رژیم اسرائیل|از پیشنهاد جدید درباره مبادله اسیران تا تمجید اشکنازی از دیپلمات‌های مرموز

یک رسانه رژیم صهیونیستی از پیشنهاد جدید این رژیم برای مبادله اسیران میان تل آویو و گروههای فلسطینی خبر داد.

به گزارش مشرق، روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت اسرائیل از طریق هیئت امنیتی مصری، پیشنهاد جدیدی را درباره قرارداد مبادله اسیران منتقل کرده است.

الیور لیوی خبرنگار نظامی این رسانه صهیونیستی گفت این پیشنهاد شامل قرارداد مبادله در برابر افزایش ارائه تسهیلات پزشکی به غزه برای مقابله با کرونا بدون آزادی اسیران کشته شده اسرائیلی است.

وی افزود اعضای هیئت امنیتی مصری پیش از ورود به نوار غزه به تل آویو رفتند و با مقامات امنیتی اسرائیل دیدار کردند که طی آن، پیشنهاد اسرائیلی به رهبران حماس از طریق این هیئت منتقل شد.

خبرنگار این رسانه رژیم صهیونیستی افزود پیشنهاد اسرائیل شامل یک قرارداد مبادله در برابر موافقت اسرائیل با پروژه های اقتصادی در نوار غزه و افزایش کمکهای پزشکی به آن برای مقابله با ویروس کرونا است.

وی افزوداسرائیل موافقت خود را با آزادی اسیران امنیتی اعلام کرده، اما با آزادی اسیرانی که اسرائیلی ها را به هلاکت رسانده اند، مخالفت کرده است.

خبرنگار صهیونیست گفت اسرائیل از طریق مصر به جنبش حماس اطلاع داده که امکان عقد قرارداد بزرگی همچون قرارداد مبادله گلعاد شالیت وجود ندارد و تکرار چنین قراردادی ممکن نیست.

لیوی افزود جنبش حماس انتظار ندارد که به زودی به قرارداد مبادله اسیران با اسرائیل دست یابد، زیرا می داند که اسرائیل به برگزاری انتخابات زودهنگام نزدیک شده است.

تمجید اشکنازی از دیپلماتهای سری رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی

خبر دیگر اینکه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به تقدیر از دیپلماتهای صهیونیستی پرداخت که پیش از موج عادی سازی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به صورت سری و پنهانی به ویژه در امارات و بحرین فعالیت می کردند.

گابی اشکنازی از دیپلماتهای صهیونیست که طی بیست سال اخیر به شکل سری در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات و بحرین فعالیت کردند، با ارائه لوح تقدیر از خدمات آنها تشکر کرد. اداره سانسور نظامی رژیم صهیونیستی مانع انتشار اسامی و تصاویر این دیپلماتها شد.

اشکنازی از فعالیت مخفیانه این دیپلماتها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تمجید کرد و گفت امضای توافقات عادی سازی روابط منجر به افشای بخشی از این فعالیتها پس از دو دهه ممنوع بودن اظهارنظر درباره آن شد و امیدواریم در آینده نزدیک از فعالیتهای مهمی که شما برای اسرائیل انجام دادید، پرده برداری کنیم، شما راس جنگ دیپلماسی اسرائیل هستید.

بر اساس گزارش روزنامه یدیعوت آحارانوت، طی دو دهه اخیر حدود ۲۰ دیپلمات رژیم اسرائیل در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تا پیش از برقراری رسمی روابط به موجب توافقات عادی سازی فعالیت کردند.

این روزنامه افزود دیپلماتهای اسرائیلی در پوشش غیرنظامی و با گذرنامه های جعلی فعالیت کردند و به طور اساسی در راستای ایجاد فرصتهای تجاری برای شرکتهای اسرائیلی فعالیت می کردندکه تمایل به پیشبرد روابط اقتصادی با امارات و بحرین و نیز پیشبرد روابط سیاسی میان تل آویو، ابوظبی و منامه داشتند.

این روزنامه به نقل از یک دیپلمات صهیونیست که نامش را فاش نکرد و به صورت مخفیانه در امارات و بحرین خدمت کرده است، افزود صلح امروز مبتنی بر روابط شخصی است که ما در طول سالیان گذشته آن را پایه ریزی کردیم. این دیپلمات صهیونیست فاش کرد که طی سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ میلادی در امارات خدمت کرده است. وی افزود صلح ناگهانی به دست نیامد، بلکه اقدامات زیادی در طول سالهای گذشته انجام شد.

اما یک دیپلمات زن اسرائیلی که طی سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ در امارات و بحرین و نیز طی سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ خدمت کرده است، گفته است حتی در بیمارستانی در امارات وضع حمل کرده است و تجارب زیادی در خصوص چالشها و سرخوردگی ها به دست آورد، ولی با لحظاتی تاریخی هم روبرو شد و اینکه فرزندش به عنوان اولین شهروند اسرائیلی در امارات به دنیا آمد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس