ائتلاف الفتح: ثبات عراق در گرو خروج نیروهای آمریکا است

ائتلاف «الفتح» عراق با محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که ثبات عراق تنها در گرو خروج همه نیروهای بیگانه است.

به گزارش مشرق، در بیانیه جمعه شب ائتلاف الفتح عراق آمده است: ائتلاف الفتح ضمن محکوم کردن اقدامات آمریکا علیه برادر مجاهد ابوفدک المحمداوی رئیس ستاد کل سازمان الحشد الشعبی عراق، تاکید می کند که سازمان الحشدالشعبی و فرماندهان ملی و مجاهد آن یکی از مهمترین ارکان نظام ملی برخوردار از حاکمیت کامل عراق هستند.

این بیانیه افزود: سیاست حذف و بستن دهانها با اتهامات پوشالی و تحریم های تهی از حقیقت نه تنها به روابط مشترک خدمتی نمی کند بلکه سطح تنش ها و درگیریها را افزایش می دهد. این درحالی است که عرصه عراق کاملاً با جهت گیری سیاست آمریکا در قبال جایگاه مبارزان و تلاش های ملی بزرگ آنها در پاسداری از حاکمیت ملی و ثبات آن تفاوت می کند. آینده نزدیک شاهد فروپاشی بسته اقدامات تحریمی آمریکا خواهد بود؛ همانطور که دوران ترامپ با سیاست های دیوانه وار و تحریم های اش علیه شخصیت های ملی و کشورهای آزاد و مستقل فروپاشید و او امروز با تصمیم برای برکناری و محاکمه شخصی و جلوگیری از نامزدی در انتخابات سال ۲۰۲۴ میلادی روبرو است.

ائتلاف الفتح تاکید کرد: آمریکا و کسانی که پشت تحریم‌های خزانه داری آمریکا هستند، باید بدانند که این اقدامات علیه (ابو فدک آل محمداوی) بر اعتبار سازمان الحشد الشعبی و جایگاه ملی آن و اکثریت مردمی که آن را با دل و جان دوست دارند، تأثیری نخواهد گذاشت و همچنین این اقدامات ظالمانه، سیاست آمریکا در برابر عراقی ها و جهانیان را به عنوان یک سیاست استکباری مردود و محکوم از جانب همه ملت های آزاد معرفی خواهد کرد.

این ائتلاف تاکید کرد: تا زمانی که همه نیروهای بیگانه از عراق خارج نشوند و مصوبه پارلمان عراق در این زمینه به سرعت اجرا نشود، روابطی متوازن و ثباتی در عراق وجود نخواهد داشت. سازمان الحشد الشعبی با مهندس آن و همقطاران شهیدش و فرماندهان و مجاهدانش رکنی اساسی از ارکان امنیت ملی عراق باقی خواهد ماند.

وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد که نام ابوفدک المحمداوی را به فهرست تروریسم  افزوده است.

این وزارتخانه جمعه شب گذشته نیز «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در فهرست تحریم خود قرار داد که این تصمیم دولت آمریکا با موجی از محکومیت‌ها و مخالفت‌ها در سطح مسئولان، احزاب، تشکل‌ها و مردم عراق روبهرو شده است.

سازمان الحشد الشعبی عراق بر پایه فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی این کشور برای پاسداری از خاک عراق در برابر یورش تروریسم داعشی – تکفیری پایه‌گذاری شد.

سازمان الحشد الشعبی عراق در سال‌های گذشته نقشه‌های آمریکا را با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از بین برد و کاخ سفید را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت و تداوم روحیه جهادی، مبارزاتی و مقابله با اشغالگری آن در سالهای پس از شکست داعش نیز نگذاشته است تا اشغالگران آمریکایی و همدستان منطقه‌ای آنها به اهداف مورد نظر خود در عراق دست یابند.

به عقیده تحلیلگران عراقی، همین ناتوانی و ضعف دولت آمریکا در رسیدن به اهدافش و خنثی شدن نقشه‌هایش در عراق و حضور پر رنگ الحشدالشعبی در عرصه‌های مختلف در این کشور در سایه تاکید در مناسبت‌های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق باعث شده تا دولت آمریکا به خیال خود در پایان عمرش با تحریم کردن رئیس سازمان الحشد الشعبی و رئیس ستاد کل آن بخواهد به نوعی از این سازمان انتقام بگیرد و این درحالی است که تاکنون سیاست شکست خورده تحریمی آمریکا راه به جایی نبرده و هر روز ضعف و ناتوانی این کشور را در سطح جهان و بویژه منطقه بیش از پیش نمایان کرده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس