کد خبر 1165294
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۷
بهبود شیمی درمانی با نانوذرات مغناطیسی داغ

بررسی‌های محققان کالج لندن نشان می‌دهد برای بهبود اثرگذاری شیمی درمانی در مقابله با سرطان می‌توان از نانوذرات مغناطیسی گرما داده شده استفاده کرد.

به گزارش مشرق به نقل از نیواطلس، این نانوذرات داغ می‌توانند به نابودی سلول‌های سرطانی کمک کنند و کارایی شیمی درمانی را بیشتر کنند.

بیشتر بخوانید:

نابودی کرونا با داروی شیمی درمانی

پزشکان از سال‌ها قبل می‌دانستند که گرما دهی به تومورهای سرطانی به نابودی آنها کمک می‌کند. سلول‌های سالم تا دمای ۴۵ درجه سانتیگراد سالم می‌مانند، اما سلول‌های سرطانی در دمای ۴۲ درجه سانتیگراد از بین می‌روند. در عین حال تفاوت اندک این دو دما باعث می‌شود گرما دهی دقیق به تومورهای سرطانی از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین دارو برای درمان سرطان روده

روش جدید به کار گرفته شده بدین منظور هایپرترمی مغناطیسی نام دارد و مبتنی بر انتقال نانوذرات مغناطیسی به درون تومور و فعال کردن میدان مغناطیسی برای گرما دهی تومورها و کشتن سلول‌های سرطانی بدون آسیب زدن به سایر سلول هاست. این روش به خصوص برای نابودی تومورهای سرطانی در مغز انسان قابل استفاده است، زیرا سلول‌های این بخش از بدن بسیار حساس و آسیب پذیر هستند.

محققان می‌گویند ترکیب این روش تازه با شیمی درمانی برای درمان سه نوع سرطان پروستات، مغز و پستان نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت و بدین منظور می‌توان داروهای مورد استفاده برای شیمی درمانی را همراه با دارویی به نام دوکسوروبیسین مورد استفاده قرار داد.

می‌توان امید داشت از این طریق کارایی شیمی درمانی تا ۳۴ درصد افزایش یابد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس