان با درخواست کمک ائتلاف سعودی از گروهک های القاعده و داعش برای مقابله با نیروهای یمنی و حفظ شهر مارب که البته در میدان نبرد نتیجه ای نداشته است، رهبر گروه تروریستی القاعده در شبه جزیره عرب، «ابوالحسن السلیمانی» را به فرماندهی استان مارب انتخاب کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  32 3
  انشالله بزودی اتفاقات خوب و شگفت انگیز میشنویم که حتی خود یمنی ها هم متعجب می‌شوند.
 • بایراق IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  15 3
  سلام.هرقدر‌می‌اندیشم‌میبینم‌یمن‌تقریباعینامانند‌ احادیث‌رسیده‌ازچهارده‌معصوم.ع.درموردحوادث قبل‌ظهور‌‌به‌پیش‌میرودانشاالله‌با‌فتح‌مکه‌وجزیره العرب‌این‌‌جریانات‌ادامه‌یابد‌درصدر‌اسلام‌تعدادی ازقبایل‌یمن‌به‌آذربایجان‌کوچیدندوساکن‌شدند وبه‌مروردرفرهنگ‌بومی‌مستحیل‌شدند‌امامن‌دربرخی مناطق‌آذربایجان‌مردمانی‌کاملاشبیه‌‌یمنیها‌دیدم
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  8 10
  خود را گول می زنید. خوب می دانید چون انصارالله پدافند هوایی ندارند در دشت باز کاری نمی توانند بکنند. در اطراف مارب کوه نیست و دشت و بیابان است. هربار حوثی ها نزدیک می شوند دوباره با یک تک هوایی سعودی مجبور به عقب نشینی می شوند. اگر خیلی حوثیها را دوست دارید موشک دوش پرتاب و مثلا استینگر و ضد هوایی به آنها بدهید. والا این بازی موش و گربه مارب تمام نخواهد شد .
  • IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
   15 2
   میثاق ۳
 • IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  13 1
  لعنت بر سعودی
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  11 1
  ماشاالله انصارالله نصر من الله و فتح قریب . ان شاالله بزودی شاهد صبح پیروزی ملت یمن و صبح ظهور قائم آل محمد باشیم
 • حمید IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  6 1
  انشاالله مشت محکمی بر دهان ال سقوط و امریکا و صهیونیست خواهند زد
 • مهدی IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
  7 2
  وعده خدا حق هست واین وعده از زبان اهل بیت داده شده . همانگونه که اهل بیت گفتند این قیام یمنی ها با ظهور حضرت گره خواهد خورد . و به گفته امام علی ، امام زمان هیچ گونه سازشی با مزدوران و آل ابی سفیان و پیروان ملعونش نخواهد کرد ‌ آن موقع می فهمی که وعده خدا چطور محقق می شه.
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  22 1
  چش نخورن ان شاالله اسفند دود کنین طبق طبق
 • حسن IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  0 1
  نصر من الله و فتح قریب
 • جواد IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  7 1
  دلاوران خسته نباشید غیرت وشرف شما تا ابد زبلتزد همه خواهد بود حضرت زید درخت مقاومت را آن جا کاشته آفرین وهزار آفرین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس