کد خبر 1156716
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
حسین شریعتمداری نمایه

امید است کسانی که هنوز خواب مذاکره با آمریکا را می‌بینند وبه گفته شهید بزرگوارمان حاج قاسم سلیمانی متوجه نیستند که هدف نهایی و اصلی برجام براندازی ایران اسلامی است،هشدار داد که در پی آب به سراب نروند.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

۱- چند ماه قبل، رهبر معظم انقلاب طی سخنانی به مناسبت عید سعید قربان تاکید کرده بودند که: « اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم نیز قطعا شکست خواهد خورد». «تحریف» حربه‌ای است که دشمنان دانا! و دوستان نادان و کم‌دان و یا واداده و آلوده، برای تغییر مسیر یک حرکت اصیل و کارساز، از «آب» به «سراب» در دست می‌گیرند. در تحریف، به جای شهر آباد، آدرس ناکجاآباد را می‌دهند. در کلام خدا (آیه ۳۹ سوره مبارکه نور) نیز اعمال کافران به سراب تشبیه شده و آمده است « وَالَّذِینَ کَفَرُوا أَعْمَالُهُمْ کَسَرَابٍ بِقِیعَهًْ یَحْسَبُهُ الظَّمْآنُ مَاءً ... اعمال کسانی که کفر ورزیده‌اند به سراب شبیه است که تشنه، آن را آب می‌پندارد».

۲- دیروز رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید بزرگوار، ضمن تجلیل مثال‌زدنی و کم‌نظیری از مقام برجسته شهید سلیمانی و تاکید بر این واقعیت که شهید سلیمانی، هم قهرمان ملّت ایران و هم قهرمان امّت اسلامی است، درباره مسائل این روزها نیز به نکات کارسازی توصیه فرمودند، از جمله اینکه: «به دشمن اعتماد نکنید، این توصیه‌ قطعی من است. به دشمن اعتماد نکنید. برای مسیر رفع مشکلات مردم، برای درست شدن آینده‌ کشور به وعده‌ این و آن اعتماد نکنید، این توصیه‌ به مسئولین است. این وعده‌ها وعده‌ خوبان نیست؛ وعده بَدان و اشرار است امّا آن هم از هر صدتایش یکی وفا نکند! دشمنی‌ها را از یاد نبرید. دشمنی کردند. دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد. [البتّه] این فقط مال ترامپ نیست که حالا مثلاً فرض کنید چون ترامپ رفت، بگویند تمام شد؛ نه، آمریکای اوباما هم با شما بدی کرد، با ملّت ایران بدی کرد و سه کشور اروپایی هم همین جور. این سه کشور اروپایی نهایت بدعملی را انجام دادند و لئامت را و دورویی و نفاق را در مقابل ملّت ایران نشان دادند».

۳- رهبر معظم انقلاب در توصیه دیگری فرمودند؛ «رفع تحریم دست دشمن است، و خنثی‌کردن تحریم دست ما است، غیر از این است؟ ما که نمی‌توانیم خودمان رفع تحریم کنیم، دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان می‌توانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم. پس این مقدّم است، این درست است، بیشتر دنبال این باشیم. البتّه نمی‌گویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ چرا، واقعاً اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم. البتّه چهار سال است تأخیر شده [یعنی] از سال ۹۵ بنا بوده همه‌ تحریم‌ها یکباره برداشته بشود [امّا] تا الان نه فقط برداشته نشده، زیاد هم شده».

۴- توصیه‌های حضرت آقا مانند همیشه با پیوست منطقی، علمی، تجربی و بسیار بدیهی همراه است و از جمله درباره یکی از مسائل مطرح این روزها، یعنی تحریم‌ها به وضوح حاکی از آن است که؛ اولاً؛ دولت نباید برای رفع تحریم‌ها در انتظار رئیس‌جمهور جدید آمریکا بماند. اساس و شالوده تحریم‌ها در دوران اوباما ریخته شد و زیرپا گذاشتن تعهدات آمریکا هم در دوران اوبامای مؤدب دموکرات صورت گرفت، «دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد. [البتّه] این فقط مال ترامپ نیست که حالا مثلاً فرض کنید چون ترامپ رفت، بگویند تمام شد».

ثانیاً؛ دشمن از تحریم‌ها به عنوان اهرم و حربه‌ای برای مقابله با ایران اسلامی استفاده می‌کند و بدیهی است هرگز از حربه‌ای که در اختیار گرفته، دست بر نمی‌دارد، چرا که دشمن است و بسیار ساده‌لوحانه است که از دشمن انتظار داشته باشید در گرماگرم جنگ (جنگ اقتصادی)، اسلحه خود (تحریم) را کنار بگذارد. بنابراین اصلی‌ترین و موثرترین راهکار آن است که اسلحه دشمن را از کار بیندازیم و به قول حضرت آقا «رفع تحریم دست دشمن است، و خنثی کردن تحریم دست ما است، غیر از این است؟ ما که نمی‌توانیم خودمان رفع تحریم کنیم، دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان می‌توانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم. پس این مقدّم است، این درست است، بیشتر دنبال این باشیم».

ثالثا؛ سه کشور اروپایی نیز قابل اعتماد نیستند و کسانی که برای رفع تحریم‌ها به همراهی آنها دل بسته‌اند، به جای آب، آدرس سراب می‌دهند و از پاسخ به این سؤال طفره می‌روند که سه کشور اروپایی تاکنون به کدامیک از تعهدات برجامی خود عمل کرده‌اند؟! و در کدام نقطه با آمریکا علیه کشورمان همراه نبوده‌اند؟!

۵- و اما، آنچه نوشتن این وجیزه را باعث شد، زمزمه‌های برخی از غربگرایان است که از تلاش احتمالی آنها برای تحریف بیانات حکیمانه رهبری خبر می‌دهد. با اشاره به این نکته که تحریف هنگامی صورت می‌پذیرد که دست حریف در مقابل استدلال‌ها و نظرات محکم طرف مقابل، خالی است. آنها با استناد به این بخش از بیانات حضرت آقا که فرموده‌اند: «البتّه نمی‌گویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ چرا، واقعاً اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم» نتیجه می‌گیرند که حضرت ایشان مذاکره با آمریکا برای رفع تحریم‌ها را نفی نکرده‌اند! و حال آنکه؛

الف- تلاش برای رفع تحریم‌ها به معنی مذاکره نیست. نادیده گرفتن تعهدات کشورمان در مقابل بدعهدی حریف و تولید داخلی اقلام تحریم‌شده و... از جمله راهکارهای موثر است. به عنوان مثال طرح اخیر مجلس برای لغو تحریم‌ها که کاهش تعهدات برجامی ایران محتوای اصلی آن بود، به‌اندازه‌ای اثربخش است که بلافاصله پس از تصویب، مخالفت شدید آمریکا و اروپا را به دنبال داشت و متاسفانه با مخالفت غیرقابل توجیه و بیرون از منطق و دلیل دولت محترم نیز روبه‌رو شده است! و یا هنگامی که به همت مثال‌زدنی سپاه در واکنش به تحریم بنزین، دست به تولید آن زدیم نه فقط مجبور شدند تحریم بنزین را لغو کنند بلکه برای فروش آن به التماس هم افتادند.

ب- رهبر معظم انقلاب بلافاصله بعد از آنکه فرمودند «اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم»، تاکید می‌کنند که؛ «البتّه چهار سال است تأخیر شده [یعنی] از سال ۹۵ بنا بوده همه‌ تحریم‌ها یکباره برداشته بشود [امّا] تا الان نه فقط برداشته نشده، زیاد هم شده». به بیان دیگر، حضرت آقا، ادامه راه قبلی را بی‌نتیجه و خسارت‌بار معرفی می‌کنند. چهار سال قبل آقای روحانی با خوش‌باوری گفته بود «امروز به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم که طبق این توافق (برجام) در اولین روز اجرای این توافق تمامی تحریم‌ها حتی تحریم‌های تسلیحاتی، موشکی و اشاعه‌ای هم به صورتی که در قطعنامه آمده لغو خواهد شد. تمامی تحریم‌های مالی و بانکی و تمام تحریم‌های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق»! ولی برخلاف انتظار خوش‌باورانه آقای روحانی نه فقط هیچیک از تحریم‌ها «بالمره» لغو نشد بلکه ده‌ها تحریم دیگر نیز به آن اضافه شد. کدام آدم عاقلی بازهم به مذاکره دل می‌بندد؟!

۶ - حضرت آقا به وضوح از امید بستن به آمریکا و ادامه مذاکره نهی کرده و آن را امیدی واهی معرفی می‌فرمایند. «برای درست شدن آینده کشور به وعده‌ این و آن اعتماد نکنید، این توصیه‌ به مسئولین است. این وعده‌ها وعده‌ خوبان نیست، وعده‌ بَدان و اشرار است امّا آن هم از هر صدتایش یکی وفا نکند! دشمنی‌ها را از یاد نبرید. دشمنی کردند. دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد. [البتّه] این فقط مال ترامپ نیست که حالا مثلاً فرض کنید چون ترامپ رفت، بگویند تمام شد؛ نه، آمریکای اوباما هم با شما بدی کرد، با ملّت ایران بدی کرد».

متاسفانه برخی از دولتمردان علی‌رغم دشمنی‌های آشکار آمریکا و عهدشکنی‌های پی‌درپی آن، اظهاراتی بر زبان و قلم دارند که نشان می‌دهد هنوز از خسارت‌های فراوان مذاکره با آمریکا که تحمیل فاجعه برجام از جمله آنهاست عبرت نگرفته‌اند و اصرار دارند نظر بایدن علیه ایران اسلامی و از جمله برجام را متفاوت از ترامپ معرفی کنند! و این درحالی است که ترامپ پس از آن از برجام خارج شد که پیشنهادش برای گنجاندن صنایع موشکی و محدودیت حضور کشورمان در منطقه از سوی ایران پذیرفته نشد و اکنون بایدن باز بازگشت به برجام را مشروط به همان شرط‌هایی می‌داند که ترامپ مطرح کرده بود.

۷- و بالاخره امید است کسانی که هنوز خواب مذاکره با آمریکا را می‌بینند و به گفته شهید بزرگوارمان حاج قاسم سلیمانی متوجه نیستند که هدف نهایی و اصلی برجام براندازی ایران اسلامی است، هشدار داد که در پی آب به سراب نروند و به قول خواجه شیراز؛

دور است سر آب از این بادیه هش دار

تا غول بیابان نفریبد به سرابت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 11
 • شرقی IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
  0 0
  از کسانی که در جوار اجنبی ها درس خوانده اند توقع کاری برای ایرانِ عزیز را نداشته باشید. خصوصا اگر اصلاح طلب (!) باشند.
 • IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  46 12
  بسیار عالی بود
  • CH ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   5 2
   باید به قول سردار قلم سریعا به حیفا حمله نظامی کنیم تا کار یکسره شود
  • بی نام IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   5 1
   من نمی دونم کی باید به اسراییل حمله کنیم بابا یکبار بزنیم تمام شود همه تحریم ها هم رفع میشه میره چون قدرت واقعی را میبینه
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۸
   0 0
   اوه اوه چه غلطا. مطمئن باشید اگه می تونستیم حتما به اسرائیل حمله میکردیم نه اینکه بیان تو روز روشن ترور کنن و قسر در رن.
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  23 7
  حاج حسین عزیز اون کسی که خودش رو به خواب زده اونم خواب گشایش از طرف شیطان بزرگ اونم بعد تجربه خسارت محض برجام نمیشه بیدار کرد
  • IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   0 0
   مرگ بیدارش میکنه دعاکن!
  • علی مشهدی IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
   0 0
   درود و خدا قوت به عمار ولایت سردار قلم برادر حاج حسین شریعتمداری …… که با این قلم بصیرت بخش و آگاهی آفرین ، همچون خاری در چشم و استخوانی در گلوی دشمنان نظام اسلامی و ولایت فقیه هستی، حال چه خارجی چه داخلی ………
 • دیده بان IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  22 10
  احسنت،درودبرحاج حسین شریعتمداری عزیز مثل همیشه حرف حساب ودرست ومنطقی
 • mojtaba SE ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  14 4
  امام خامنه ای فرمودند,اماده زدن و بیرون انداختن امریکا شوید .والسلام .برای تا انروز هم فرمودن کسی جرات غلط زیادی تو فکرش هم نکنه ,چون له میشه..و فرمودند به سردار سلامی کی امکان این کار مهیا است؟که شروع کنید..امام خامنهای عزیزم شمشیرش بالا سرش بود و تا 3 ماه فرصت برای بیرون انداختن امریکا داد و فرمود تو این 3 ماه هم یک ضربه استراژیک باید به هژمونی تبلیغاتی اش باید بزنید (یعنی زدن وسیع و اتیش بازی که همه حساب کار دستشون بیاد .یعنی میخ میکوبیم اول) .تمام جنگ شروع شد و اغاز ابر قدرتی ایران .پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر عزیزم
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  0 0
  باز اقایان حامی بنفش وسبز وغربگدا ،سخنانی که هنوز 24 ساعت از پخش ان توسط رهبر انقلاب نگذشته را تحریف کردند ! ابو هریره کی هستند دیگه اینها!؟
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  0 0
  فقط هفت ماه از این دولت خسارت بار مونده. انشالا دولت بعدی هم مثل مجلس انقلابی و پرکار خواهد بود
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  3 1
  از پیاده نظام داخلی دشمن چه انتظاری دارین اجازه فعالیت و تبلیغات به عناصر دشمن را در داخل ندهید
 • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  4 1
  این غربتی های غرب پرست ایرانی صد برابر از دشمن خارجی را دشمنتر در یابید اینها افعی های خوش خط خال هستند
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
  4 1
  این شعار دهندگان ( چون مرد عمل نیستند و شانه زیر بارمسئولیت نمیدهند) و هر چه بگوئی کار خودشان را میکنند و برای باصطلاح رضایت مردم راه ساده معامله براساس مذاکره میدانند.حال اگر آدم عاقل بود . حداقل میگفت که این ها بر اساس ادله و شواهد هیچکدام شان ( غربی ها) متعهد نیستند.چون هدفشان گرفتن فرصت و ابزار برای قدرت گیری کشور بوده و هست .و همه بیاناتشان با رفتاری که تا کنون انجام داده اند . از جمله باز مذاکره بمنظور تحمیل دیگر خواسته ها که بر گرفته از خواست اساسی اسرائیل و برخی از کشورهای عربی نوکر آنان که زبانشان را برای آنان تکان میدهند و دشمنی میورزند و بدروغ اغراض ضدیت با اسلام و ایران را در پرتو حرفهای خود بیان میکنند.هست . بعد از سخنان دیروز رهبر که فرمودند امید به غرب سراب است و از دولت و البته از همه دست اندرکاران خواستند در جهت تقویت داخلی جدیت در کار لازم است.و توصیه عمومی که بروید قوی شوید.صحبتی که بارها بیان فرمودند و بر آن مُصر و عقیده دارند . که نتائج همین دیدگاه و ارشادات شده مقاومت بی مثال ملت ایران در برابر تمام همت دنیای استکبار با تحریم بی مانند و تاریخی آنان .که الحمدالله شاهد اتفاقات بسیار موثر و دستاوردهای خوب در بخش های مختلف اقتصادی علمی پژوهشی و دفاعی.بصورت مکمل توان ما را بسطحی رسانده.که از جمله پارلمان اروپا.تحریم های آمریکا بر ضد دیگر کشورها از جمله ایران را محکوم دانسته و از جمله نماینده فرانسه بیان نموده کشورش بنا به خواست آمریکا در حالیکه شرکت های ایرباس توتال پژو سیتروئن با ایران قرارداد و معامله داشتند از ایران خارج شوند و میلیاردها دلار متضرر شوند و این به دیگر کشورها که با ایران معامله اقتصادی داشته اند ضرر رسانده .متوجه شده اند که ایران قصد تسلیم شدن را ندارد و بر توانش در ابعاد مورد خواست آنها برای مذاکره افزوده هم میشود.چنانچه اسرائیل وامانده برای تاثیر گذاری بر روحیه هم کیشان خود در مقابل ایران که در ضعف بسر میبرند.رونمائی از پیوندهای پنهانی خود را کلید زد که ظاهرا در نزد مردم کشورهای عربی به ضد خود تبدیل شده و عربستان سردمدار و حمایت و هدایت کننده دیگر رفقا جرات و جسارت عیان سازی را در خود ندیده .از ترس از دست دادن تتمه آبروئی که فکر میکند باقیمانده . بعنوان شهروند کشور تقاضا دارم به هیچ وجه سراغ برجام نروند و بر قدرت ملی بیافزایند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس