کد خبر 1151798
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
اتحادیه اروپا: ترور دانشمند ایرانی اقدامی مجرمانه است

اینکه عده‌ای انتظار دارند اتحادیه اروپا و کشورهای آن ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کنند، ناشی از نوعی ساده‌لوحی و نشناختن صحنه است.

به گزارش مشرق، محمد صرفی طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: 

اگر از دریچه‌ای تنگ و زاویه‌ای محدود به ترور هفتم آذر در آبسرد نگاه کنیم، آمران و عاملان ترور از ترس پیشرفت هسته‌ای و موشکی ایران، یکی از مدیران ارشد این دستاوردها را ترور کردند تا در این مسیر دست‌اندازی ایجاد کنند؛ سنگ‌پرانی به قطار. اما اگر دقیق و ظریف و کلان‌تر به صحنه بنگریم، ماجرا فراتر از ترور یک دانشمند علوم طبیعی است.

این داستان از زمستان سال ۵۷ آغاز شد. کمتر کسی انقلاب اسلامی ایران را می‌شناخت و درک می‌کرد که چه رخدادی در حال وقوع است. به‌جرات می‌توان گفت حتی بخشی از انقلابیون هم علی‌رغم حضور در بطن ماجرا، عمق آن را درک و پیش‌بینی نمی‌کردند امواج این انقلاب چه تاثیری بر پیرامون خود و فراتر از آن خواهد گذاشت. انقلاب اسلامی ایران در دوره‌ای رخ داد که «سیستم جهان» -بر پایه تسلط و استعمار فرامدرن- فارغ از وابستگی به بلوک غرب یا شرق تثبیت شده بود و تصور استقلال و بیرون بودن از این چارچوب آهنین و خشن غیرقابل تصور می‌نمود.

داستایوفسکی جمله قابل تاملی دارد؛ «اگر خدا وجود ندارد پس همه چیز مجاز است.» انقلاب ایران یک‌بار دیگر خدا را وارد عرصه جهانی کرد. خدای پیش از انقلاب اسلامی ایران خدای مسجد و کلیسا و کنیسه بود و قدرتش در حد غسل تعمید و غسل‌های واجب و مستحب. پرتاب دو بمب اتم و کشتار صدها هزار نفر از سوی آمریکا در جنگ جهانی دوم، یکی از تاریخی‌ترین لحظات مجاز بودن هر چیزی در پی حذف خداست و جایگزینی آن با خدایی که نهایت ظهور و بروزش در حد «ساعت‌ساز» است.

بروز انقلاب «به نام و برای خدا» این معادله به ظاهر تثبیت‌شده و مقتدر را به چالش کشید. استثنایی و خطرناک بودن انقلاب ایران برای سیستم جهانی (سیستمی که با حذف خدا، برای به‌دست آوردن منفعت بیشتر هر عملی مجاز است و وضعیتی را به‌وجود می‌آورد که به قول توماس هابز انسان را به گرگ انسان تبدیل می‌کند.) را «ژان میشل ورنوشه» -روزنامه‌نگار، تحلیلگر و پژوهشگر فرانسوی امور راهبردی- در کتاب خود با عنوان «ایران؛ تخریب ضروری» اینگونه تشریح می‌کند؛ «خصوصیت انقلابی - ملی - اسلامی و راز و رمز مدار ایران است که باید به وضعیت عادی تحول یابد... آنچه به عنوان فوریت ضروری و اجتناب‌ناپذیر در رأس برنامه سیاسی غرب - ایالات متحده/اسرائیل/اتحادیه اروپا -به ثبت رسیده، فراهم ساختن ورود ایران به صفوف لیبرال دموکراسی [جانشین خدا] است... ایران، به مثابه مانع در مسیر سیل خروشانی که از مدرنیته بیرون زده است، باید تخریب شده و از سر راه برداشته شود، مگر اینکه خود به خود دچار فروپاشی یا تسلیم شود: تسلیم سیاسی کامل - تحت تأثیر انقلاب رهبران از بالا و یا تحت تأثیر فشار غیر قابل جلوگیری در خیابان.»

اگر از این زاویه وضعیت امروز و رخدادهای مرتبط را بنگریم تکلیف قضایا از پرونده هسته‌ای گرفته تا FATF و برنامه موشکی و تحریم و ترور و امثالهم روشن می‌شود. در چنین معادله‌ای، اوراق کردن بیش از ۹۰ درصد توان هسته‌ای کشور مشکلی را حل نمی‌کند، کما اینکه تجربه کردیم و دیدیم. محدودسازی قدرت موشکی کشور و دست کشیدن از نفوذ منطقه‌ای نیز مشمول همین قاعده است. البته که چنین شبه‌توافق‌هایی (توافق نامیدن این تحمیل‌ها، غیردقیق و اهانت به معنا و ماهیت کلمات است) یک اثر محتوم دارد و آن هم چند قدم جلو آمدن محور غرب به ازای هر یک قدم عقب‌نشینی. نمونه بارز آن را می‌توان در مواضع دیروز هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان دید که به صراحت می‌گوید توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران دیگر کافی نیست و باید به دنبال توافقی جدید و گسترده‌تر بود!

اینکه عده‌ای انتظار دارند اتحادیه اروپا و کشورهای آن ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کنند، ناشی از نوعی ساده‌لوحی و نشناختن صحنه است. رژیم اسرائیل خط مقدم غرب در منطقه ماست. آمریکا و متحدان اروپایی آن به عراق یورش می‌برند و پس از آن جوخه‌های ترور اسرائیلی صدها دانشمند عراقی را ترور می‌کنند تا کار برادران قاتل خود را تکمیل کنند. هرکس گمان کند ترور آبسرد بدون همکاری اطلاعاتی این سه ضلع صورت گرفته است، ساده‌لوحی است که می‌خواهد میان گرگ و شغال و کفتار تمایز قائل شود و وقتی می‌گوییم همه اینها سر و ته یک کرباسند، باد به غبغب می‌اندازند و با لهجه آکادمیک و نگاه عاقل اندر سفیه می‌گویند ببینید گوش گرگ از شغال بزرگ‌تر است و دم کفتار از آن دو کوتاه‌تر! انگار مسئله بر سر گوش و دم و پوزه این درندگان است نه خوی وحشی آنها.

فخری‌زاده ترور می‌شود چون او فقط به ابزار علم مسلط نیست بلکه این تسلط را اهرمی برای حفاظت از انقلابی کرده است که به نام خدا شکل گرفت و مردمی که پای این آرمان و عقیده ایستاده‌اند. محسن فخری‌زاده و قاسم سلیمانی تبلور و نماد محصولات مرغوب این شجره طیبه و تنومند هستند. باید آنها را از بین برد و مهم‌تر از حذف فیزیکی و ترور آنان، ترور شخصیت آنان است که سال‌ها پیش از ترور فیزیکی آغاز شده بود و ادامه خواهد داشت. کسی نباید بداند آنان که بودند، چه کردند و چه می‌خواستند و جان خود را بر سر کدامین هدف گذاشتند. پس سلیمانی را تروریست معرفی می‌کنند و فخری‌زاده را مردی که به‌دنبال بمب اتمی بود.

اگر تعارف را کنار بگذاریم آنچه در مقابل خود می‌بینیم مشتی آدمخوار به معنای واقعی کلمه است. برای کسانی که جنگ و کشتار را برای پیشبرد اهداف اقتصادی و بلعیدن منابع ملت‌ها و کشورها تئوریزه و تجویز می‌کنند، مگر می‌شود کلمه مناسب‌تری از این یافت؟ (آنان که عبارت آدمخوار را برای دنیای غرب تندروی می‌دانند کافی است برای نمونه جنایات بلژیک در کنگو را مطالعه کنند؛ اگر زن و مرد کنگویی روزانه کمتر از آنچه برایشان تعیین شده بود کائوچو –ماده اولیه لاستیک برای چرخاندن چرخ صنایع بلژیک- برداشت می‌کردند اعضای بدن خود یا خانواده‌شان قطع می‌شد.

راه‌اندازی باغ‌وحش‌های انسانی در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکا از این مردم تحت سلطه، خود داستان دیگری است.) آدمخواران شیک‌پوشی که کشتار مردم عادی را «تلفات جانبی» می‌نامند و علناً می‌گویند ترور دانشمند ایرانی برای مذاکره مفید است! آدمخوارها وقتی دعوت به مذاکره می‌کنند، آنچه چیده‌اند میز شام است. بشقاب‌ها را چیده‌اند و چاقو و چنگال‌ها را تیز کرده‌اند. کمدی مذاکره آدم و آدمخوار با فقدان دردناک برای یک سو و دهان باز و خون‌آلود و سیری‌ناپذیر سوی دیگر میز همراه است. مفلوک جماعتی که از این میز انتظار گشایش دارند. جرم فخری‌زاده‌ها و سلیمانی‌ها آن است که شرافتمندانه و مقتدرانه مقابل این قبیله آدمخوار سینه سپر می‌کنند و می‌ایستند.

تکلیف ما و قبیله آدمخوارها روشن است و به‌نظر می‌رسد مشکل جای دیگری است. رحمت و رضوان الهی بر روح نادر ابراهیمی آن مرد بزرگ و فهیم که کمتر او را شناختیم و از او گفتیم. سال‌ها پیش او در یکی از آثار ماندگار و گرانبهای خود به نام «بر جاده‌های آبی سرخ» دست بر نقطه‌ای مهم گذاشت و گفت: «آنچه ما می‌کشیم، نه مستقیماً از جانبِ اجانب، که از جانب سرسپردگان ایشان است. ارباب اگر نوکر خوش‌خدمتِ حلقه به گوش نداشته باشد، چگونه می‌تواند اربابی کند؟

این بیگانه پرستانند که می‌کوشند سلطه ننگین بیگانه را بر این بهشتِ خدایی، این آب و خاک منحصر، تثبیت کنند و دوام ببخشند و خود سر در آخور اجانب، به علوفه چند روزه، رضا بدهند. این مزدبگیران و خودفروختگانِ نامردند که در هر نهضتی نفوذ می‌کنند و آن را به اضمحلال می‌کشانند...»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  21 0
  درود به شرف و قلمت .
  • IR ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
   10 0
   اقایان سادلوح که التماس میکنند تا اروپا یا سازمانهای جهانی که بهتره گفته شود سازمانهای مدافع منافع صهیونیست استکبار جهان خوار ترور وحشیانه به سبک غرب وحشی را محکوم کنند مثل اینکه به گرگ بگی دریدن و پارکردن رگها را محکوم کنه گرگ هم میگه اگه اینکار رابکنم ستون بقای خودم را نابود کردم اون موقع باید علف بخورم که با ذاتم تعارض داره حالا غرب وحشی آقایان التماس میکنن به گرگ بیا علف بخور بشینن التماس کنن تا گرگ علف خوار آقایون که فعلا بایدن می باشد بیاد شمارا پاره کنه
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  11 0
  ساده لوح نیستن. بزرگ شد و اموزش دیده ی دانشگاه های همونا هستند.
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  8 0
  عاقبت سازشکاری خسرانه
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  8 0
  افرین براین تحلیل دقیق وپرمغز۶
 • دیده بان IR ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  6 0
  احسنت،باتشکر وسپاس از جناب آقای محمدصرفی عزیز،درودبرشما،بسیار دقیق ونقطه زن !!!
 • تنبل IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  1 0
  عجب تیتر جان داری. کاملا برانگیزاننده هستش. خخخخخخخخ
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  5 0
  ادمخوارها بر این وحشی ها شرف دارند. ادمخوارها روزانه شاید یکی را بکشند اما اینها روزانه دها و صدها تن را میکشند. نمونه اش در یمن که هر 10 دقیقه یک کودک بی گناه بخاطر این جنگ ناجوانمردانه و تحمیلی جان میدهد .
 • mojtaba SE ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  2 0
  بسیار عالی بود . واقعا لذت بردم از اینکه ,به این نقطه از اگاهی در جنگ نرم رسیدیم و ادم خوارها رو عالی ترسیم میکنیم و و فهمیدیم که سرنوشت تاریخ راهی جز تائید و تعظیم در مقابل ابر قدرت ایران ندارد.اما تا قلع و غم سر سپردگان حل نشه ,دشمن با اعتماد بنفس و اعتماد به کاری که میکنه ,با شهامت و خیال راحت تک تیر اندازهاش رو میفرسته چون کارهای لجستیکی رو سر سپردها کردن و جناب تک تیرانداز تو هتل تهران داره خانم بازیش رو مکنه و ما حتی بوکه های تیر ها رو هم پیدا نکردیم ؟؟..البته رهبر کبیر و عالقدر ایران چنان این نیروی انقلابی و ملی و اسلامی رو پرورش داده ,که همین سر سپرده ها دعا میکنن که اقا نمیره و الا کل سر سپرده ها تا 5 میلیون رو میرزیم تو کویر نمک و دریاچه های نمک ابر قدرت ایران .که رهبر میفرماید ,بزارید تشریفاتی باشند چون دیگه قدرتی برای تظاهر و عوام فریبی ندارن..اقای صرفی 20 ...نوشته اقای شریعتمداری در مورد فارسی حرف میزنن و عبری عمل میکنن از نظر من یک پدیده در فلسفه سیاسی ملت ایرانی با باور شیعه بود..خوشحالم که کم کم دارید میفهمید ما عاشقان و ذلیلان ایران ,اصلا علاقه به شهادت شما ها نداریم و خیلی هم دوست داریم و ممنون و مدیون هم هستیم که این سر سپردگان رو پاک سازی کامل کنید و خدای جز شماها کی ؟؟؟پس لطفا این امثال روحانی و ظریف ها رو شر شون رو بکنید و از شماها که خارشکهای مذهبیتون بیشتر بر میاید .چون از دیوار شما امدن تو این 40 سال بالا..!!پاینده ابر قدرت ایران پاینده فکر و بزرگی رهبر ,که اقیانوسها و دنیا در تعظیم ایستادهاند برسه به اقای صرفی ممنون
 • مهرناز IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  3 0
  گویا مردم ایران یادنگرفته اند " اگر اشتباه می کنند عذر خواهی کنند " با تحریف های خود " اشتباه را توجیه پذیر کنند " متاسفانه این خصلت در مسئولین بالای کشور چنان موج می زند " نمی خواهند واقعیتی که تمامی مردم ایران فهمیدند " تفکرات اروپا جدااز تفکرات امریکا نیست " برطبل توخالی برجام و ایستادن اروپا در برابر برنامه های امریکا وصیهونیست ها " به خاطر منافع ایران " هم چنان می کوبند.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  2 0
  دمت گرم بابت باز نشر این مقاله، بسیار جالب و متاسفانه مطابق با واقعیت بود!!
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  6 0
  نظر نويسنده محترم كاملا درسته با آدمكش هاي اروپايي و آمريكايي امكان توافق وجود ندارد.تنها راه مقابله با اين جنايتكاران قوي شدن است.منطقي كه پيروان شيطان مي فهمند منطق ترهبون به عدو الله است.
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  1 0
  ای کاش این متن با همین تیتر در کتابهای درسی بچه ها گنجانده میشد تا فرزندانمان با آشنایی با آدمخواران و گرگها در آینده به سرسپردگان آنها رای ندهند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس