ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در واقع محصولی سبک است که از آن برای ساخت سقف ها و دیوار ساختمان ها استفاده می شود. ساندویچ پانل از لحاظ ساختاری در دو نوع پانل سقفی و پانل دیواری تولید می‌شود و جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح آجری و سیمانی می باشد. ساندویچ پانل سقفی از یک لایه ی میانی مواد عایق حرارتی تشکیل می شود و دو طرف آن با یک پوشش فلزی پوشانده می شود.

ار چسب عایق ساندویچ پانل برای درزگیری استفاده می شود و به خاطر فرمول خاصی که این چسب دارند در برابر یخبندان و گرمای زیاد مقاوم است. چسب ساندویچ پانل نسبت چسب های دیگر قابلیت چسبندگی بسیار بالایی دارد و به جز درزبندی ساندویچ پانل، برای مصالح سنتی ساختمانی مانند بتن و فلزات به کار می رود. کار دیگر این نوع چسب، به دلیل غیر سمی بودن، درزگیری عایق مخزن های آبی نیز هست.

ساختار چسب های مخصوص ساندویچ پانل به گونه ایست که به ساختار مصالح آسیب نمی رساند زیرا گاهی هسته ی میانی نوعی ساندویچ پانل از مواد پلیمری است و نباید چسب آن به نوعی باشد که باعث خوردگی شود. استفاده از چسب و درزگیری ساندویچ پانل می تواند به مقدار زیادی از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کند.

ساندویچ پانل ها از مصالحی هستند،که با پیشرفت علم و تکنولوژی و اهمیت زمان در تولید و ساخت و ساز، جایگزین مصالح قدیمی و سنتی از جمله آجر و سیمان و ... شده است. ساندویچ پانل / ساندویچ پنل در دو شکل ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و در جنس های مختلف و با محاسبه متراژ ساندویچ پانل استفاده می شود. ضخامت، طول، عرض، شکل ظاهری و فوم مورد استفاده در ساندویچ پانل ها بستگی به این دارد،که از آنها برای چه مکانی استفاده می شود. تولید و استفاده از ساندویچ پانل ها با توجه به نوع اقلیم و محل احداث سازه متفاوت است.

به طور کلی جنس ساندویچ پانل معمولا از مواد عایق هایی مثل پلی استر یا پشم های معدنی مثل پشم سنگ و پشم شیشه است. از ساخت، یک مسئله ی حیاتی اقتصادی است.

هرچه یک ساختمان سریعتر ساخته و مونتاژ شود زودتر به سوددهی می رسد. برای ساندویچ پانل به خاطر داشتن اورلپ های ذوزنقه ای بیش از آن که از عبارت "ساختن" استفاده شود، واژه ی "مونتاژ " برایشان به کار میرود.

قطعات ساندویچ پانل پیش ساخته شده با گیره های ذوزنقه ای اورلپ، مانند یک خانه ی اسباب بازی سر هم می شوند. و دیگر نیازی به خشک شدن مصالح و سیمان نیست.

ساندویچ پانل چیست ؟ (فرایند ساخت و هزینه های مربوط به آن)

فرآیند ساخت و ساز با ساندویچ پانل

برای ساخت و ساز در بعضی از بخش های صنعتی ساخت یک بنا با ساندویچ پانل می تواند یک پروسه ی خشک و بدون نیاز به مصالح گچ و سیمان باشد. بدون هیچ آب و یا رطوبتی، پروسه ی ساخت سازه با استفاده از ساندویچ پانل فقط احتیاج به سرهم کردن و مونتاژ قطعات ساندویچ پانل با پیچ دارد.

پروسه ی ساخت بنایی ساختمان های سنتی از مصالح سیمان و گچ، برای آجرکاری، ساخت بتن و گچ برای کار نهایی، نیاز به مقدار بسیار زیادی آب دارند. بعضی از بخش های صنعتی مانند بخش چوب یا داروسازی باید به مقدار معینی رطوبت ثابت کنترل شده در فضا وجود داشته باشد. در نتیجه اگر نیاز به پارتیشن جدید یا بخش جدید داشته باشند عملیات ساخت و ساز مربوط با مصالح سنتی که نیاز به آب دارد نباید در کنار آن ها انجام شود.

بهترین گزینه برای اسن مدل کسب و کارها ساخت پارتیشن با ساندویچ پانل است که هم سریع مونتاژ می شود و هم دردسر های بنایی سنتی را ندارد.

ساندویچ پانل چیست ؟ (فرایند ساخت و هزینه های مربوط به آن)

هزینه های مربوط به ساندویچ پانل

هزینه ی خرید ساندویچ پانل بستگی به ضخامت کلی عایق هسته ی مرکزی محصول و مواد تشکیل دهنده ی آن دارد.

بودجه یک گزینه ی بسیار مهم برای تهیه ی ساندویچ پانل است. با این حال برای بازدهی طولانی مدت و عمر مفید و اثر بخشی و کاردهی بهتر، پنل ها را با ضریب بازدهی بالا، میتوانند گزینه ی بهتری باشند.

 از ویژگی های دیگر ساندویچ پانل می توان به مقرون به صرفه بودن آن، در کنار عمر بالا وکارایی بالای آن اشاره کرد. به عاوه ساندویچ پانل در کنار عایق صوتی و حرارتی، عایق فشار نیز هست. به همین جهت ساندویچ پانل می تواند برای هر نوع سازه ای مفید باشد. تخیل شما می تواند محدودیت شما باشد. در حالی که ساندویچ پانل می تواند کاربرد صنعتی داشته باشد، بعضی از پروژهای خانگی نیز می توانند با پارتیشن های ساندویچ پانل درست شوند.

ساندویچ پانل بسیار از لحاظ وزن سبک است. برای ساخت سازه هایی که برای داشتن مصالح گچی و سیمانی و رطوبت محدودیت دارند، عایق مناسب رطوبت است.

همانطور که گفته شد ساندویچ پانل علاوه بر کاربرد صنعتی کاربرد های برای ساخت ساختمان نیز دارد.

این روز ها برای ساخت ساختمان هایی با معماری خاص و لوکس استفاده می شود.

ساندویچ پانل چیست ؟ (فرایند ساخت و هزینه های مربوط به آن)

ساختمان های لوکس با ساندویچ پانل

 ساخت ساختمان های لوکس با ساندویچ پانل های آماده بسیار ارزان و با هزینه ی کم قابل اجراست به علاوه اینکه بر برخلاف مصالح سنتی کار ساخت و ساز بسیار سریع تمام می شود سرعت ساخت بالا میرود. از آنجایی که ساندویچ پانل به خودی خود عایق گرما و سرما نیز هست به همین خاطر بسیار به مصالح ساختمانی سنتی ارجحیت دارد.

ساختمان های لوکس امروزه دیگر با ساندویچ پانل جایگزین شده اند.


** این محتوا صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و توسط سفارش دهنده آن تهیه و تنظیم شده است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس