رئیسی نمایه

رئیس قوه قضاییه: در پرونده‌ها براساس قانون، تصمیم گیری قضایی بر عهده قاضی و دادستان است و ضابطان در مراحل قبل از آن مسئولیت دارند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضاییه گفت: ضابطان نسبت به کشف جرم، تحقیق، پیگیری‌های مربوطه و ارائه گزارش به قاضی مسئولیت دارند و آنچه که مورد تاکید ماست این است که تصمیم گیری و صدور حکم صرفا از اختیارات قاضی و دادستان است.

وی گفت: قطعا ضابطان در تحقیق و ارائه گزارش‌های لازم به قاضی و دادستان کمک می‌کنند، اما آنچه روشن و قانونی بوده این است که در پرونده، این قاضی و دادستان است که تصمیم می‌گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: براساس قانون حتما باید ضابطان با تعلیمات پیگیرانه و مسئولانه نسبت به کشف جرم و پیگیری‌های قانونی کار خود را کامل انجام دهند، اما تصمیم گیری نسبت به پرونده با قاضی و دادستان خواهد بود.

ادامه مبارزه با فساد بدون توقف و تبعیض

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضاییه افزود: آنچه در درون انقلاب وجود دارد، بحث مبارزه با فقر، فساد، تبعیض، ظلم و استکبار است.

وی گفت: قطعا هاضمه انقلاب فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد و ضد ظلم و استکبار است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: ما هم به عنوان بخشی از حاکمیت و مسئولیت در کشور مصمم هستیم که بدون توقف و بدون روا داشتن هر گونه تبعیضی مسئله مبارزه با فساد را با قوت ادامه دهیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به جنگ اراده‌ها میان استکبار و ملت ایران گفت: در این جنگ اراده ملتی که متکی به خواست خداست، در برابر اراده ابرقدرت‌ها ایستاد و پیروز شد.

وی ادامه داد: آن‌ها اراده کردند که آزادی ملت را سلب کنند و همواره نگاه، فرهنگ و اندیشه خود را بر زندگی این ملت حاکم کنند، اما در مقابل ملت ایران اراده کرد که خدا بر زندگی اش حاکم باشد

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در جنگ اراده‌ها، اراده‌ای که متکی به نصرت الهی است پیروز شده است و امیدواریم این اراده همواره پابرجا بماند.

استقلال بزرگ‌ترین نعمت برای نظام ماست

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با بیان این که ایران امروز مستقل‌ترین کشور است، گفت: استقلال، هم ضامن آزادی و هم برآمده از آزادی ملت است.

وی با تاکید بر اهمیت بسیار زیاد استقلال برای یک ملت، گفت: پیش از انقلاب یک ابرقدرت در همه بخش‌های حکومت مداخله و نفوذ داشت و همه کارها با اجازه او پیش می‌رفت، اما امروز ایران کشوری مستقل است و قطعا این استقلال شکرگزاری دارد.

رئیس دستگاه قضا گفت: پیام ایام الله دهه فجر؛ شکرگزاری نعمت‌های بزرگ، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: معنای شکر، شناخت نعمت، از خدا دانستن آن و به کار بردن آن در مسیری است که رضای خدا در آن قرار دارد و این که شکر زبانی، عقلی و عملی هم داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به شخصیت والای امام خمینی (ره) و نقش بی بدیل ایشان در راهبری جمهوری اسلامی گفت: از امام خمینی (ره) ۵۰ جلد کتاب چاپ شده است و ایشان زندگی پربرکتی داشته اند، اما سنگ زیربنای تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) این است که می‌فرمودند "عالم محضر خداست".

وی افزود: همه اندیشه‌های امام (ره) در همین یک جمله خلاصه می‌شود و این که همواره پنهان و آشکار آن در محضر خداست.

رئیس قوه قضاییه گفت: حتما دو شرط اساسی موفقیت، اتکال به خدا و اعتماد به نفس است و این دو شرط اساسی رمز پیروزی بوده است و خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه سالروز ولادت بابرکت حضرت صدیقه طاهره (س) را گرامی داشت و افزود: رمز و شرط درک لیله القدر، معرفت داشتن به مقام حضرت فاطمه زهرا (س) است و اگر این معرفت پیدا شود قطعا گام‌های بعدی که محبت و دلدادگی و عمل به دستورات و فرامین ایشان است، پیش رو قرار خواهد گرفت.

رئیس دستگاه قضا گفت: البته منظور از معرفت، معرفت شناسنامه‌ای نیست، بلکه منظور معرفت مقام شامخ ولایت حضرت فاطمه (س) است.

وی ادامه داد: این معرفت و شناخت، انسان را دلداده ایشان می‌کند و به دنبال خود عمل صالح را به دنبال دارد، همان گونه که فرزند حضرت فاطمه (س) یعنی حضرت امام خمینی (ره) همواره در سخن و سلوک خود این نکته محوری را به همه آموختند که عالم محضر خداست.

رئیس قوه قضاییه همچنین سالروز میلاد امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ایام الله دهه فجر را گرامی داشت و گفت: دعا می‌کنیم که خداوند به برکت این ایام برکات خود را بر ملت بزرگ ایران و امت اسلامی نازل فرماید.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس