روسیه: «فیصل المقداد» با لاوروف رایزنی مهمی درباره سوریه خواهد داشت - کراپ‌شده

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فیصل المقداد هفته آینده در اولین سفر خود به عنوان وزیر خارجه سوریه به روسیه درباره موضوعات مهمی مربوط به بحران سوریه با مقامات روسیه رایزنی می‌کند.

به گزارش مشرق، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزیر خارجه سوریه در هفدهم دسامبر در مسکو با  همتای سوری خود اوضاع در سوریه را بررسی خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «سرگئی لاوروف در هفدهم دسامبر(پنجشنبه آینده ۲۷ آذر ماه) با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه که در یک سفر کاری به مسکو خواهد آمد، گفت‌وگوهایی مهم خواهد داشت.»

بر اساس این بیانیه دو طرف در مورد موضوعات مهمی که در دستور کار طرف‌های منطقه‌ای و جهانی ذیربط با بحران سوریه است، به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت؛ کما اینکه توجه ویژه‌ای به اوضاع در سوریه و افق‌های پیشرفت این کشور خواهد شد که از جمله آن تقویت فرآیند سیاسی فراگیر برای حل بحران سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و موضوع بازسازی این کشور پس از جنگ و کمک به بازگشت آوارگان سوری است.

وزارت خارجه روسیه همچنین گفت که وزیران سوریه و روسیه همچنین مسائل روز مرتبط با ادامه همکاری میان دو کشور در زمینه‌های مختلف را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس