کد خبر 11700
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۴

حسين شريعتمداري در سرمقاله امروز روزنامه کيهان به تحليل واکنش رسانه هاي بيگانه پس از سفر رهبر انقلاب به قم پرداخته است.

به گزارش مشرق در اين يادداشت آمده است:
1- ابتدا به چند نمونه از اخبار و گزارش هايي که رسانه هاي فارسي زبان بيگانه و سايت هاي اينترنتي وابسته به آنها درباره سفر تاريخي و حماسي رهبر معظم انقلاب به قم منتشر کرده اند توجه کنيد. اين نمونه ها از راديو فردا- ارگان فارسي زبان سازمان سيا- راديو آمريکا، راديو بي بي سي
- متعلق به وزارت خارجه انگليس- راديو اسرائيل، راديو زمانه- وابسته به وزارت خارجه هلند و تحت مديريت اليزابت چني، دختر ديک چني معاون وقت جرج بوش- شبکه تلويزيوني العربيه متعلق به پادشاهي سعودي، سايت جرس- حلقه ماسوني لندن و تحت مديريت MI6 انگليس- سايت بالاترين، متعلق به منوشه امير، سايت گويا نيوز که با بودجه «سيا» اداره مي شود و چند سايت و شبکه راديويي و تلويزيوني فارسي زبان و مشابه ديگر طي چند روز اخير استخراج شده است؛
- «يک منبع موثق از قم به خبرنگار راديو آمريکا گفت؛ آيت الله شبيري زنجاني، از مراجع بزرگ قم حاضر به حضور در محل ملاقات آيت الله خامنه اي و ديدار با رهبر ايران نبود ولي ماموران حکومتي به محل درس آقاي شبيري زنجاني مي روند و با حالتي که به آدم ربايي شبيه است ايشان را وسط درس غافلگير کرده و با تهديد به ديدار آيت الله خامنه اي مي برند. آيت الله شبيري که به شدت عصباني بود در ديدار با آقاي خامنه اي به ايشان اعتراض مي کند... گزارش هاي دريافتي از قم نشان مي دهد که با بعضي ديگر از مراجع و علماي روحاني مخالف رژيم نيز همين رفتار حيله گرانه را داشته اند.»!!
- «گزارشي که دقايقي پيش براي راديو فردا مخابره شد از فشار عوامل حکومتي و آخوندهاي وابسته به بيت رهبري بر آيت الله صافي گلپايگاني حکايت دارد. بر پايه اين گزارش عوامل حکومتي اصرار دارند آيت الله صافي گلپايگاني در محل اقامت آيت الله خامنه اي با وي ملاقات کند ولي ايشان تاکنون با اين درخواست موافقت نکرده است، اما بعيد نيست با افزايش فشارها آيت الله صافي گلپايگاني هم مانند آيت الله شبيري زنجاني به ملاقات با آيت الله خامنه اي وادار شود.»!!
- «در قم بسياري از مقلدان مراجع تقليدي که به ملاقات آيت الله خامنه اي رفته بودند به نشانه اعتراض، در گروه هاي چندنفره به مساجد معروف قم از جمله مسجد چهارمردان و مسجد اعظم رفتند و رساله هاي مراجع خود را به صحن اين مساجد پرتاب کردند. يک منبع آگاه که از ترس تعقيب وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران حاضر به افشاي نام خود نشده است خبر مي دهد هم اکنون در صحن مسجد چهارمردان و مسجد اعظم تعداد زيادي از رساله هاي اين مراجع که روي هم انباشته شده است ديده مي شود و ماموران حکومتي با مسدود کردن راه ورود به اين دو مسجد، با عجله در حال جمع آوري رساله ها هستند.»!!
- «به گزارش خبرنگاران مستقل و شاهدان عيني از قم، ميليون ها نفر از پاسداران، طلاب، بسيجي ها و کارگران و کارمندان با هزينه دولت از تهران و اصفهان و اراک و شهرها و روستاهاي مجاور قم براي استقبال از رهبري به اين شهر منتقل شده و در هتل ها، حسينيه ها، مساجد و پارک ها اسکان داده شده اند.»!!
- «همکاران افتخاري راديو زمانه از شهر مذهبي قم خبر مي دهند چند ميليون کيک و سانديس در ميان جمعيت استقبال کننده از آيت الله خامنه اي توزيع شده است به طوري که روزهاي دوشنبه و سه شنبه که روز استقبال و روز قبل از آن بود در بسياري از مغازه ها و سوپرمارکت هاي قم و شهرک هاي اطراف و همچنين در برخي از نقاط تهران و اصفهان، کيک و سانديس يافت نمي شد... علاوه بر کيک و سانديس و غذا که در ظرف هاي يکبار مصرف بين جمعيت استقبال کننده توزيع شده، به هريک از آنها نيز مبلغ قابل توجهي پول و بن حبوبات داده اند... براي کارگران و کارمندان شرکت کننده در مراسم هم حق ماموريت در نظر گرفته اند.»!! و... اين قصه سر دراز دارد!
2- نزديک به 2 سال قبل خبرنگار شبکه تلويزيوني CNN که براي تهيه گزارش درباره انتخابات رياست جمهوري دهم به ايران آمده بود، نظر نگارنده را درباره شبکه هاي فارسي زبان ماهواره اي و سايت هاي اينترنتي متعلق به اپوزيسيون- که هنوز به گستردگي امروز نبود- جويا شد و پاسخ اين بود که؛ «اگر به جاي دولت بودم و بودجه اي در اختيار داشتم علاوه بر تامين هزينه سايت ها و شبکه هاي اپوزيسيون، ساير مخالفان انقلاب و جمهوري اسلامي را هم به اين کار تشويق مي کردم و هزينه مورد نياز آنها را بي کم و کاست مي پرداختم» خبرنگار CNN با تعجب گفت؛ «سؤال من جدي است» و پاسخ شنيد که «جواب من هم جدي است، اگر شما هم مي دانستيد يک دشمن احمق تا چه اندازه ارزش دارد، نه فقط در حمايت از او کمترين ترديدي نمي کرديد بلکه براي تکثير آنها، سر از پا نمي شناختيد و هرچه بودجه در اختيار داشتيد براي توليد انبوه «دشمن احمق» هزينه مي کرديد.»
3- اکنون، بار ديگر نمونه هايي از اخبار و گزارش رسانه هاي بيگانه و سايت هاي ضد انقلابي و حامي فتنه که در صدر اين نوشته آمده است را به خاطر آوريد. آيا مي توانيد در اين واقعيت کمترين ترديدي داشته باشيد که «دشمن احمق» يک موهبت الهي است؟ و امام سجاد عليه السلام، چه حکيمانه خداي سبحان را به خاطر برخورداري از نعمت «دشمنان احمق» سپاس گفته است.
مي گويند و مي نويسند؛ «عوامل حکومت ميليون ها نفر را از سراسر ايران با زور و تهديد براي استقبال از رهبر انقلاب به قم منتقل کرده اند»! و «ميليون ها کيک و سانديس و غذا در ظروف يکبار مصرف در ميان آنها توزيع کرده اند»! بنابراين بدون آن که کمترين مبلغي براي تبليغ به نفع جمهوري اسلامي ايران دريافت کرده باشند، به صراحت اعتراف مي کنند که ميليون ها نفر در مراسم استقبال از رهبر معظم انقلاب شرکت کرده اند. گفته اند و حکيمانه گفته اند که «الفضل ما شهد به الاعداء... فضل آن است که دشمنان نيز به آن گواهي دهند».
نوشته و گفته اند که «ميليون ها کيک و سانديس همراه با مبالغ قابل توجهي پول به هريک از شرکت کنندگان در مراسم استقبال از آيت الله خامنه اي]حفظه الله تعالي[ پرداخت کرده اند.»! در اين گزاره نيز علاوه بر اعتراف به حضور جمعيت چند ميليوني در استقبال از رهبر معظم انقلاب، به مديريت بي نظير و شگفتي آفرين نظام اسلامي نيز اشاره کرده اند. چگونه؟! خب! آيا توان مديريتي و قدرت سازماندهي يک نظام حکومتي که مي تواند ميليون ها کيک و سانديس و پاکت هاي حاوي پول نقد را در ميان ميليون ها استقبال کننده توزيع کند و هيچ رد پاي آشکاري هم باقي نگذارد، قابل تقدير و تحسين نيست؟! شما که در هر 2 جمله از نوشته ها و گفته هاي خود 3 بار جمهوري اسلامي ايران را به ناتواني در مديريت متهم مي کنيد! اين قدرت عظيم و بي نظير مديريتي نظام را چگونه توضيح مي دهيد؟!
دشمنان نادان، اين موهبت هاي بزرگ الهي که خداوند تبارک و تعالي آنان را مفت و مجاني براي حرف مفت زدن در اختيار نظام مقدس جمهوري اسلامي گذارده است با گزارش ها و خبرهاي جعلي ياد شده، مردم شريف اين مرز و بوم را آماج وقيحانه ترين و زشت ترين تهمت ها قرار داده اند. از نظر آنها- با عرض پوزش از ملت فهيم و فداکارمان- مردم ايران - نستجيربالله- مردمي هستند که براي دريافت يک کيک و سانديس و يک پرس غذا، همه باورها، اعتقادات و استقلال و آزادانديشي خود را زير پا مي گذارند!! اگر اينگونه بوده و هست که آنان مي پندارند، چرا آمريکا و اسرائيل و انگليس و در يک کلمه نظام سلطه بين الملل براي مقابله با جمهوري اسلامي ايران و همين مردم که کانون اصلي قدرت نظام هستند، تمامي توان مالي، نظامي، سياسي و تبليغاتي خود را به ميدان آورده و به قول حضرت امام(ره) هيچ غلطي نتوانسته اند بکنند؟!
راستي اگر مردم شريف ايران از بصيرت عميق و مثال زدني برخوردار نبودند، راه اندازي صدها شبکه راديو و تلويزيوني، هزاران سايت اينترنتي و تهيه و توزيع ميليون ها نسخه کتاب و جزوه براي فريب آنان- جنگ نرم- از سوي آمريکا و متحدانش چه ضرورتي داشت؟! مگر در همين فتنه 88، آمريکا، اروپا، اسرائيل، برخي از کشورهاي منطقه، و همه گروه ها و گروهک هاي دست ساز آنها در داخل و خارج نظير جبهه اصلاحات، منافقين، بهايي ها، سلطنت طلب ها، مارکسيست ها، کلان سرمايه داران و همه دشمنان ريز و درشت اسلام و انقلاب و نظام اسلامي با همه توان براي مقابله با جمهوري اسلامي ايران به ميدان نيامدند؟ و مگر نه اين که امروزه همه آنها دست از پا درازتر و با شکست و رسوايي جارو شده اند؟!....
4- به اصطلاح از قول منابع موثق!! گزارش کرده اند که مراجع عاليقدر و بزرگواري نظير حضرت آيت الله شبيري زنجاني و يا حضرت آيت الله صافي گلپايگاني و... با زور و تهديد به ملاقات آقا رفته اند؟! آيا اين دروغ بافي ها، اهانت به ساحت محترم مراجع گرانقدر نيست؟ آيا مثلا حضرت آيت الله شبيري زنجاني- به قول راديو آمريکا- از سوي عوامل حکومت با حرکتي ربايش گونه!! از محل درس ايشان به محل اقامت رهبر معظم انقلاب منتقل شده است؟! و... شما از شخصيت علمي، ديني، شجاعت و درايت مراجع عاليقدر تقليد چه تصوري داريد که اينگونه ژاژ مي خائيد؟! و چرا شخصيت برجسته و عاليقدر مراجع تقليد را با ماهيت ذليلانه خود به مقايسه مي نشينيد؟!
درباره انگيزه الهي مراجع بزرگوار تقليد و استقبال مثال زدني آن عزيزان از حضور رهبر معظم انقلاب در شهر خون و قيام، گفتني هاي ديگري هست که فصل جداگانه اي مي طلبد.
5- و بالاخره اين نکته نيز گفتني است که رسانه هاي غربي براي حفظ پرستيژ و موقعيت خود از انتشار اينگونه دروغ هاي شاخدار و خنده دار پرهيز مي کنند و انجام اين ماموريت ها را برعهده عوامل بي شخصيت و اجاره اي خود مي گذارند. مثلا راديو آمريکا در اخباري که به زبان اصلي پخش مي کند، دست به انتشار دروغ هاي مورد اشاره نمي زند و يا بخش انگليسي راديو تلويزيون بي بي سي- BBC WORLD- پخش اينگونه اخبار و گزارش هاي جعلي را خدشه جدي به اعتبار خود تلقي مي کند و يا مقامات رسمي آمريکايي و اروپايي علي رغم آن که هزينه راه اندازي سايت ها و اداره راديوهاي فارسي زبان را تامين مي کنند، هرگز حاضر نيستند با اظهارنظرهاي کذايي، موقعيت خود را به خطر اندازند.... سال گذشته، معاون وزارت خارجه هلند درمقابل اعتراض تعدادي از ايرانيان فراري که از راديو زمانه- وابسته به وزارت خارجه هلند- اخراج شده بودند، با صراحت خطاب به آنها گفته بود؛ شما بردگان ما هستيد و در مقابل پولي که مي گيريد بايد آنچه را که ما مي خواهيم، بخواهيد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس