قالیباف نمایه

محمدباقر قالیباف گفت: محورِ آمریکایی-صهیونیستی، سناریویِ تجزیه کشورهای اسلامیِ منطقه را به موازاتِ اخراج فلسطینی‌­ها از سرزمین­ اجدادیِ آن‌ها و یهودی‌سازی و تخریب مسجد­الاقصی دنبال می کند.

به گزارش مشرق،  دکتر محمدباقر قالیباف عصر امروز دوشنبه (۲۹ دی ماه) در نشست ویدئو کنفرانسی رؤسای کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی فلسطین، ابتدا از برخی رهبران مقاومت فلسطین و رؤسای کمیسیون­‌های روابط خارجی و نمایندگان مجالس کشورهای دوست و برادر که با هدف تشریک مساعی و آگاهی بخشی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، دعوت مجلس شورای اسلامی ایران را پذیرفته و در این نشست مجازی مشارکت کردند، قدردانی کرد.

ببینید:

فیلم/ قالیباف: هدف دشمن از بین بردن وحدت امت اسلامی است

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش دارند از مسیر اعمال تحریم‌­ها، اقدامات خودسرانه و یکجانبه، تهدید و تطمیع، وحدت امت اسلامی را هدف قرار دهند، گفت: بی­‌تردید، در چنین شرایطی اهمیت موضوع فلسطین، ما نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی و پارلمان‌­های حامی فلسطین را بر آن داشت تا با تمرکز بر شعار «قدس محور وحدت­‌ما – باهم علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی»، برای حمایت از قبله اول مسلمین و قدس شریف به عنوان بخشی از هویت دینی مشترک مسلمانان، گرد هم آئیم و میثاقی دوباره ببندیم.

وی با تاکید بر اینکه جنایات مستمر رژیم تروریستی صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوارغزه، از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی ملت مظلوم فلسطین و محور مقاومت، ۱۲ سال پیش و در اولین سالروز تجاوز ۲۲ روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه، با هدف تجلیل از مظلومیت مردم فلسطین و حماسه‌آفرینی محور مقاومت، طی مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۲۹­دی‌ماه را به نام روز «غزه، نماد مقاومت فلسطین» نامگذاری کرد و این روز، برای همیشه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

قالیباف ادامه داد: ما امروز، به منظور پاسداشت مقاومت ملت فلسطین و محور مقاومت، در این نشست مجازی گردهم آمده­‌ایم تا مجدداً تأکید نمائیم که امروز اهمیت هیچ مسأله‌­ای به درجه اهمیت آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نمی­‌باشد و آرمان فلسطین، آرمان قرن ۲۱ برای جهان­ اسلام است.

 وی افزود: همانطور که می­دانید اشغال کشور فلسطین و آوارگی فلسطینی­‌های ساکن در این سرزمین، بدترین فاجعه­‌ای است که جریان انحرافی صهیونیسم بعد از جنگ جهانی دوم در قلب جهان اسلام ایجاد کرد.

رییس قوه مقننه اظهار کرد: علی­رغم گذشت ۷۲ سال از این رویداد تلخ و روز نکبت، همچنان بیش از ۴ میلیون فلسطینی در اردوگاه‌ها و در بدترین شرایط معیشتی بسر می­‌برند؛ بیش از هزاران نفر در زندان­‌های رژیم صهیونیستی اسیر، زندانی و تحت شکنجه­‌اند. شهرک­‌های صهیونیستی همچنان توسعه می‌­یابد و هر روز زنان و کودکان فلسطینی به خاک و خون کشیده می‌­شوند و هرروز خانه فلسطینی­‌ها در سرزمین­‌های اشغالی به بهانه­‌های مختلف تخریب می­شود.

قالیباف بیان کرد: بیش از دو میلیون فلسطینی، ۱۴ سال است در غزه، تحت محاصره کامل انسانی قرار دارند و بیش از ۶ میلیون فلسطینی در سرزمین‌­های اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه غربی در زیر سلطه صهیونیست­‌ها و جوّ نظامی، پلیسی و امنیتی وحشتناک و غیر انسانی به سر می‌برند، یک تراژدی دردناک برای بشر در قرن ۲۱ است.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تأسف بارتر از این اتفاقات، این است که همه این جنایت­‌ها در سکوت و مماشات برخی از حاکمان جهان اسلام، سازمان ملل و سازمان­‌های مدافع حقوق­‌بشر درحال وقوع است، ادامه داد: امروز، ما نه تنها شاهد حمایت و کمک به مردم مظلوم فلسطین نیستیم، بلکه متأسفانه معدودی از حاکمان کشورها با نادیده انگاشتن حقوق ملت فلسطین، با برقراری روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و حتی نظامی - امنیتی و سرمایه‌­گذاری، در پروژه‌­های شهرک سازی صهیونیست­‌ها کمک می­‌کنند.

وی گفت: اینکه صهیونیست‌­های اشغالگر و تروریسم در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹، ارسال واکسن برای اسراء و زندانیان فلسطینی را ممنوع و تحریم می­‌کنند، فاجعه­ مضاعفی است که وجدان هر انسانی را با هر دین، مذهب و آئینی به درد می­‌آورد.

بیشتر بخوانید:

واکنش قالیباف به رزمایش موشکی سپاه

رییس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه امروز، همه ما مسئولیم و کمترین وظیفه انسانی و اسلامی ما این است که با صدای بلند فریاد برآوریم و صدای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم، تصریح کرد: محورِ آمریکایی – صهیونیستی، سناریویِ تجزیه کشورهای اسلامیِ منطقه را به موازاتِ اخراج فلسطینی‌­ها از سرزمین­ اجدادیِ آن‌ها و یهودی‌سازی و تخریب مسجد­الاقصی دنبال می­کند.

وی افزود: بی‌تردید اگر امروز جهان اسلام متوجه این توطئه خطرناک نشود و از وقوع آن ممانعت نکند و صهیونیست­‌ها در صورتی که بتوانند قبح عادی­‌سازی روابط را برطرف کنند، گام بعدی را برای تجزیه جهان اسلام برخواهند داشت. جهانیان در سال‌های اخیر، روابط نزدیک صهیونیسم و تروریسم را در بخش­‌هایی از منطقه غرب آسیا و به ویژه سوریه، شاهد بوده‌­اند، این خصومت­ صهیونیست­‌ها­، با هدف تجزیه کشورهای اسلامی دنبال می‌­شود و باید هوشیار بود.

قالیباف خطاب به رؤسای کمیسیون روابط خارجی شرکت کننده در این نشست، گفت: معتقدیم پارلمان­‌ها، تصویر گویا و زبان حالِ مردم هستند و می‌­توانند از ظرفیت خود در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و بیان این فجایع در نطق­‌های پارلمانی استفاده کنند. این حداقل کاری است که می‌­توان برای فلسطین انجام داد.

وی اظهار کرد: ما در مجلس شورای اسلامی ایران به ویژه در این مرحله حساس، با به‌کارگیری دیپلماسی پارلمانی برای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین تلاش می­کنیم و ضمن حمایت از راه‌­حل مقاومت به عنوان یک حقِ مشروع، بر راه­‌حل سیاسی فلسطین از طریق ثبت طرح برگزاری همه­‌پرسی در میان ساکنان اصیل فلسطین در سازمان ملل، بر مشارکت این ساکنان اصیل در طرح رفراندوم شامل مسلمان، مسیحی و یهودی تأکید کرده‌­ایم. هرچند صهیونیست­‌ها ثابت کرده­ اند که فقط زبانِ قدرت را می‌فهمند.

ببینید:

فیلم/ قالیباف: طرح معامله قرن شکست خورده است

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه امروز ملت و مقاومت فلسطین، بیدار، سرزنده و بالنده است و اسیر این توطئه­‌ها نخواهد شد. باور داریم که ملت فلسطین از حقوقِ حقه خود کوتاه نخواهد آمد و ما نیز وظیفه داریم از این روحیه مبارزه و مقاومت تا حدِ ممکن حمایت کنیم.

وی ادامه داد: بی­‌تردید، طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن، شکست خورده است و ملت­‌ها بیدار و هوشیارند و با داشتن عقبه و فرهنگ غنیِ اسلامی نخواهند گذاشت صهیونیست­‌ها بر منطقه مسلط شوند.

رییس قوه مقننه در پایان یاد و خاطره سردار سپهبد سلیمانی، قهرمان بین‌­المللی مبارزه با تروریسم را که ازسوی مقاومت و مردم فلسطین «شهید قدس» نام گرفت است را گرامی داشت.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس