کد خبر 1172047
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
این است چرچیل که می‌گویند زرنگ و زیرک بود - کراپ‌شده

۲۴ ژانویه سال ۱۹۶۵ میلادی «وینستون چرچیل» مُرد. در واقع، بخشی از خباثت در جهان مُرد؛ اما شارلاتان‌بازی‌ نمرد و همچنان سعی می‌کنند او را در حد یک قدیس بالا ببرند ...

به گزارش مشرق، اسمش «وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل» بود و جزو اشراف. در جوانی، عضو ارتش بود و از وقتی هم به سیاست آمد در سراسر بریتانیا مشهور بود به حقه‌بازی و منفعت‌طلبی. فقط یک نمونه‌اش این‌که چند بار حزبش را عوض کرد و مدام میان احزاب مخالف محافظه‌کار و لیبرال رفت و آمد داشت؛ تا جایی که او را به خیانت متهم کردند و خیلی شیک و مجلسی پاسخ داد: «همه می‌توانند خیانت کنند ولی خیانت مجدد، ابتکار و مهارت می‌خواهد!»

در زندگی شخصی‌اش هم به‌دلیل علاقه به مشروبات الکلی و زندگی تجملی، گندهای اقتصادی زیادی بار آورد، ولی مهم‌ترین گند اقتصادی‌اش در سال ۱۹۲۵ میلادی بود که وزیر خزانه‌داری بود و یک سیاست پولی اجرا کرد که «جان مینارد کینز» اقتصاددان معروف انگلیسی با آن مخالف بود و یک کتاب هم درباره‌ این سیاست پولی نادرست نوشت و آخرسر به رکود سنگین در انگلستان منجر شد و چرچیل، خودش آن کار را بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌اش نامید. مرد حقه‌باز سیاست که سال ۲۰۰۲ میلادی انگلیسی‌ها در یک نظرسنجی که توسط بی‌بی‌سی اجرا شد، گفتند «بزرگ‌ترین بریتانیایی تمام تاریخ» است تا پیش از جنگ جهانی دوم محبوب نبود، اما چرچیل یک شانس بزرگ در زندگی‌اش آورد؛ «آدولف هیتلر».

چرچیل؛ وقتی تازه شروع به گندزدن کرده بود!

ایرانی‌ها چرچیل را بهتر شناختند!

چرچیل که خودش جنسش خرده‌شیشه داشت و در شناسایی ناکس‌ها خبره بود از همان اول فهمید هیتلر هم یکی مثل خودش است و باید مواظبش بود. این را در انگلیس کسی به خوبی چرچیل نفهمیده بود و این‌طوری شد که وقتی هیتلر، آتش جنگ را افروخت، همه دانستند چرچیل درست می‌گفته و آقای ناقلا شد نخست‌وزیر. شارلاتان‌بازی‌های چرچیل در سیاستِ جنگی، حسابی جواب داد و عاقبتِ کار را همه می‌دانیم. هیتلر مُرد و چرچیل شد قهرمان ملی که انگلستان را از اشغال توسط آلمان و سلطنت بریتانیا را از نابودی قطعی نجات داده بود.

چرچیل همان‌موقع جنگ در دنیا معروف شد و همان‌موقع بود که ایران را اشغال کرد و با اجازه خودش آمد نشست در تهران با روزولت و استالین جلسه گذاشت. حالا چرچیل‌بازی‌اش را ببینید که برای توجیه اشغال ایران چه می‌گوید: «ما برای اعاده حاکمیت قانون و حراست از آزادی‌ کشورهای کوچک، مبارزه می‌کنیم. شکست ما به معنای آغاز عصر توحش است که نه‌تنها برای ما بلکه برای حیات هر کشور کوچک دیگری نیز مهلک خواهد بود. ما که به نام میثاق جامعه‌ ملل و در واقع به‌عنوان نماینده جامعه‌ ملل و آرمان‌هایش وارد عمل شدیم، حق داریم یا به‌واقع موظف هستیم برای زمانی محدود، پاره‌ای از همان قوانینی را که قصد اعاده و تثبیتشان را داریم، زیر پا بگذاریم. وقتی برای حقوق و آزادی‌های ملل کوچک مبارزه می‌کنیم، نباید خودِ آن‌ها مانع آزادی عمل ما شوند.»

چرچیل؛ وقتی گندش دیگر درآمده بود!

چرچیل یک دهه بعد هم دوباره نخست‌وزیر بریتانیا شد و با دخالت در کودتای ۲۸ مرداد نامش در ایران مترادف شد با حقه‌بازی و روباه‌صفتی و در چشم ایرانی‌ها شد در حد یک شیطانک. تاریخ هم نشان داد ایرانی‌ها چرچیل را بهتر شناختند.

قحطی ۱۹۴۳ هند؛ نتیجه خدمات ارزنده چرچیل به بریتانیا!

هندی‌ها مُردند، چون لاغر بودند!

چرچیل لقب «سِر» داشت؛ به‌خاطر خدمات ارزنده به بریتانیا. یکی از خدماتش هم این‌که در جنگ جهانی دوم ۴ میلیون هندی را از گرسنگی کشت! هند مستعمره بریتانیا بود و گندم و برنجش می‌رفت برای خوراک سربازان انگلیسی و طرفداران بریتانیا در جنگ و بالاخره در سال ۱۹۴۳ میلادی در هند قحطی شد و مردم از گرسنگی مردند. نخست‌وزیر سیاست‌باز و بی‌رحم بریتانیا از رساندن کمک‌های غذایی به هند جلوگیری کرد و البته همچنان غلات از هند صادر می‌شد؛ چون چرچیل به‌قول یکی از همکارانش معتقد بود هندی‌ها لاغرند و به گرسنگی عادت دارند و غذا را باید به افراد خوش‌بنیه‌تر رساند!

خدمتی دیگر از چرچیل در هند!

شوخی با چرچیل و آریایی کچل!

چرچیل در جهان غرب به کمک تبلیغات مستمر و دامنه‌دار بریتانیایی، نماد زیرکی و صلابت و کاردانی است و در شرق نماد شیطان‌صفتی. تبلیغات برای قدیس‌سازی از چرچیل همچنان ادامه دارد و در ایران هم نفوذ کرده است و کسانی هستند که باور دارند چرچیل سیاست‌مدار بزرگی بود.

چرچیل قهرمان ملی می‌شود

درباره چرچیل در ایران جنبه شوخی ماجرا هم پررنگ‌ است و چرچیل در کنار «گاندی»، «کوروش کبیر»، «یک دانشمند ژاپنی» و «محققان ناسا» تبدیل به شخصیتی شده است که می‌توان هر مطلب نادرست، اما جالبی را به وی نسبت داد و منتشر کرد! نمونه جالبش این‌که در ایران مشهور شده که چرچیل درباره مصدق گفته: «ما از هیتلر و ارتش عظیم آریایی‌اش شکست نخوردیم، ولی یک آریایی کچل، فقط با یک خودنویس ما را شکست داد و از سرزمینش بیرون کرد». در حالی ‌که چرچیل درباره مصدق فقط ناسزا گفته بود و وی را «پیر دیوانه» نامیده بود. تازه به گاندی هم می‌گفت «شارلاتان».

خلاصه این‌جور آدمی بود بزرگ‌ترین بریتانیایی تمام تاریخ!

چرچیل قهرمان هالیوودی می‌شود

امروز در تاریخ مناسبت‌های دیگری هم هست

امروز ۵ بهمن مصادف با ۲۴ ژانویه میلادی و ۱۰ جمادی‌الثانی هجری قمری در تقویم تاریخ، مناسبت‌های دیگری هم دارد.

ـ درگذشت «عطار نیشابوری» شاعر مشهور و عارف بزرگ ایرانی در سال ۶۲۷ قمری

ـ زادروز «آلفرد وینی» ادیب معروف فرانسوی در سال ۱۷۹۷ میلادی

ـ حفر اولین چاه نفت جهان در ایالت پنسیلوانیا آمریکا در سال ۱۸۵۹ میلادی

ـ درگذشت «میرزا حسن وثوق‌الدوله» نخست‌وزیر و سیاست‌مدار ایرانی در سال ۱۳۲۹ شمسی

ـ درگذشت «محمود علامیر» سیاست‌مدار دوره قاجار در سال ۱۳۱۴ شمسی

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  18 0
  خدا لعنتش کنه درد و غم تموم وجودمو گرفت
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
   7 0
   بر چرچیل و چرچیل پرست لعنت
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
   5 0
   شخصیتش آدم را به یاد اصلاح طلبان وطنی می اندازد! امثال خاتمی و حجاریان و عبدی و گنجی گمان نبرید که از او کمتر باشند! فرقشان این است که چرچیل برای کشورش هم شوکران بود و هم نوشدارو، اما این جماعت برای ایران فقط زهرند!!!
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  7 0
  ما که کلا ازانگلیسی جماعت متنفریم، به خاطر کثیف بودنشون، ویلایی که سر ما آوردن
 • Mjp IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  5 0
  چرچیل جانی وپدرخوانده ی قاتلین ومکاران منظورتونه؟؟
 • DE ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  6 1
  شخصیت چرچیل مانند عمرعاص است که خیلی گرد و خاک بپا کرد ولی سرانجام نه به ولایت مصر رسید و نه در تاریخ برای خود آبروی باقی گذاشت .. بقول حضرت علی (ع) : بزرگترین تدبیر مغز متفکر معاویه کشف عورت در میدان جنگ بود .. چرچیل هم یک هرزه تمام عیار بود و هم یک احمق درجه یک ، او به کشور خود ( بریتانیای کبیر) هم خیانت کرد و بزرگترین قدرت جاسوی -اطلاعاتی جهان که در اختیار بریتانیا بود به امریکا منتقل کرد.
 • بنده خدا IR ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  3 0
  خدا لعنتش کنه. کتاب خاطراتش رو که راجع به جنگ جهانیه اگه بخونید طوری نوشته انگار انگلیسیها دنیا رو نجات دادن از دست هیتلر. ولی واقعا تو سیاست( به معنای کثیفش نه به معنی درستش) و حقه بازی و پدرسوختگی و هدف وسیله رو توجیه میکنه استاد بود. جهنم خوش بگذره وینستون جان خخخخخخخ
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  3 0
  تخم و ترکه حرام، بدتر از این نمیشه... لعنت به روح نحسش... پست فطرت گفته: اگر از جهنم عبور میکنی، به راهت ادامه بده... اولا اینکه جناب احمقش جهنم رو براحتی قبول کرده... و در کنارش، جنایتهایی که باید بخاطرش، جهنم رفتن رو توجیه کرده، اجرا کنه! و هنوز نمیدونه شاید توی جهنم گیر بکنه بخاطر گناهان یا اعمالی که در راهش داره بهش اشاره میکنه... به نظرم فقط بازی با کلمات بوده...وگرنه وقتی تا این حدّ جنایت کار میشی، بایستی خوشکل جلوه اش بدهی تا طرفدار پیدا کنی... همین.
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  0 0
  چرچیل برای دنیا بد بوداما برای انگلیس خوب بود و منافع این کشور را تأمین کرد
 • رضا (انقلابی) IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  5 0
  تاریخ رو که مطالعه میکنیم مشخصه که اساس شکل گیری دولت های غربی با مداخله در امور کشورها همیشه ظلم و استعمارگری و خباثت بوده.و پا در هر کشوری که گذاشتند آن را به مرز نابودی و فلاکت رساندند.
 • حمید IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  4 0
  قحطی هند و استعمار هند برای چند دهه و قحطی بزرگ ایران که حدود ده میلیون از جمعیت ایران از گرسنگی مردند بخشی از بهای فربه کردن سلطنت انگلیس بود که تا کنون هم فربه مانده. مرگ بر استعمارگر
 • پ IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  4 1
  خوب اون وظیفه خودش عمل کرد که منافع کشورش بود خدا لعنت کنه بر چاپلوس دزد.
 • DE ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  3 0
  یکم تاریخ بخونین و مطالعه کنین بعد مطلب بنویسید و زر بزنین هیتلر مثل چرچیل بود؟ هیتلر جنگ جهانی دوم رو شروع کرد؟ کمتر چرند بگید
 • آرش IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
  2 0
  چرچیل نمونه بارز یک سیاستمدار پوفیوز است و بریتانیا مسئول نسل کشی در ایران و هند.
 • pm IR ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
  2 0
  ازش حالم بهم میخوره لطفا بگید دیگه چه گندایی زده بخصوص تو ایران .و از تلفات زیادی که ایران داد در اثر گرسنگی هم بفرمایید بگید ممنون
 • سخاوت IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
  0 0
  جالب ولی ناراحت کننده مظلوم ایران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس