منصوریان: زنوزی رئیس فدراسیون فوتبال شود، استقلال و پرسپولیس را سلاخی می‌کند!/ اطرافیان فکری فکر سرمربیگری به سرشان نزند

سرمربی پیشین تیم فوتبال تراکتور این باشگاه را مالک‌محور توصیف و از نحوه اخراجش از جمع سرخپوشان ابراز تأسف کرد.

به گزارش مشرق، علیرضا منصوریان با حضور در برنامه فوتبال برتر اظهار داشت: خودم را فرزند مکتب استقلال می‌دانم و کری‌خوانی را درست نمی‌دانم. ما با پرسپولیس فقط در زمین رقیب هستیم. باید کری را به هواداران بسپاریم و وارد فضای مجازی نشویم. بزرگترها و پیشکسوت‌های فوتبال احتیاج به فالور ندارند. نزدیک به هشت یا 9 بازیکن پرسپولیس، بازیکن من بودند. مانند سیدجلال حسینی که یک رهبر هست.

«نبود وحید امیری خیلی به پرسپولیس در فینال ضربه زد و جای آل‌کثیر هم خالی بود.»، وی با بیان این جمله افزود: اگر بخواهیم به علت باخت پرسپولیس فکر کنیم باید بگویم که دو دلیل عمده داشت. ما با آمدن VAR به فوتبال در دو سال پیش باید آن را به فوتبال‌مان می‌آوردیم. بازیکنان ما بی‌اطلاع بودند که تیم اصلی داوری بیرون نشسته است و نکات ریز را می‌بیند. نکته دیگر این است که ما خیلی به بزرگی تیم حریف را دامن زدیم. ما یک جوی درست می‌کنیم که اگر باختیم بهانه داشته باشیم. اینقدر گفتیم اولسان که بچه‌های ما یک ربع اول در شوک بودند. اولسان از پاختاکور، السد و النصر قوی‌تر نبود. اگر پرسپولیس برنده به رختکن می‌رفت قطعاً یحیی در نیمه دوم با پلن B بازی می‌کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: مهدی شیری بازیکن من در نفت بود و او را می‌شناسم. من خواهش می‌کنم که شیری و نوراللهی را تخریب نکنند. من افتخار می‌کنم که با یک کادر ایرانی به فینال رفتیم. باید به مربیان ایرانی اطمینان کنیم. به یحیی اعتماد کردیم. او تیمش را به فینال آسیا برد. من ضد مربی خارجی نیستم. مربی خارجی باید به ما یاد دهد. بازیکن خارجی پرسپولیس بشار رسن هم خوب بود، مثل تیام که برای استقلال بازی کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال تراکتور درباره جدایی‌اش از این تیم گفت: فکر می‌کنم اولین بار است که در این برنامه شرکت می‌کنم. من شروع مربیگری‌ام را مدیون اولیایی هستم که سرمربی پاس همدان شدم. من دستیار قطبی در تیم ملی بودم. یک بازی هم سرمربی تیم ملی بودم. من همزمان سرمربی تیم امید بودم و دستیار چهارم کی‌روش در تیم ملی.

وی در ادامه تصریح کرد: من از کفاشیان تشکر می‌کنم بابت کمک‌هایش، اما از نبی تشکر نمی‌کنم چون می‌گویند دوستم است، ولی از او هم تشکر می‌کنم. بعد از آن در نفت سرمربی شدم و پس از آن هم به استقلال پیوستم.

منصوریان یادآور شد: من به دعوت مالک باشگاه تراکتور و یک دوست مشترک‌مان به این باشگاه دعوت شدم و می‌دانستم بین من و علی دایی اولویت با دایی است و حتی با نکونام و تارتار هم صحبت کرده بودند. من فقط به خاطر لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا به تراکتور رفتم، چون یک بدهی دارم و باید تلافی کنم. گفتم مالک باشگاه خصوصی است، امکانات و پول فراوان است و هر بازیکنی هم بخواهم، می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

شکایت منصوریان و دستیارانش از تراکتور

وی ادامه داد: در آخر نقل‌وانتقالات قلاب ما به محمد عباس‌زاده گرفت، حالا بماند که ماجراهایی برای جذب او داشتیم. آخرش گفتم 200 میلیون از قرارداد من کم کنید و به او بدهید.

سرمربی برکنار شده تراکتور درباره اینکه آیا از نقل‌وانتقالات تیمش راضی بوده است یا خیر، گفت: نسبت به وضعیت مالی باشگاه من از عملکردمان راضی هستم. ما واسعی را گرفتیم با مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون. قرارداد سال دومش را هم ضرب در دو کردیم. دو تا چیز من را خیلی اذیت کرد. اول اینکه علیپور بعد از اخراجم به من زنگ زد و گفت یادت است گفتم بیا با من برویم. او گفت 10 روز قبل از شروع مسابقات لیگ زنوزی به من گفت تو را اخراج کنم. گفتم چرا به من نگفتی؟ گفت دلم نیامد تو ذوقت بزنم. گفت مالک باشگاه گفته است آب من با منصوریان در یک جوی نمی‌رود و این را نمی‌خواهم! من به علیپور هم گفتم که اشتباه کردید به من نگفتید. گفت با اولین باخت یا مساوی که بیاوری، اخراجت می‌کنند. مالک باشگاه تو را نمی‌خواهد. من یک ساله می‌خواستم قرارداد ببندم، با من سه ساله قرارداد بستند. به ما اگر بگویند ما را نمی‌خواهند، خیلی راحت می‌رویم.

منصوریان خاطر نشان کرد: عزم برداشتن ما 10 روز قبل از مسابقات جزم شده بود. اینجا به من بی‌احترامی نشده به فوتبال بی‌احترامی شده است. به این دلیل که مالک باشگاه گفت، پولدارم و تو را برمی‌دارم. نصیرزاده بعد از بازی با سپاهان من را صدا کرد و گفت مالک از نتایج راضی نیست و گفته است سه بازی بعد را باید ببریم. من هم گفتم به مالک بگو چه کاشتی که بخوایی برداری؟ اول بیا و طلب‌های کادر را بده.

وی افزود: ما مس را بردیم، بعد از آن هم بازی‌مان با فولاد بود. ما با تیم بدی بازی نداشتیم. فولاد این فصل مدعی است. بعد از بازی با فولاد نصیرزاده طبق معمول خبررسان بود و گفت، قبل از اینکه بروید به فرودگاه زنوزی تصمیم به جا به جایی گرفته است. من هم گفتم دو هفته آسان در پیش داریم. ما با صدر جدول چهار امتیاز فاصله داریم و به رده بالا صعود می‌کنیم. من هم گفتم پیغام من را به مالک برسان و بگو که یادت است گفتم نگرانم هشتمین مربی دو سال اخیر تراکتور نشوم! بعد هم گفتم به زنوزی بگو شب با او تماس می‌گیرم. نصیرزاده به من گفت قرار است در پست سرمربیگری تغییراتی در باشگاه ایجاد شود، من هم گفتم اصلاً این اجازه را نمی‌دهم و خودم با مالک صحبت می‌کنم.

سرمربی پیشین تراکتور درباره اینکه چه زمانی متوجه برکناری‌اش از سرمربیگری تراکتور شده است، گفت: باجناقم در فرودگاه گفت اصلاً تراکتور را ول کن! او ماجرا را فهمیده بود. من هم گفتم تیمم را دوست دارم و بعد تازه او گفت من را برکنار کردند. اول اینکه به من توهین کردند. اگر مالک باشگاه به من می‌گفت مرا نمی‌خواهد، من هم می‌گفتم به من در دو بازی آینده اطمینان کن، بعد من خودم می‌روم! پول هم به خدا برای من مهم نبود.

وی ادامه داد: قبل از اینکه به برنامه شما بیاییم خیلی‌ها با من تماس گرفتند که به این برنامه نیایم و حرف نزم. حتی کار به تهدید هم رسید، اما من جایی بزرگ شدم که اگر کسی من را تهدید کند بیشتر انگیزه می‌شود که آن کار را انجام دهم.

منصوریان تصریح کرد: این توهین به من نبود و توهین به فوتبال ایران بود، اینکه من پول دارم و هر وقت بخواهم برمی‌دارم. تا الان می‌گفتیم شیخ‌های عربی در سال چند بار مربی عوض می‌کنند. باشگاه تراکتور جدید، هشت مدیر و هشت سرمربی تغییر داده است. علت اصلی آن هم این است که این باشگاه به تمام معنا مالک‌محور است. تیم ما از سرما می‌لرزید. من گفتم این کارت من را بگیرید و گرمکن بخرید. ما مشکلات زیادی داشتیم. ما باید صبر می‌کردیم که رئیس دستور بدهد تا لباس بگیرند. آخر هم من گفتم کارتم را می‌دهم، اما گفتند ما با آدیداس قرارداد داریم. ما چرا باید دروغ بگوییم؟ ما از آدیداس یک لباس و گرمکن دیدیم و بقیه را تولیدی در تبریز برای ما می‌آورد. فکر می‌کردم همه چیز گل و بلبل است، اما من تا روز بازی با فولاد فقط سه درصد پول گرفتم. فکر می‌کردم حداقل تا پایان لیگ قهرمانان در تیم می‌مانم و اصلاً فکرش را هم نمی‌کردم که اخراج شوم.

وی با اشاره به تغییرات فراوان در تراکتور اظهار داشت: من می‌خواهم بگویم با این تغییراتی که تراکتور داشته و مربیان زیادی که آمدند و رفتند، چه اطمینانی است که نفر بعدی بیاید، مگر اینکه مربی خارجی باشد و بیاید و فقط پول بگیرد. من شنیدم که مالک تراکتور تمایل دارد که رئیس فدراسیون فوتبال شود. او اگر رئیس فدراسیون فوتبال شود، من قطعاً در فوتبال ایران مربیگری نمی‌کنم. او به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود استقلال و پرسپولیس را سلاخی خواهد کرد! من دست تک تک مردم تبریز را می‌بوسم. آنها بسیار مردم میهمان‌نوازی هستند. هواداران تراکتور هم که بی‌نظیر هستند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال درباره حضور فکری در این تیم هم یادآور شد: او مثل من از جنس استقلال است و باید بگذاریم که کارش را انجام دهد. مشکل الان استقلال مثل پرسپولیس در سال 92 است که هوادارانش از اول بازی اعتراض می‌کردند. فکری الان دارد کار می‌کند. هواداران باید حمایت کنند و انرژی مثبت بدهند تا تیم تمرکزش را از دست ندهد. من از اطرافیان فکری می‌خواهم به فکری کمک کنند و یارش باشند و فکر سرمربیگری به سرشان نزند.

وی در پایان گفت: من از هواداران فوتبال خواهش می‌کنم که فضا را برای مهدی شیری و احمد نوراللهی تنگ نکنند. این دو بازیکن بهترین‌های فوتبال ما بودند. این بازیکنان سرمایه‌های فوتبال ما هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • رضا IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  45 26
  تراکتور همون تیم سپاه میموند بهتر بود، متاسفانه از زمان مالکیت این اقا شده مأمن گروه های نژاد پرست و تجزیه طلب که قومیت های ایران رو یکی یکی دارن مورد لطف قرار میدن( از جمله فارس، کورد)
 • سوسان IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  52 33
  استقلال و پیروزی باید سلاخی شوند تا پولهای حرام از حلقومشون بریزه بیرون چقدر باید ملت به این حرامیان پول بدهند
  • علی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   24 34
   انقدر یک دروغ رو تکرار کردید که باورتان شده. کدام پول حرام؟ پرسپولیس میلیون ها دلار از جام ببشگاه های اسیا در امد داشته. پرطرفدارترین تیم ایران است تلوزیون از پخش مسابقات این تیم میلیاردها دلار درامد داره. تماشاچی تبلیغات دور زمین و غیره.... بیشتر این درامد توسط ارگان های مختلف برداشته میشه و شاید یک پنجم ان را به تیم برمیگردانند تازه میگن خرج تیم از بیت المال است
  • مصطفی IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   3 5
   ۹:۱۳ دوغت بنوش
  • سوسان IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   13 1
   علی جان تو زیاد حرص نخور وقتی از دستمزدها خبر نداری بهتره حرف نزنی برو یک آمار جزئی بگیر پرطرفدارترین تیم ایران رو ای اف سی اعلام کرده یک سر به این آمار هم بزن فقط آمار بگیر ببین چه خبره
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   17 1
   علی جان مسئله این است که همه ی تیم ها به نسبت خودشون اون درآمدهایی که گفتی رو دارن ولی استقلال پیروزی مبالغ هنگفتی هم از دولت پول میگیرن و این بیت المال هست و ممکنه خیلی ها مثل من راضی نباشند این پول برای این دو تیم خرج شود پس حرام است والسلام!
  • محمد IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   2 2
   مطمئنا اگر دولت از پرسپولیس استقلال ضرر میکرد تا الان فروخته بودش، این دو تیم از طرق مختلف منبع سود هستند...
  • مینا IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 0
   جناب ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ پرسپولیس و استقلال برای سود دهی نیس که این همه هزینشون میشه و مطمئنم دولت میدونه ضرر ده هستش ولی بخاطر سرگرم کردن من و شما مجبورن از فوتبال حمایت کنن این نمایشی هم که منصوریان دراورده یبشتر بخاطر جذاب کردن همون فیلمی که میبینیم ....
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  27 31
  آقای منصوریان قلبی صاف و منطقی روشن دارند، و متاسفانه رفتار خوبی نسبت به انگیزه ها و رفتارهای سالم در فوتبال ما صورت نمیگیرد، منصوریان از کنار شواهد زیادی که ثابت میکند زنوزی بدنبال سعودی سازی و سواری از موج احساسات قومیتی است به راحتی گذشت ، اما نمیدانست که در صورت موفقیت با برنامه های شوم این قبیل افراد شریک فساد و نفاقشان میشود، خدا دوستش داشت که کنار گذاشتنش، بزودی اعترافات جناب نصیرزاده؟ را هم خواهیم شنید.
  • سلیم IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   29 21
   قلب صاف ؟ با قلب صافش اومده تو برنامه ای که مردم میبیننش داره در مورد تیم و یه شخص دیگه نظراتشو میده؟ من کاری به تراکتور و یا مالک باشگاه ندارم مربی برای نتیجه گرفتن هستش نتیجه نگیره پرتش میکنن بیرون حرف الکیم بزنه پرتش میکنن بیرون
 • لیلانی IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  34 26
  اولا صدا و سیما واقعا میلی شده و فقط یک طرفه به قاضی میره و دست در دست آقای منصوریان داره تیم تراکتور رو به حاشیه می بره. ثانیا ما از مربی عوض کردن به این شکل راضی نیستیم ولی آقای منصوریان هم کارنامه قابل دفاعی نداشتند تا این حد دچار کینه و عقده بشوند ، که حتی نتوانند اسم آقای زنوزی بزرگ را بعنوان مالک بر زبان نیاورند.
  • جلیل GB ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   22 26
   زنوزی بزرگ: زرشکککککککککککک....
 • 007 IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  26 16
  قرار نیست سلاخی بشه قراره از بیت المال بازیکن و داورها رو نخرن
 • منصور IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  17 30
  دود بر داش علی منصوریان صادق ، من یک پرسپولیسی دو اتیشه هستم اما صداقت اقای منصوریان را دوست دارم ، اقای منصویان فردی صادق و جنتلمن و مردم دار است نه مثل بعضی از اسطوره های پوشالی استقلال
 • پویا IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  30 32
  واقعا تراکتور شده مامن گروههای پان ترکیسم و قومیت گرا که بارها شعارهای نژاد پرستانه و ضد امنیت ملی دادن و صدا وسیما هم از اینا حمایت میکنه و اونا رو هواداران پرشور خطاب کرده به نظرم مماشات بسه باید یه تو دهنی محکم به این پان های متوهم زده شه۶۹۸۲
 • ساچمه زارت DE ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  29 36
  زنوزی تفکرات درستی رو از خودش نشون نداده و نباید رییس فدراسیون کشور بشه. متاسفانه شهر تهران هم شده مامن غیر تهرانی ها که میان مسئولیت میگرن و تیشه به ریشه این شهر بزرگ میزنن. همونطور که یک اصفهانی رو نمیبرن تبریز بشه فرماندار و شهردار و غیره، تهران هم همینطور باید بشه غیر تهرانی نباید مسئولیت داشته باشه در این شهر.
  • مینا IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   19 2
   اخه زنوزی چرا بخواد رئیس جایی بشه ؟ کدوم میلیاردی میشناسی بخواد خودشون درگیر همچین چیزایی بکنه؟ منصوریان بخاطر اینکه انداختنش بیرون داره میسوزه ازین این حرفا زده
  • جوجه تیغی بدنساز IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   6 3
   سنگ پاتو از کجا خریدی؟ مث اینه که بگی چون سازمان ملل تو نیویورکه پس رئیسش همیشه باید از نیویورک باشه! رئیس فدراسیون مال کل کشوره نه تهران. البته منم با زنوزی مخالفم.
 • هادی IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  2 7
  پرسپولیسم ولی درود بر شرفت علی منصوریان
 • مهشید IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  17 2
  اقای‌منصوریان‌بیجا‌کرده‌با‌اونایی‌که‌ازش‌دفاع‌میکنن
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  1 0
  آقا منصوریان زیاد جو نگیر شما تاکتیک نداشتیتو با این که میدونستی نه مهاجم سر زن داری نه هافبکی که آزاد باشه در طول بازی و سانتر خوبی بکنه و هم خیر داشتی مدافعان تیم حریف میانگین قدی بلندتری از میانگین قدی مهاجمان توست ووبا اینکه میدانستی دروازبان حریف در توپ های هوایی عالیست پس چرا باز ارسال از کنارین برنامه تیمت بود؟؟
 • امیر IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  2 1
  کاش کلا بودجه ورزش قطع بشه چرا وقتی وضعیت مملکت اینطوره چرا باید این همه پول به مربیای خارجی و خرج باشگاهها بشه
 • امیر IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  2 1
  از برکناری زود منصوریان خیلی ناراحت شدم .من از پولی که در تیمهای پایتخت خرج میشه ناراضی هستم .یاشاسین تراختور
 • عقبای IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 0
  خاک بر‌سر‌فوتبالی که این آقا بشه‌رئیس فدراسیون فوتبال اصلا‌الفبای فوتبال‌را‌می داند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس