گفتگو| توضیحات کریمی قدوسی درباره ادعای ایرانی الاصل نبودنش

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ‌آقای ظریف! آمریکای تماشایی را تماشا کنید؛ این همان آمریکایی است که شما آغازین روزهای مذاکره اعلام کردید آمریکا با یک بمب می‌تواند ایران را از پای درآورد.

به گزارش مشرق، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۳۰ دی) در جلسه علنی مجلس و در طرح سوال خود از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در آغازین روز مجلس دهم فرمودند که عده‌ای از من سوال کردند از ترامپ و کلینتون کدام بهتر است که در آمریکا رأی بیاورد مثل امروز ترامپ و بایدن که رهبر معظم انقلاب فرمودند که من جواب دادم با هر دویشان موافقم زیرا هر کدامشان رأی بیاورند آمریکا را تا ۴ سال آینده به زمین می‌زنند و نابود می‌کنند؛ این وعده‌های الهی است که در حال محقق شدن است و آثار نورانی اسلام عزیز جهان را در بر خواهد گرفت.

وی افزود: ‌آقای ظریف آمریکای تماشایی را تماشا کنید؛ این همان آمریکایی است که شما آغازین روزهای مذاکره اعلام کردید آمریکا با یک بمب می‌تواند ایران را از پای درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: سؤال من در بحث مصاحبه شما که نه یک مورد بلکه موارد زیادی است ولی مصداقی از آن را بعد از شهادت حاج‌قاسم سلیمانی دارم که شما اعلام کردید ما همچنان آماده مذاکره با آمریکا هستیم؛ یک هفته قبل از آن هم در دوحه با «میگی برگمن» افسر رژیم صهیونیستی که عکس آن هم پخش شده است ملاقات کرده‌اید و این شهادت زیرساخت‌هایی را فراهم کرد که آن زیرساخت توافق جامعی بود که نماد آن برجام بود؛ همان برجامی که شما چند روز قبل هم خطاب به اروپایی‌ها اعلام کردید ایران برجام را زنده نگه داشته است.

بیشتر بخوانید:

ظریف: فشار حداکثری آمریکا شکست خورد

کریمی قدوسی اظهار داشت: جناب آقای ظریف برجام مُرد و این مجلس انقلابی از بوی گند آن که مردم را آزار داده بود با قانون انقلابی دفنش کرد لذا خواهش می‌کنم که دیگر تکرار نکنید.

وی گفت: جمعه بعد از شهادت سردار حاج‌قاسم سلیمانی ولی امر مسلمین خطبه‌های تاریخی نمازجمعه را خواندند که در آن خطبه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که جنتلمن‌های پشت میز مذاکره تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به ظریف گفت: شما و آقای روحانی در تحریف حقایق و فضایل انقلاب ید طولایی دارید، مقام معظم رهبری در پاسخ به شما مبنی بر انجام مذاکره فرمودند، کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافقات خود زده مذاکره کند، ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چندسال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.

کریمی قدوسی تصریح کرد: با توجه به این فرمایش مقام معظم رهبری باز هم شما با اشپیگل مصاحبه کرده و صحبت از مذاکره مجدد با آمریکا آن هم بعد از شهادت سردار سلیمانی می کنید.

بیشتر بخوانید:

ظریف در یک روز «دو کارته» شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: سردار سلیمانی زمانی شهید شد که شما در آغاز مذاکره در برجام بر روی ویلچر نشسته و از پا افتاده در حال مذاکره با جان کری بودید، زمانی سردار عزیزمان شهید شد که شما برجام نخوانده و دیکته شده آمریکا را امضا کردید، زمانی تصمیم به ترور سردار حاصل شد که جلوی رزمایش ها و اعلام رزمایش های موشکی و نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران را گرفتید که مبادا به برجام و مذاکرات لطمه وارد شود.

وی افزود: زمانی عزم ترور سردار شکل گرفت که از خط قرمزهای ولی امر مسلمین در نوشتن توافقنامه عبور کردید و بدون تضمین همه تعهدات خود را در بحث برجام انجام دادید در حالی که طرف مقابل با وجود قول دادن بر روی کاغذ به زیر آن زد همان طور که اوباما اعلام کرد، آمریکا موفق شد بدون شلیک یک گلوله صنعت هسته ای ایران را از پا درآورده و به عقب بازگرداند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: زمانی سردار سلیمانی ترور شد که ۷۰۰ هیات در پوشش برجام و برای عادی سازی فعالیت های تجاری به قصد تخلیه اطلاعاتی نظام در بحث اجتماع، فرهنگ و اقتصاد وارد کشور شدند، اطلاعات را بردند و نفوذی ها را باقی گذاشتند و عملیات ها را با وجود آن نفوذی ها ادامه دادند.

حاج قاسم زمانی شهید شد که ظریف با جان کری کنار دریاچه قدم می زد

کریمی قدوسی تاکید کرد: زمانی حاج قاسم ترور و شهید شد که آقای ظریف با دشمن ملت ایران و حامی داعش یعنی جان کری در کنار دریاچه قدم می زد، حاج قاسم بعد از دیدن این صحنه از طریق رسانه ملی با معاون آفریقا و غرب آسیای وزارت خارجه ایران تماس گرفت همان که شما (ظریف) برکنارش کردید و اعلام کرد به آقای ظریف بگویید با این شخصی که قدم می زنید خالق، حامی و پشتوانه داعش است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: سردار سلیمانی در حال مبارزه با داعش در خطوط مقدم بود در حالی که وزیر خارجه با کری در کنار دریاچه قدم می زد، قهرمان ملی ما زمانی ترور شد که آقای ظریف که در فاجعه های تحمیلی به جریان مقاومت در غزه و حوادث اینچنینی یا در سوییس و یا در لوزان و نیویورک بودید و حتی اعلام موضع علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا نکرد.

وی اظهار کرد: حاج قاسم زمانی شهید شد که رئیس جمهور زمان ملاقات با وزیر امور خارجه فرانسه پذیرفت که درباره کاهش برد موشک ها مذاکره کند و این موضوع را به صورت تلفنی به شما اعلام کرد و شما هم عراقچی را به فرانسه فرستادید و در آنجا معاون راهبردی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد برد ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ کیلومتر موشک را قبول نداریم و باید آن را به ۶۰۰ کیلومتر کاهش دهید و بعد این شخص با حضور در تهران اعلام کرد که حتی این ۶۰۰ کیلومتر را هم قبول ندارد و باید برد موشک ها به زیر ۳۰۰ کیلومتر برسد.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سردار سلیمانی زمانی به شهادت رسید که ارزش پول ملی با دستور آقای روحانی به سیف رئیس پیشین بانک مرکزی برای خارج ساختن ۳۶.۱ میلیارد دلار و ۸۰ تن طلا از طریق باند سلیمانیه در تهران و خارج ساختن آن ها از کشور برای فروپاشی اقتصاد شکل گرفت و مردم را ضعیف کردید.

کریمی قدوسی خطاب به وزیر امور خارجه، گفت: زمانی سردار سلیمانی به شهادت رسید که دیپلمات انقلابی تراز انقلاب سردار سلیمانی رفت در کاخ مسکو و پوتین را مجاب کرد تا یک قدرت جهانی را در سوریه در مقابل یک قدرت جهانی دیگر قرار دهد، به این می گویند یک دیپلمات انقلابی که در مکتب امام راحل (ره) تحصیل کرده و نه دیپلماتی که در مکتب مادلین آلبرایت درس گرفته است و در همان زمان شما پیشنهاد برجام ۲ و ۳ را در قالب طرح ۶ به اضافه یک را دادید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: زمانی سردار سلیمانی به شهادت رسید که در نقطه عطف پیروزی جریان مقاومت که ورود بشار اسد به تهران و ملاقات وی با رهبر معظم انقلاب بود که رهبری به وی لقب قهرمان عرب را داد و شما همان روز استعفا کردید و موجی را در کشور و دنیا به راه انداختید و دیروز هم در مصاحبه با یک رسانه زنجیره ای آمریکا اعلام کردید اگر استعفا نمی کردم دنیا به من می گفت که شما یک وزیر امور خارجه بی عرضه هستید، این لطمه بزرگ شما بود.

وی گفت: زمانی قهرمان ملی ما به شهادت رسید که ظریف و آقای روحانی با ریشه مذاکره با دشمن موازنه اقتدار، عزت را نسبت به دشمن تبدیل به موازنه ترس، تسلیم و ذلت و سازش و مذاکره کردید یعنی ملت و جریان انقلابی را از اوج با یک مهندسی با پشتوانه پیچیده به ذیل کشاندید.

نماینده مشهد در مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان بیان کرد: زمانی جریان مقاومت به شهادت رسید که آقای روحانی بدون اتخاذ کوچکترین تدبیر در آبان ۹۷ در بحث بنزین کشور را وارد یک آشوب کرد و در نتیجه این موضوع ۵ نفر یعنی ترامپ، پمپئو، فرمانده سنتکام، رئیس سازمان سیا و وزیر دفاع در واشنگتن پشت میز نشسته و با توجه به این مسائل ۲۷۱ شخصیت جدید تحریم شده و ۲۵۹ نهاد جدید تحریم شده و ۳۳ هواپیما و ۱۱ کشتی انجام دادند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: آن ها خیال کردند که اگر امروز قهرمان ملی را بزنند و ترور کنند دیگر ملت ایران پشتوانه خود را از نظام گرفته اند بنابراین ترور سردار را کلید زدند و این هم از همان اشتباهات نظام سلطه بود که دست به این ترور زد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تصویری در سایت مقام معظم رهبری درباره مذاکره با آمریکا، تاکید کرد: در این تصویر ۵ صندلی دور یک میز قرار دارد که ترامپ، جانسون، مکرون و مرکل که در پشت آن نشسته و یک صندلی خالی هم وجود دارد و این صندلی، صندلی آقای روحانی است و در مقابل این صندلی خالی متن برجام وجود دارد و خودنویسی در کنار آن قرار گرفته و این خودنویس یعنی امضای شما بر روی سند ذلت زمینه سازی ترور حاج قاسم سلیمانی را فراهم کرد بنابراین یکی از جنتلمن های پشت میز مذاکره آقای روحانی و ظریف است.

وی بیان کرد: مردم این مجلس انقلابی را انتخاب کردند که از دل آتش، خون و فتنه که آخرینش همین فتنه بورس بود که آقای قالیباف در نطق پیش از دستور خود به حق به آن اشاره کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 86
 • غیر قابل انتشار: 19
 • یا علی IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  39 11
  حرف حساب
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  38 16
  دررررررررررررررررررود بر تو ای نماینده شجاع انقلابی واقعا لذت بردم الحمدلله
  • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
   1 0
   دقیقا خیلی زیبا گفتن اقای کریمی قدوسی درود بر شرف ایشون
 • نرگس حقدوست IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  31 14
  درود بر فریاد گر انقلابی نماینده ی شجاع حق گو و عدالت جوی مشهد، کریمی قدوسی فریاد های در گلو مانده ی ما را به انجام رسانید خدا قوت ...
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  11 5
  درود فراوان. لذت بردم . نه . اندوهگین شدم . بابت شرم ناشی از ضعف ... خام هائی که پخته نمیشوند . و یا حداقل کامل یاد نمیگیرند . دانائی خیلی خیلی مهم هست . دیگر مرعوب نمیشود
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  14 1
  کارگردان دنیا خدا هست و فیلمنامه هم از قبل نوشته شده هست مهم این هست که هر فردی چه نیتی و عملکردی دارد آماده پذیرش چه نقش هست یا فردی مثل معاویه و عمروعاص و ابوموسی اشعری یا برعکس نقش مالک اشتر و عمار و .. و یا شاید سیاهی لشکر
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  17 24
  این آقا را چند صباحی وزیر خارجه بکنید.بعدش ملاحظه کنید چقدر بچه ی کم حرف و رو براهی شده و انتقاد ناصوابو فراموش کرده
 • حمید IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  12 21
  ما نشنیده بودیم آقای ظریف این حرف را بزند. حالا از شما این حرفهای پنهانی رازگونه را کشف میکنیم آقای کریمی قدوسی
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  9 16
  حالا هم فقط شما وامثال شما سرپا موندید مردم بیچاره شده اند
 • ایرانی IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  17 12
  درود بر شما نماینده گرامی. واقعا حرف دل ما را زدید. یک جمعبندی کلی از کارنامه غم انگیز و سیاست های مخرب تحت مدیریت اصلاح طلبان را به زیبایی و دقت تشریح کردید. با تشکر فراوان.
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  34 16
  دمت گرم حرف دلمون را به این بزدل های حقیر زدین
 • مسلم علیجانی IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  18 41
  این بنده خدا که آتش مقاومت در مقابل آمریکا رو دارد اگه برید تو زندگیش می بینید هیچ کمبودی نداره. آقای محترم کشور نیاز به تعامل با دنیا داره. تمرکز کنید رو مردم فقیر کشور.
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  23 12
  دمش گرم ..
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  15 3
  فایل صوتیشو بذار ..
 • م IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  25 46
  آقای کریمی قدوسی، از طرف مردم حرف نزنید. تنها از طرف جناح خود حرف بزنید.
  • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
   1 0
   دمت گرم مَرد... ان شاءالله به زودی محاکمه ی ظریف، روحانی و تمام خائنان به مملکت رو ببینیم... انتقام سخت در راهه
  • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
   16 4
   احمق کریمی قدوسی کی گفت از طرف کل مردم حرف می زنم هر چند نماینده چند میلیون نماینده هست
 • داریوش IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  11 29
  چرا جمله اقای ظریف جز بچه های انقلاب است را نمی گویی این همه تعریف از آقای ظریف توسط رهبر کجا رفت
  • آرش IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
   13 2
   رهبری عزیز هستن..ایشون همیشه به رای مردم احترام میگذارن .... سخنان رهبر در مورد دولت به خاطر رای مردم به اونها بوده و اینکه کشور وارد جنگ داخلی و دو دستگی نشیم.... همه ی ما میدونیم که آقای ظریف و این دولت هیچ کدام از حرف های رهبری رو گوش نکردن... ایشون از ابتدا گفتن که به امریکایی ها اعتمادی نیست..لطفا شروط رهبری در مورد برجام رو مطالعه کنید
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  16 3
  دولت مردان ما دلشان به امریکا خوش است بگذاریدخوش باشند
 • احمدعلی IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  15 6
  دمت گرم آقای قدوسی
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  17 8
  ننگ براصلاحات وظریف.
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  12 3
  این تفکر سازش و منفعلانه دیگه جواب نمیده باید فکری نو در اندازیم
 • رضا IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  4 7
  در جواب آقای قدوسی ببینید روسیه‌ای که به او تکیه زده اید چطور جوابتون را داد
 • امیر IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  3 8
  حرف زدن را همه بلد هستند مهم راهکار دادن است کاش بجای این همه حرف یک جمله راهکار داشتند
  • IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
   10 0
   مالیات بر عایدی سرمایه و کوبنی کردن کف اقلام زروری و واگذاری زمین ارزان به فاقدین مسکن اینهم راهکار حالا چی میگی جناب سرمایه دار تدبیری
 • واقعیت IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  1 7
  بایدن ک ترامپ نیست ...
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  0 0
  درودبر مجلس انقلابی بخصوص اقای کریمی قدوسی
 • مجید IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  7 2
  احسنت احسنت احسنت حرف دل ما را زدی خوش غیرت انقلابی آقای کریمی قدوسی خدا شما را حفظ کند و انشالله همیشه در راه انقلاب و رهبری ثابت قدم باشید . تسکینی بر دل زخم خورده ما بود تف به غیرت نداشته وزیر نالایق غربگرا
 • ای ـ ع IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  4 3
  امثال من به هیچکس بدهکارنیستیم ولی شماخیلی ازطبل جنگ خوشت میاد.بعدشم کنار گود بشین بگولنگش کن.مردم میمیرن خداقوت.تاحلا کدوم سیاسی وسط معرکه بوده.حرافی هم که راحته.ایجاد موج هم که همتون استادش هستید.معیشت مردم وللش.دوجناح جنگ زرگری دارید ملتم سرگرم شما میشوند
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  1 0
  آفرین ب نماینده ی شجاع گه. قاطع صحبت. کرد
 • هادی IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  7 5
  سلامت باشی نماینده شجاع
 • حسین IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  2 1
  احسنت ودرود فراوان برتوای مرد بزرگ به وللاه قسم که حرف درد یه ملتو بیان کردی آفرین برتو واقعا حرفهاو وجملات کاملا درست کاملا بجا و حق هست آن دو نفرو دارودسته اش ملت ایرانو به نابودی کشوندن کشورو به نابودی کشوندن
 • علی اکبر IR ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  1 0
  افسوس از سرداردلها که چه مفت ازدست دادیم، ماکه تواین قریب 8سال ریاست! جزدنده عقب ودرجازدن کشورهسته ای مان وبیچارگی قشر ضعیف،چیزی ندیدیم، قدیمی ها دعا میکردند که خدا هیچ مردی روشرمنده زن وبچه اش نکند! الان معنی اش رافهمیدم چون بسیاری از مردهای باغیرت وآبرودار تواین وضعیت گیرکردندوبدجوری شرمنده خانواده شدن، بس است خفت وخواری، بکنیدکمی آبروداری، شل نگیرید تاازهرکس وناکس سفت نخورید، حرف براگفتن بسیاراست ولیدرآخر‌‌؛ محکم باشیم تاهرننه قمری براما شاخ نشه، روحت شاداسطوره مقاومت،! سلیمانی عزیز.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس